Vasario 21-ąją į Plungės rajono savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos komitetą dėl žaliųjų atliekų kiekių apskaitos kreipėsi uždarosios akcinės bendrovės Telšių regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) projektų vadovas Stasys Steponavičius. Įdomu tai, kad visiems komiteto nariams taip ir liko neaišku, ko buvo prašoma.
Nuo vasario 5 dienos Plungės miesto individualių namų gyventojams buvo pradėti dalyti žaliųjų atliekų konteineriai. Pagal projektą numatyti konteinerių žymekliai pakėlimo skaičiui sekti, tačiau jie neaktyvuoti. S. Steponavičiaus aiškinimu, bendrovei tokia informacija nereikalinga, o jei žymekliai bus aktyvuoti, reikės įsigyti modulį, teks samdyti žmogų stebėti.
Politikai iškart pasiteiravo, ar dėl to gyventojams išaugs mokestis už šiukšlių tvarkymą. Pranešėjas to nei patvirtino, nei paneigė, tik užtikrino, kad gyventojų žaliosios atliekos bus išvežamos nemokamai pagal grafiką 18 kartų per metus.
„Kyla klausimas, kas veš ir kas mokės?“ – toliau domėjosi posėdžiautojai. Svečiui atsakius, kad mokės TRATC-as, buvo ironiškai pastebėta, kad bendrovei pinigus „suneša“ tie patys gyventojai, atsiskaitydami už atliekų tvarkymą.
Posėdyje dalyvaujantis meras Audrius Klišonis bandė išsiaiškinti, ar TRATC-ui nereikės grąžinti dalies pinigų, jei jie neaktyvuos sekimo žymeklių, nes projektas vykdomas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. S. Steponavičius patikino, jog sutartyje tai nebuvęs svarbiausias įsipareigojimas.
„Ar stebinčiam konteinerių judėjimą bus papildomai mokama, ar čia kažkas nutylima?“ – tiesiai paklausė komiteto nariai. „Įspūdis toks, kad tai, ką čia pasakėte, – tik ledkalnio viršūnė“, – pridūrė A. Klišonis.
Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis niekur nevedančias diskusijas užbaigė patarimu pasižiūrėti įsipareigojimus. Jei įsipareigojimas yra, niekur nuo jo nepasislėpsi, teks jį vykdyti.
„Ateikite į kitą posėdį ir labai aiškiai išdėstykite, ko reikia“, – klausimo svarstymą užbaigė politikai.