Apsisprendė: sukirsta rankomis dėl keturių gatvių projekto

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-04-08

Sėkmės. Tiek nedaugžodžiaudamas teištarė Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis, spausdamas ranką rangovės įmonės vadovui, pasirašius projekto „Plungės miesto Telšių, Rietavo, Laisvės ir Minijos gatvių atkarpų techninių parametrų gerinimas ir eismo saugos priemonių diegimas“ statybos darbų sutartį. Oficialus šios sutarties įteisinimas įvyko balandžio 3 dieną Savivaldybėje.
Įgyvendinant vadinamąjį keturių gatvių projektą rangos darbus atliks teisminius ginčus su Plungės rajono savivaldybe laimėjusios jungtinės veiklos partnerės akcinė bendrovė „Eurovia Lietuva“ ir uždaroji akcinė bendrovė „Plungės lagūna“. Sutartį su Savivaldybės administracija pasirašė AB „Eurovia Lietuva“ Vakarų regiono direktorius Artūras Valys.
Minėtosios bendrovės įsipareigojo įvykdyti grandiozinį Savivaldybės inicijuotą projektą „Plungės miesto Telšių, Rietavo, Laisvės ir Minijos gatvių atkarpų techninių parametrų gerinimas ir eismo saugos priemonių diegimas“. Jis numatytas įgyvendinti 2019–2021 metais, jo vertė siekia 4 454 078,99 euro (su PVM).
Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus pateikta informacija rodo, kad, parengus Telšių, Rietavo, Laisvės ir Minijos gatvių techninius projektus ir įvykdžius rangos darbų viešuosius pirkimus, projektas finansuojamas tokiomis dalimis: ES lėšos – 17,4 proc., t. y. 769 798 Eur; privalomas prisidėjimas iš Savivaldybės biudžeto – 81,1 proc., t. y. 3 604 952,94 Eur; valstybės biudžeto lėšos – 1,5 proc., t. y. 67 923 Eur. Tiesa, vietos biudžete reikalingi milijonai nėra numatyti.
Projektas apims eismo žiedų Rietavo ir Laisvės bei Telšių ir Laisvės gatvių sankryžose įrengimą, kompleksinį gatvių sutvarkymą (dviračių takai, apšvietimas ir kt.).
Pasirašius rangos sutartį akcentuota, kad realus projekto įgyvendinimas prasidės tada, kai bus baigtas darbo projekto parengimas. Darbų atlikimo terminas – 34 mėnesiai. Tikimasi, kad gatvių rekonstrukcija pajudės sulaukus liepos mėnesio. Savivaldybės administracijos direktorius G. Bagužis minėjo, jog šiais metais tikslas yra sutvarkyti Rietavo gatvę, nes ji „pati sudėtingiausia ir negražiausia“.


Pasirašant sutartį dalyvavo ir meras Audrius Klišonis. Jo manymu, įgyvendinti keturių gatvių projektą nebus lengva. Turint omenyje tai, kad Savivaldybė turėjo įvertinti dvi alternatyvas. Viena jų – Savivaldybė apskritai galėjo atsisakyti pasirašyti sutartį. Tokiu atveju būtų prarastos ES lėšos, laikas, liktų nesutvarkytos projekte minimos gatvės, gali kilti teisinių ginčų su konkursą laimėjusiu rangovu, galimos netesybos, tačiau Savivaldybė neįsipareigotų rasti tų 3,65 mln. eurų, kurių realiai neturi, galėtų skaidyti objektą į dalis, galėtų tvarkyti kitas blogesnės būklės gatves mieste.
Kita alternatyva – tai, kas nutiktų, jei sutartis vis dėlto būtų pasirašyta. Tokiu atveju prisiimama rizika dėl trūkstamų lėšų ir viltys dedamos į Lietuvos automobilių kelių direkciją, iš kurios tikimasi gauti daugiau pinigų, kad kažkaip per trejus metus būtų galima išsimokėti už šio objekto remontą. Be to, per šį laikotarpį kitos gatvės negalėtų būti tvarkomos, galimas būtų tik duobių taisymas. Tiesa, 2019 metais bus pabaigta rekonstruoti Babrungo gatvė Kaušėnuose, išasfaltuotos Ryto ir Platelių gatvės Babrungo kaime.
Taigi Savivaldybė apsisprendė ir sutartį pasirašė. A. Klišonio teigimu, jei būtų buvę nutarta priešingai, minėtąsias gatves vis tiek būtų tekę tvarkyti vien tik Savivaldybės pinigais, būtų praleista galimybė pasinaudoti regioninės plėtros lėšomis. „Įtampos bus“, – pastebėjo meras, tačiau tai, kad rangos sutartyje yra aiškiai apibrėžta finansinė šalių atsakomybė, leidžia tikėtis sklandaus darbo ateityje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ačiū (0)

Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,