Birželio 6 d. po renovacijos duris atvėrė Tverų kultūros židinys – atnaujinti kultūros ir bendruomenės namai. Perkirpus atidarymo juostelę, bendruomenės nariai priminė svečiams šių namų istoriją, ano meto „vakaruškas“, aktyviausius tveriškius, skambėjo sveikinimai ir dainos.
Svečius į atidarymo renginį kvietė Tveruose gimęs ir augęs Rietavo savivaldybės tarybos narys Albinas Maslauskas, jam talkino Tverų kultūros namų vedėja Kristina Katauskienė, patalpas šventino parapijos klebonas Darius Povilaitis. „Didelis džiaugsmas man šventinti šiuos namus, tam, kad juose apsigyventų Dievo dvasia, o tie, kurie čia lankysis – gautų dvasinį džiaugsmą“, – sakė D. Povilaitis.
Renginio vedėjai susirinkusiesiems priminė, kad Tveruose nuo seno būrėsi įvairios organizacijos, o šiame pastate yra buvę ir Parapijos namai. Kol vyko remontas, tveriškiams kultūrinio gyvenimo labai trūko. Pasak renginio dalyvių, be jų tveriškiai jautėsi „kaip našlaičiai“. Klebonas šiems namams padovanojo kelis šimtmečius menantį kryželį, kurį mokytoja Irena Vaizgirdienė buvo atidavusi bažnyčios tarnams saugoti.
Tverų bendruomenės pirmininkas Aurimas Puidokas prisiminė veiklos istoriją, pirmąjį įgyvendintą projektą – „Vanduo ir sveikata Lietuvos kaime“. Pirmininkas džiaugėsi, kad Tverai tapo miesteliu, turinčiu savo heraldiką – herbą, vėliavą, antspaudą. Kultūrinis gyvenimas Tveruose visada buvęs aktyvus, netrūko renginių, išvykų, mokymų. Panaudojus ES paramą, sutvarkyta aplinka, atlikta daug gražių darbų. 2012-uosius tveriškiai mena kaip didžiuosius bulvių dalinimosi metus, jau atnaujinta Tverų interneto svetainė, leidžiami turizmą propaguojantys leidiniai, sutvarkyta turgavietė, miesto centre pastatyti informaciniai stendai.
Eksponuotos nuotraukos, nukeliančios net į 1938 metus. A. Maslauskas atkreipė dėmesį į fotografijose užfiksuotus tautinius rūbus, jų kokybę, kokiais anuomet buvo pasidabinę tveriškiai. Jis apgailestavo, kad meno kolektyvai kol kas nepajėgūs tokių įsigyti.
„Nenorėkit po 70 metų vėl anuos rasti. Kada nors panašiai apsirengsim ir mes“, – juokavo susirinkusieji.
Kazys Praeras prisiminė, kaip kažkada, kuomet su jaunimėliu ir pats aktyviai šokdavo miestelio „vakaruškose“, pasiėmęs roges, kartą įlėkė Petrui Domeikiui tiesiai į langus. Yra Tveruose žmonių, kurie vis dar mena šiame pastate koncertavusią net pačią Nelę Paltinienę.
Senjorų ansamblio narė Elytė, užlipusi į sceną, juokavo, kad senjorų ansamblis dainavo ir dainuos. Tiesa, ji prasitarė kažkada buvusi ir gera šokėja, dabar tik dainininkė.
Ponia Vanda pasakojo apie a. a. ilgametį Dainų švenčių vyriausiąjį dirigentą Kondradą Kavecką, kuris atvykdavo su dainininkais Virgilijumi Noreika, Eduardu Kaniava ir kt.
Savo dainas susirinkusiesiems skyrė vokalinis ansamblis „Aitra“.
Sveikinimo žodį tarė į šventę atvykęs Seimo narys Jurgis Razma. Jis džiaugėsi, kad Rietavo savivaldybėje renovuotos visos kultūros įstaigos. J. Razma, įteikdamas gėlių puokštę K. Katauskienei, linkėjo pačiai persikelti gyventi į Tverus.
Rietavo merą Antaną Černeckį nustebino turininga renginio programa. „Man visada smagu į Tverus atvažiuoti. Bet per 14 metų nesat buvę paruošę tokios stulbinančios programos kaip šiandien. Sužibėjo Tverai! Daug koncertų girdėjau, bet šis – ypatingas“, – sakė meras. Jis linkėjo tveriškiams susitelkimo, gebėjimo išspręsti vidines problemas, kad ES „pyragas“ neaplenktų Tverų ir, be abejonės, gražios šventės.
Na, o susirinkusieji, išklausę sveikinimų, gražių žodžių ir smagių dainų, pasibaigus oficialiajai daliai, mėgavosi Virgio Stakėno koncertu.