Sakoma, kad nieko nėra pastovesnio už laikinumą. Lapkričio 8 dieną sukaks metai, kai Margarita Charitonova buvo paskirta laikinai vadovauti uždarajai akcinei bendrovei Plungės šilumos tinklams. Laikinojo vadovo kadencija – vieneri metai. Spalio pradžioje paskelbtas konkursas bendrovės direktoriaus pareigoms eiti. Į pokalbį vienintelę kandidatę įmonės valdybos sudaryta atrankos komisija pakvietė spalio 25-ąją.
Paskelbus apie konkursą puse lūpų kalbėta, kad ir be jo aišku, kas užims Plungės šilumos tinklų direktoriaus kėdę. Bet būta atvejų, kai spėlionės buvo klaidingos. Tad neskubindami įvykių Plungės šilumos tinklų valdybos pirmininko Justino Šimkaus pasiteiravome, kas laimėjo konkursą.
Šį kartą žmonių svarstymai pasitvirtino: vienintelė kandidatė buvo iki šiol laikinai bendrovei vadovavusi M. Charitonova. Surinkusi reikalingą balų sumą ji ir laimėjo konkursą. Pagal įprastą tvarką savo išvadą dėl konkurso laimėtojos tinkamumo eiti pareigas turi pateikti Specialiųjų tyrimų tarnyba. Pasak valdybos pirmininko, tikimasi, jog reikalinga pažyma atkeliaus jau šią savaitę ir darbo sutartis su nuolatine direktore bus pasirašyta neviršijant numatyto termino.
Skaitytojams priminsime, kad Plungės šilumos tinklų laikinąja vadove M. Charitonova tapo pernai lapkritį, kai iš pareigų savo noru pasitraukė dvejus metus bendrovėje direktoriavęs Arūnas Tamošauskas. Laikinoji vadovė iš rajono opozicijos sulaukė nemažai kritikos dėl priimtų vienokių ar kitokių sprendimų. M. Charitonovai stojus prie Šilumos tinklų vairo iš eterio dingo nepriklausomas šilumos gamintojas – UAB „Plungės bioenergija“ (Plungės šilumos tinklai iš jo nebeperka šilumos, esą dėl to, jog ji gaminama neteisėtai – aut. past.), buvo pradėta tiesti Lentpjūvės ir V. Mačernio gatvių katilines sujungsianti trasa.
„Ar tapus nuolatine direktore kritikos kirčiai bus dar skaudesni? Ar atlaikys spaudimą tiek iš politikų, tiek iš šilumos vartotojų pusės?“ – to paklausėme M. Charitonovos.
„Negaliu prisiminti nė vieno laikinai pareigas einančio vadovo, kuris būtų sulaukęs tiek kritikos, kiek aš.
Bet kritika kritikai nelygi. Vienas dalykas, jei tave kritikuoja pagrįstai, jei tikrai darai kažką netinkamai. Kitas dalykas, jei kritikuoja vien tam, kad kritikuotų, kas dažniausiai ir vyksta politikoje.
Puikiai žinau, kur einu ir kas manęs laukia. Per atranką komisijai pasakiau, jog ši vadovo kadencija bus istoriškai pati sudėtingiausia. Ir ne tik dėl COVID-19 ir pasaulį užklupusios beprecedentės energetikos krizės. Bet dar ir dėl to, kad Plungės šilumos tinklai visus šiuos iššūkius pasitinka tam nepasiruošę. Tai, ką mes dabar darome – kuro struktūros pakeitimas bazinėje kainoje, jungiamoji trasa, dujinių katilų statyba, procesų skaitmenizacija, personalo patalpų tvarkymas ir t. t. – turėjo būti padaryta jau seniai. Tačiau niekas nebuvo daroma, tad dabar turime bėgti paskui važiuojantį traukinį tikėdamiesi, kad kažkaip pavyks į jį įsėsti. <…> Kodėl dalyvavau konkurse žinodama, jog viskas labai sudėtinga? Todėl, kad noriu užbaigti tai, ką pradėjau, prisiimdama atsakomybę už dabartinius sprendimus. Energetikoje pokyčiai neateina per metus ar dvejus. Kalbame apie mažiausiai penkerius metus, po kurių gali pasirodyti kokių nors rezultatų. Būtent tokios trukmės ir yra vadovo kadencija.
Labai tikiuosi, kad Plungės rajono politikai pagaliau susivienys ir nustos politikuoti jautriomis gyventojams temomis <…>“, – atsakė kol kas dar laikinoji Plungės šilumos tinklų direktorė.