Anas šeštadienis išaušo gana gražus ir šiltas, tarsi kviečiantis ištrūkti iš namų, pabūti gryname ore, parodyti save ir į kitus pažiūrėti. Juolab kad nueiti buvo kur – juk miesto centre, Senamiesčio aikštėje, nuo pat ryto šurmuliavo tradicinis didysis Plungės jomarkas. Į jį plungiškiai ir traukė – kas po vieną, kas šeimomis. O grįžo, aišku, ne tuščiomis.
Jomarko „lerma“ mieste netilo keletą valandų. Vyko ne tik prekyba, bet ir įvairios varžytuvės, koncertai, kitos linksmybės, kurias organizavo Plungės kultūros centras.
Į mugę, prasidėjusią dešimtą valandą ryto, plungiškiai rinkosi neįtikėtinai gausiai. Ir pardavėjų buvo dešimtimis – prekybininkas prie prekybininko. Šie, suvažiavę iš visos Lietuvos, savo dirbiniais, maisto gaminiais, kitomis prekėmis visą Senamiesčio aikštę užpildė. Taigi atėjusieji turėjo progos dzūkiškų sūdytų lašinukų nusipirkti, iš pamario atvežtos rūkytos žuvies įsigyti, kauniečių keptos duonos paragauti ir net aukštaitišku alumi pasimėgauti. Buvo ir kermošinių riestainių, kuriuos mes baronkomis vadiname, ir mažiesiems smaližiams gardžių „pypkų“, grybukų, meduolių. Netrūko ir siūlančiųjų medaus – kam stiklainiuose, kam su visu koriu. O prie medaus juk reikia ir kaimiško sūrio, ir vaistažolių arbatos, ir pyrago.
Gausūs buvo ne tik maisto produktų pardavėjų prekystaliai. Daug buvo privežta ir keramikos dirbinių, medinių virtuvės reikmenų, iš vytelių pintų krepšių, dubenų, odinių dirbinių, įvairiausių papuošalų, mezginių, siuvinių, rankų darbo muilo… Artėjant šaltajam metų sezonui, ne vienas dairėsi į rankomis megztas šuns vilnos kojines, kailines šlepetes, originalius šiltus apsiaustus, šalikus ar kepures. Žodžiu, pasiūla buvo tokia, kad visko čia ir nesurašysi.
Įsigijusieji skanumynų ir to, ko reikia sau ar namams, buvo kviečiami stabtelėti prie kultūros centro paklausyti smagios muzikos ir dainų, pažiūrėti į šaunius šokėjus. Pasirodančiųjų buvo daug: šoko Sonatos Kazlauskytės vadovaujamas liaudies šokių ansamblis „Žirginėliai“, dainavo Linos Lukošienės vadovaujama vaikų ir jaunimo estradinio dainavimo studija „Vieversys“, pasirodė ir šiuolaikinio šokio studija „Hera“, kuriai vadovauja Monika Aniščenko, bei šokių studija „Motus“, kurios vadovė Monika Rupeikaitė. Linksmybių plungiškiams negailėjo Aldonos Smagurienės vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Minija“ ir šokių ansamblis „Suvartukas“, kuriam vadovauja Ilona Baltikauskaitė.
Renginio žiūrovai galėjo pasitikrinti, ar bežino senų žemaitiškų žodžių reikšmes, dalyvauti alaus ir giros gėrimo varžybose, įvairiuose žaidimuose ir gausiausiai jomarke apsipirkusio plungiškio rinkimuose.