Praėjusį penktadienį Plungėje, Oginskių rūmuose, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) organizavo renginį „Korupcijai atsparios aplinkos kūrimo svarba savivaldoje“. Jame dalyvavo net 39 savivaldybių atstovai: 12 merų, 22 vicemerai, gausus būrys savivaldybių Antikorupcijos ir Etikos komisijų narių ir kitų. Iš viso – 140 dalyvių.
Pirmasis susirinkusiuosius pasveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis: „Džiugu, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba organizuoja tokius renginius ir kad vienas iš jų vyksta pas mus, Plungėje. Keičiasi įstatymai, kiti teisės aktai, tad visiems mums kyla klausimų, daug kas neaišku. Tikimės, kad čia ir išgirsime visus mums rūpimus atsakymus. Sveikinu STT komandą, kolegas merus, vicemerus ir visus kitus, atvykusius į gražiausią Žemaitijos vietą – į kunigaikščių Oginskių rūmus.“
Vietos valdžios pareiga teikti didelę dalį viešųjų paslaugų lemia savivaldos institucijų glaudžią sąveiką su piliečiais ir įmonėmis. Siekiant užtikrinti didesnį procedūrų skaidrumą, puoselėti antikorupcinę aplinką, STT kartu su Vyriausiosios tarnybinės etikos komisija, Finansų ministerija ir VšĮ Valdymo koordinavimo centru šiais metais organizuoja renginių ciklą „Korupcijai atsparios aplinkos kūrimo svarba savivaldoje“. Plungėje vyko jau trečiasis šio ciklo renginys.
Pranešimus skaitė STT direktoriaus pavaduotojas Elanas Jablonskas, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininkas Gediminas Sakalauskas, Finansų ministerijos Vidaus audito ir kontrolės metodologijos grupės vadovė Inesa Šumskienė, VšĮ Valdymo koordinavimo centro Analizės skyriaus vadovas Gintaras Makšimas.
Pristatyta korupcijos rizikų valdymo vietos savivaldoje svarba, aptartos pagrindinės rizikingos sritys ir korupcijos rizikų jose valdymas, viešųjų ir privačių interesų derinimo, interesų konfliktų valdymo, vidaus kontrolės procedūrų svarba, savivaldybių valdomų įmonių veiklos skaidrumas ir pateikti pagrindiniai siūlymai savivaldos skaidrumo didinimui bei antikorupcinės aplinkos kūrimui.
„Siekiant užtikrinti antikorupcinės aplinkos sistemos formavimą vietos savivaldoje, būtina efektyvi Antikorupcijos, Etikos komisijų ir Savivaldybės centralizuotos vidaus audito tarnybos veikla, savivaldybės valdomų duomenų auditas ir atvėrimas, antikorupcinio elgesio standartų nustatymas ir taikymas, svarbus vaidmuo atitenka ir už korupcijai atsparios aplinkos kūrimą atsakingiems asmenims. Kartu su STT partneriais organizuoti renginiai leido suburti naujai išrinktus merus ir naujai sudarytų Antikorupcijos ir Etikos komisijų narius bendrai diskusijai, kad būtų stiprinamos antikorupcinės kompetencijos ir jų veikla šioje srityje būtų efektyvi“, – sakė STT direktoriaus pavaduotojas Elanas Jablonskas.