
Plungės kultūros centras kas antrus metus organizuoja tradicinę rajono moksleivių chorų šventę „Giedu dainelę”. Šiemet ji – ypatinga, mat skambėjo būsimosios respublikinės moksleivių dainų šventės „Mūsų vardas – Lietuva“ repertuaro kūriniai. Tarp jų – ir žemaitiškos dainos.
Šių metų šventėje „Giedu dainelę“ dalyvavo „Ryto“ pagrindinės mokyklos, Senamiesčio vidurinės mokyklos, „Saulės“ gimnazijos, Mykolo Oginskio meno mokyklos chorai. Iš kaimo mokyklų pasirodė tik vienintelės Kulių vidurinės merginų choras, kuris yra nuolatinis respublikinių ir moksleivių dainų švenčių dalyvis. Kitose kaimo mokyklose chorinės muzikos tradicijos nepuoselėjamos.
Rajono moksleivių chorų šventę pradėjo kultūros centro šiuolaikinio šokio studija „Visus Ero“ (vadovė Monika Gedgaudaitė) ir renginių organizavimo klubas „Menadė“ (vadovė Simona Gudavičiūtė).
Pirmieji į sceną pakviesti patys mažiausieji – Ritos Banionienės vadovaujamas „Ryto“ pagrindinės mokyklos jaunučių choras, atlikęs L. Vilkončiaus ir Vytės Nemunėlio bei S. Gedos dainą „Mano vardas – Lietuva“. Po jų į sceną ėjo Vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos jaunučių choras, kurio vadovė Vida Taurinskienė, ir R. Banionienės vadovaujamas Mykolo Oginskio meno mokyklos jaunučių choras. Pastarieji pradinukai ypač išraiškingai atliko R. Kauneckaitės ir M. Vainilaičio dainą „Žąsinas“.
Po mažųjų pasirodė vyresnieji – „Ryto“ pagrindinės mokyklos merginų choras, vadovaujamas Kęstučio Kazlausko, Kulių vidurinės mokyklos merginų choras, vadovaujamas Giedrės Idzelienės. Pastarasis pasirinko itin „mergaitišką“ repertuarą – skambėjo J. Kalco ir Z. Sadauskaitės daina „Jūra – vasaros draugė“, J. Cechanovičiaus, L. Abario ir S. Žlibino daina „Lietuva – dainų šalis“.
Mykolo Oginskio meno mokykla į šiųmetinę šventę delegavo net tris chorus. Tikras pasididžiavimas – berniukų choras, kuriam vadovauja mokytoja metodininkė Irena Bakanauskienė. Žiūrovai, net sulaikę kvėpavimą, klausėsi jų atliktos dainos „O, Tėvyne“ (iš Dž. Verdžio operos „Nabukas“). Na, o šios mokyklos jaunių choras (vadovė I. Bakanauskienė) atliko D. Zakaro harmonizuotą žemaitišką dainą „Voj, volunge volungele“.
Elenos Klimienės vadovaujamas „Saulės“ gimnazijos mišrus choras pasirinko A. Klovos išplėtotą lietuvių liaudies dainą „Sveiki gyvi, sveteliai“ ir „Tau nieko nieko nesakiau“.
Pats gausiausias iš šventės dalyvių – Senamiesčio vidurinės mokyklos mišrus choras, vadovaujamas mokytojo metodininko Antano Pagojaus, – pasirodė koncerto pabaigoje. Beje, choro vadovas renginio išvakarėse išrinktas populiariausiu ir mylimiausiu rajono mokytoju, todėl pripažino esąs puikiai nusiteikęs. A. Pagojus sakė, kad jo choras dalyvavo visose respublikinėse dainų šventėse – ir moksleivių, ir Pasaulio lietuvių. O šiam renginiui parengė A. Noviko ir A. Karosaitės bei D. Marcišauskienės dainą „Kelias į mokyklą“, L. Vilkončiaus ir J. Marcinkevičiaus „Dėl tos dainos“.
Šventės pabaigoje visi choristai atliko bendrus jungtinius kūrinius, taip įžiebę tikrąjį tautiškumą bei leisdami suprasti, kad muzika ir daina yra didžiausias senosios kartos mums paliktas turtas.
Baigiantis renginiui, visus pasveikino kultūros centro direktorius Romas Matulis. Ypatingų padėkos žodžių nusipelnė pirmųjų švenčių iniciatorė Rita Banionienė ir meno mokyklos berniukų choras. „Berniukų chorai Lietuvoje – tarsi perlas, todėl Plungė gali didžiuotis, kad ir mūsų mieste toks yra“, – sakė R. Matulis.
Už gražią šventę dėkojo ir Savivaldybės meras Albinas Klimas, savo mokyklų chorų vadovus sveikino ir „Ryto“ pagrindinės mokyklos bei „Saulės“ gimnazijos direktorių pavaduotojos.
Ypač jausminga buvo renginio kulminacija, kai visi chorai užtraukė plungiškio kompozitoriaus Andriaus Kulikausko dainą „Onžoula sodėnėms“. Šią dainą kartu su jaunaisiais dainorėliais stovėdami traukė ir visi žiūrovai.