Birželio 14-ąją Plungėje, kaip ir visoje Lietuvoje, paminėta Gedulo ir vilties diena. 1941-aisiais, birželio 14-osios naktį, prasidėjo lietuvių trėmimas į Sibirą – į kraštus, kurie, kaip tikėtasi, tikrai pražudys mūsų krašto inteligentus, tarnautojus, ūkininkus. Minint šią skaudžią datą, visoje Lietuvoje gėlėmis pražysta geležinkelio bėgiai, nes būtent traukiniais, jų gyvuliniais vagonais, tūkstančiai Lietuvos šviesuolių išvežta iš Tėvynės.
Gedulo ir vilties dienos paminėjimas pradėtas šv. mišiomis Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Po jų visi rinkosi Plungės geležinkelio stotyje, kur skaudžią tremties istoriją susirinkusiesiems priminė baltus popierinius paukščius perone išrikiavę Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ aktoriai (vadovai Sigita ir Romas Matuliai), šiai dienai skirtas dainas atliko tremtinių ir politinių kalinių choras „Tėvynės ilgesys“ (vadovė Agnietė Lizdenytė).
Į susirinkusiuosius kreipėsi Seimo narys Jurgis Razma. „Sovietų sąjungos tikslas buvo išvežti ir nukankinti tuos žmones, kurie labiausiai mylėjo Tėvynę ir buvo pasiruošę ją ginti“, – sakė jis. Parlamentarui antrino ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, sakydamas, kad pradėję vežti stipriausius ir šviesiausius žmones, sovietai stengėsi įbauginti likusiuosius.
Renginyje dalyvavęs Lietuvos nepriklausomybės gynėjų sąjungos Plungės pirmininkas Albinas Klimas padėkos raštais apdovanojo labiausiai nusipelniusius plungiškius šaulius Edvardą Vytautą Varpiotą, Julių Ronzą, Edmundą Liutiką ir Petrą Geštautą. Į susirinkusiuosius kreipėsi ir Tremtinių bendrijos pirmininkė Aniceta Grikšienė.