
Praėjusiame gamtos puslapyje rašiau apie rugpjūčio pabaigoje vilkų išpjautas avis, papjautą buliuką, o straipsnio pavadinimas buvo „Tai tik pradžia…“ Ir buvau teisus – rugsėjo 12-ąją pilkiai nugalabijo Paukštakių kaimo gyventojo Kazimiero Damavičiaus ožką.
Iki ko nusiritome… Kompanija sugalvojo biznelį, atseit Lietuvoje nebėra vilkų, įtikino Briuselį tam projektui skirti nemažus pinigėlius, įtikino ir Aplinkos ministeriją, ir štai turime rezultatą – kasmet vilkai paskerdžia tūkstančius naminių gyvulių, naikina kanopinius žvėris.
Už plėšrūnų papjautus gyvulius sumokama nukentėjusiam savininkui. Sumokama rinkos kaina, o jei gyvulys veislinis, jei laukėsi palikuonių? Beje, sumokama iš medžiotojų mokesčio valstybei (kuris vis didėja) už medžioklės plotus. O juk tie pinigai galėtų būti skirti kokiai nors nykstančiai faunos rūšiai išsaugoti. Yra dar vienas kol kas nesprendžiamas dalykas: kada bus medžioklės kolektyvams apmokama už pilkių naikinamus kanopinius žvėris? Kertu lažybų – niekada.
Vėl į įvykio vietą važiavo komisija, iš Šiaulių atvyko Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyr. specialistai Arminas Matutis ir Edvinas Čepaitis.
„Pastaruoju metu nieko daugiau ir nebeveikiame. Kas savaitę tenka važiuoti pas kaimo gyventojus, kuriems vilkai papjovė gyvulį, o neretai ir ne vieną. Šis kartas jau 21-asis, kai prireikė nustatyti nuostolius“, – „Plungei“ sakė Savivaldybės ekologė Roberta Jakumienė.
Tačiau daugelis net nesikreipia į nuostolių padengimo komisiją, nes laukia procedūros – turi kreiptis į seniūniją, kviesti rajoninę komisiją, medžiotojus, aplinkosaugininkus.
Šiemet mūsų rajone vilkai jau papjovė 31 naminį gyvulį.