
Spalio 11 d. Plungės r. savivaldybėje į posėdį rinkosi Sporto tarybos nariai. Vėl buvo nagrinėjamas klausimas dėl Plungės sporto ir sveikatingumo komplekso techninio projekto.
Jau sunku ir suskaičiuoti, kiek kartų buvo rinktasi į posėdį dėl komplekso. Pirmiausiai ilgai buvo diskutuota ir ginčytasi dėl jo būtinybės, ne trumpiau aptarinėtas ir techninis projektas. Šį kartą vėl grįžtama prie to paties.
Kaip sakė Plungės r. savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Viršilas, tai – galutinė diskusija. Anot jo, norint pradėti kažką veikti pirmajame etape, jį reikėtų išskaidyti į dalis. Pasak A. Viršilo, techniniame komplekso projekte numatyta antroji sporto salė, kurią projektavo atsižvelgdami į tai, kad ateityje Plungės dvaro sodybos žirgyne esančioje salėje galbūt niekas nebesportuos. Tačiau pasigirdus kalboms, jog numatomas kompleksas –
per didelis, anot specialisto, vertėtų pasvarstyti galimybę atsisakyti minties statyti antrą sporto salę.
A. Viršilo teigimu, nemažai rajonų, kurie ėmėsi panašių projektų, ženkliai pasistūmėję į priekį. Jam antrino Vietos ūkio ir turto skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė. Anot jos, kalbantis su kitų rajonų atstovais, kurie jau pasistatę ar stato tokius kompleksus, išgirdusi vieną atsakymą, kad sportininkai ir politikai pirmiausiai turi apsispręsti, kokios sporto šakos – prioritetinės. Specialistė pateikė keleto rajonų pavyzdžius. Vieni jau naudojasi sporto komplekse teikiamomis paslaugomis, kituose rajonuose vis dar užsitęsusios statybos. Iš gautos informacijos, pasak Ž. Bieliauskienės, aišku tik tiek, kad komplekso statyboms ir įrengimui finansavimo iš vieno šaltinio negaus, tad reiks ieškoti ir kitų šaltinių.
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Jūratė Garčinskaitė susirinkusiesiems sakė, kad ji nesutinka su tuo, jog antroji sporto salė būtų išbraukta iš projekto. „Reikia žiūrėti į ateitį ir numatyti, kad žirgyne bus vykdoma tik kultūrinė veikla, o sportas iš ten pasitrauks,“ – kalbėjo specialistė. Anot jos, nebereikėtų ir vėl leistis į svarstymus. Kadangi sporto ir sveikatingumo komplekso techninio projekto parengimui didžioji dalis lėšų buvo skirta iš Europos Sąjungos, kilo klausimas ar, suskaidžius projektą į dalis, nebus fiksuojamas pažeidimas. Specialistė patikino, kad projekto etapavimas sąlygų nepažeidžia. Anot jos, senasis projektas vis tiek išlieka toks pats, koks ir buvo parengtas.
Kaip sakė posėdyje dalyvavęs Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistas Tomas Jocys, kalbėdamas su projektuotojais išgirdęs pasiūlymą, kad geriausiai būtų pastatyti visą pastatą ir po to jį įrenginėti etapais.
Visi sporto tarybos nariai sutiko, kad, susmulkinus darbus, atsiranda didesnė galimybė gauti finansavimą iš skirtingų šaltinių. „O gal bus taip, kad iš atskirų šaltinių gavę finansavimą, visus etapus įgyvendinsime vienu metu,“ – kalbėjo posėdyje dalyvavęs Plungės rajono savivaldybės vicemeras Mindaugas Jurčius.
Po ilgų svarstymų ir abejonių, Sporto taryba priėmė sprendimą, kad trypčioti vietoje jau nebėra prasmės, tad nuspręsta griebti jautį už ragų ir Plungės sporto ir sveikatingumo komplekso statybos pirmąjį etapą išskaidyti į tris dalis, pradėti ieškoti finansavimo.
Pirminiais skaičiavimais pagrindinė salė kainuotų apie 14 milijonų litų, baseinas – 7-8 mln. Lt.