Istorija kartojasi: asfaltas nepaklotas, pinigai – atgal į biudžetą

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2020-01-09

Blendžiavos ir Notės gatvių gyventojai liko it musę kandę: tiek iš tų valdžios pažadų, jog šias Plungės gatves pagaliau padengs asfaltas. O juk jos praėjusiais metais buvo tarp prioritetinių, kurias ketinta sutvarkyti panaudojant Dulkėtumo mažinimo programai skirtas lėšas. Deja. „Metai baigėsi, bet žadėtojo asfalto nematyti. