
Pasibaigus metams, galima reziumuoti, ką Savivaldybės tarybos nariai, pirmininkaujami mero Albino Klimo, nuveikė per 2013 metus: kiek valandų posėdžiuose atsėdėjo, ar pažangiai juos lankė, kiek iš veiklos Taryboje uždirbo, ar išlaidavo, pirkdami kanceliarines prekes.
Tarybos posėdis –
7 valandas
Per 2013 metus Savivaldybės taryba į posėdžius rinkosi 13 kartų (2 iš jų – neeiliniai). Tarybos komitetai, kurių yra šeši (Vietos ūkio ir ekologijos, Ekonomikos, finansų ir biudžeto, Švietimo, kultūros ir sporto, Sveikatos ir socialinės apsaugos, Kaimo reikalų bei Kontrolės), iš viso posėdžiavo 57 kartus.
Nė vieno Savivaldybės tarybos posėdžio nepraleido meras A. Klimas, Audrius Klišonis, Elvyra Valerija Lapukienė, Audrius Misiūnas, Algirdas Pečiulis, Romas Remėza, Judita Stankutė, Juozas Šlepetis, Adomas Zamulskis. Net 7 posėdžius praleido Andriejus Stančikas. Tiesa, praleidinėja jis ne dėl to, kad tingi, o dėl objektyvių priežasčių – mat pirmininkauja Žemės ūkio rūmams, dažnai važinėja į užsienį.
Tiesa, buvo tokių, kurie į posėdžius ateidavo, tačiau nepasibaigus iš pusės jų pasprukdavo. Tad suskaičiavus, kas, sprendžiant rajonui aktualius klausimus, paaukojo daugiausiai valandų, aišku, jog mažiausiai simuliavo (arba visiškai nesimuliavo) A. Klimas ir E. V. Lapukienė (Tarybos posėdžiuose praleidę po 52 val.), J. Šlepetis ir A. Zamulskis (po 51,5 val.), Mykolas Pronckus ir J. Stankutė (po 51 val.). Daugiausiai posėdžių praleidęs A. Stančikas jiems skyrė tik 25 val.
Ilgiausiai Taryba posėdžiavo balandžio 25 d. – tąkart politikai buvo „įklimpę“ net 7 valandoms, 6 val. posėdžiauta gruodžio 6 d. O štai greičiausiai Tarybos nariai išsiskirstė lapkričio 8 d. (tada neeiliniame posėdyje nagrinėtas tik vienas klausimas) ir lapkričio 28-ąją (tuomet politikai išsiskirstė net nepradėję nagrinėti klausimų, nes dauguma dalyvavusiųjų nesutiko, kad pirmininkautų meras). Abu kartus posėdžiai užtruko tik valandėlę.
Susumavus visą Savivaldybės tarybos narių veiklą (Taryboje, komitetuose, įvairiose komisijose, tarybose), pats aktyviausias ir daugiausiai laiko skiriantis – R. Remėza. Jis įvairiausiuose posėdžiuose praleido 91,5 val. Daug laiko posėdžiavo ir A. Zamulskis (81 val.), E. V. Lapukienė (80,5 val.).
Komitetai
Apžvelgus Savivaldybės tarybos komitetų veiklą, akivaizdu, jog pats darbingiausias – Vietos ūkio ir ekologijos komitetas. Jo posėdžiuose (kurių buvo 11) Robertas Endrikas, Tomas Raudys, Janutė Stancelienė praleido po 27 val., R. Remėza 24 val. Kovo mėnesį šio komiteto posėdis užtruko 3,5 val. Keturis posėdžius praleido J. Šlepetis, vieną – R. Remėza.
Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto nariai rinkosi 12 kartų. Ilgiausiai posėdis užsitęsė balandžio 17 d. – 3 val. Šis komitetas darbuojasi sparčiau, tad daug laiko nesugaišta. Keturis posėdžius praleido Vytautas Jonutis, visi kiti – Visvaldas Nekrašas, Aidas Kėsas, M. Pronckus, A. Zamulskis – po vieną.
