
Sužeistas elektriniu motoroleriu važiavęs vyras
Rugpjūčio 24-osios vakare, kelios minutės po pusės septynių, Rietavo savivaldybėje, kelyje Mažeikiai–Plungė–Tauragė, ties Pelaičių kaimu, eismo įvykio metu sužalotas elektriniu motoroleriu važiavęs vyras.
Pagrindiniu keliu elektriniu motoroleriu važiavusį Girėnų kaimo gyventoją (g. 1959 m.) partrenkė iš šalutinio kelio išvažiavęs automobilis „Volkswagen Golf“. Greitosios medicinos pagalbos automobiliu nukentėjusysis išvežtas į ligoninę. Medikai vyrui nustatė daugybinius šonkaulių lūžius, petikaulio ir raktikaulio lūžius, veido ir rankos nubrozdinimus.
„Volkswagen Golf“ vairavo taip pat Rietavo savivaldybės gyventojas. Jaunuolis (g. 2000 m.) pareigūnams sakė, kad, išsukdamas iš Bangos gatvės Pelaičiuose į pagrindinį kelią, pažvelgė į abi puses, tačiau juo važiuojančio motorolerio nepastebėjo.
Mašinos vairuotojas sužalojimų nepatyrė. Abu vyrai buvo blaivūs.
Rietavo policijos komisariate pradėtas ikiteisminis eismo įvykio tyrimas.
Investavo į sukčių verslą
Rugpjūčio 24 dieną į policiją kreipėsi į sukčių pinkles pakliuvęs ir beveik 8 tūkst. eurų netekęs Rietavo miesto gyventojas.
Noras investuoti santaupas vyriškiui kilo perskaičius internete straipsnį, kuriame buvo minima internetinė investavimo platforma, duodanti itin didelę grąžą. Palikęs savo kontaktus, rietaviškis greitai sulaukė atgalinio ryšio. „Konsultantas“ jam patarė investuoti į kriptovaliutą ir pasisiūlė pats atlikti visus investavimo žingsnius. Kad tai būtų įmanoma, žmogus turėjo į savo telefoną instaliuoti nuotolinio valdymo programėlę „AnyDesk“, leidžiančią kitam asmeniui valdyti įrenginį.
Nuo rugpjūčio 14 dienos iki rugpjūčio 23 dienos patiklus rietaviškis, padedamas „investicijų konsultanto“, į fiktyvią investavimo platformą pervedė visas savo turėtas santaupas. Ir ne tik. Matydamas lyg ant mielių augančią savo virtualią sąskaitą ir raginamas investuoti dar daugiau, ryžosi paimti paskolą ir investuoti iš banko gautus pinigus.
Akys žmogui atsivėrė tik tada, kai jis sugalvojo pinigus iš finansinės platformos išsigryninti. „Konsultantas“ tokiam norui neprieštaravo, tik pareikalavo sumokėti mokesčius – 10 proc. nuo visos sumos. Rietaviškio virtualios valiutos „piniginėje“ buvo 32 tūkstančiai eurų, tad jis niekaip negalėjo suprasti, kodėl mokesčiai nenurašomi nuo jo uždarbio. Pradėjęs abejoti savo investicija, vyriškis atėjo pasitarti su policijos pareigūnais. Būtent komisariate ir išgirdo, kad yra patekęs į finansinės aferos voratinklį.
Rietavo policijos komisariate pradėtas ikiteisminis įvykio tyrimas.
Parengė Rita STANČIUKIENĖ