Gerokai padidėjusios baudos už brakonieriavimą privertė susimąstyti ne vieną, mėgstantį pažeisti aplinkosaugos įstatymus. Pasak Plungės aplinkosaugininko Tado Endriuškos, beveik nebeliko mėgėjų žvejoti tinklais. Paskutiniu metu nė vienas nenubaustas už draudžiamą medžioklę.
Tačiau aplinkosaugininkams darbo vis tiek yra. Neseniai atliktas reidas Rietavo turgavietėje. Venteriais prekiavusiam šiauliečiui Kęstučiui R. surašytas administracinės teisės pažeidimų protokolas ir paskirta 200 Lt bauda.
Šešių venterių neteko ir turgavietėje jais prekiavęs rietaviškis Andrius L. Jam irgi teko pakloti 200 Lt.
Aplinkosaugininkai tikrino ir Plungės bei Rietavo žvejybos parduotuves. Jokių neleistinų žūklės įrankių jose neaptikta.
Tačiau, kaip sakė kitas Plungės aplinkosaugininkas Rokas Šatkus, šiemet daug nubausta žvejų, mirkiusių meškeres be leidimo.
Bet kuris pažeidėjas, nubaustas už žvejybą be leidimo ar neturintis žvejo mėgėjo bilieto, patvirtins, jog padarė didžiausią kvailystę: neturėdamas keliolikos litų kainuojančio bilieto, sumokėjo solidžią baudą ir dar turėjo padengti gamtai padarytą žalą. Dabar baudos tokios, kad už kelias žuvis gali tekti ir ne vieną tūkstantį pakloti.
Kitas aplinkosaugininkų darbelis – tikrinti, ar automobiliai neviršija leistinos anglies dvideginio išmetimo normos. Paskutiniu metu nustatyti net 43 pažeidėjai. Baudos nedidelės – 50 Lt. Tačiau yra kita bėda. Dauguma tų mašinų neturi katalizatorių, kurie išimami dar prieš parduodant. Ko gero, ne vienas, važiuojantis šalies greitkeliu, pastebėjo reklamą, kad superkami katalizatoriai. Neprikibsi. Gal iš nurašytos mašinos. Kažin. Greičiausiai vairuotojas, susigundęs tuo poros šimtų litų uždarbiu, parduoda katalizatorių ir užkimba ant meškerės – jau yra įstatymas, reglamentuojantis, kad nuo kitų metų automobilis be katalizatoriaus „nepraeis“ techninės apžiūros.