Ilgėliau paposėdžiauti nevengia Švietimo, kultūros ir sporto komitetas. Jo posėdžiuose E. V. Lapukienė, J. Stankutė, Albertas Krauleidis praleido po 20 val. Šis komitetas per metus surengė 10 posėdžių, lapkričio 18-ąją darbuotasi 3 val. Nariai gana pavyzdingai lanko posėdžius: A. Misiūnas praleidęs du, Gintautas Vaitkevičius – vieną.
12 posėdžių per metus surengė Sveikatos ir socialinės apsaugos komitetas. Posėdžiai nebuvo ilgi – tik 2 val. Penkis iš jų praleido A. Pečiulis, 3 – Irena Nekrašienė, vieną – A. Klišonis.
Kaimo reikalų komitetui paprastai tenka mažiausiai klausimų, bet kartą – spalio 21-ąją – posėdis užsitęsė net… 6 valandas. 4 kartus n raidė žymėta ties A. Stančiko pavarde, 2 posėdžius praleido Audrius Šapalas.
Kontrolės komiteto nariai rinkosi tik 6 kartus. Net 4 praleido I. Nekrašienė, po vieną – Marijus Kaktys, A. Krauleidis, Rigonda Pereverzeva.
Politikų uždarbis
Metų pabaigoje kiekvienas Savivaldybės tarybos narys turi teisę prašyti, kad už posėdžiuose praleistą laiką jam būtų atlyginta. Tiesa, į atlygį gali pretenduoti ne visi, o tik tie, kurie dokumentais įrodo, jog niekur nedirba arba, kad už tas valandas negavo algos iš tiesioginės darbovietės. Kol ši tvarka negaliojo, į pinigus pretenduodavo kone visi politikai (atsisakydavo tik M. Pronckus), o dabar atlygį ima vos keli.
Uždarbio už 2013 metų veiklą paprašė 5 Tarybos nariai. M. Kaktys, A. Krauleidis, E. V. Lapukienė, J. Stancelienė (atlygį gavo tik iki liepos 1 d., kol įsidarbino) nurodė niekur nedirbantys ir algos negaunantys, J. Stankutė dokumentais įrodė, kad darbas Taryboje nesidubliuoja su pamokomis Mykolo Oginskio meno mokykloje. Už darbą Taryboje daugiausiai sumokėta E. V. Lapukienei – 845,50 Lt (80,5 val.), 793 Lt – J. Stankutei (75,5 val.), 740,47 Lt – M. Kakčiui (70,5 val.), 708,96 Lt – A. Krauleidžiui (67,5 val.), 546,16 Lt – J. Stancelienei (52 val.).
Kita politikams suteikta privilegija – kartą per ketvirtį jie gali prašyti kompensacijos už patirtas kanceliarines išlaidas. Kas ketvirtį jie gali gauti po 450 Lt, t. y. po 150 Lt per mėnesį. Taip pat yra sąlyga – išlaidas reikia pateisinti dokumentais. Už šiuos pinigus Tarybos nariai gali pirkti kanceliarinių prekių, mokėti už ryšių paslaugas, piltis degalų.
Šia privilegija I ketvirtį pasinaudojo ir biudžetą „nuskausmino“ 11 politikų, II ir III ketvirčiais – 12, o IV ketvirtį – 13. Maksimali suma –
1 800 Lt – pernai kompensuota J. Stankutei ir G. Vaitkevičiui.
1 798,33 Lt sumokėta J. Stancelienei, 1 798 Lt – V. Jonučiui, 1 791,75 Lt – J. Šlepečiui, 1 757,7 Lt – A. Misiūnui, 1 652,62 Lt – A. Krauleidžiui,
1 606,7 Lt – E. V. Lapukienei, 1 426,16 Lt – M. Kakčiui, 1 085,82 Lt – A. Zamulskiui, 746 Lt – R. Remėzai, 436,43 Lt – R. Pereverzevai, 278,92 Lt – R. Endrikui.
Metų pradžioje Savivaldybės tarybos narių atlyginimams ir kanceliarinėms išlaidoms kompensuoti Savivaldybės biudžete buvo numatyta 34,8 tūkst. Lt. Kadangi nemaža dalis nei į atlygį, nei į kompensaciją nepretendavo, išleista apie 23,3 tūkst. Lt. Sutaupyta apie 10 tūkst. Lt, kurie paskirti įvairioms skoloms dengti.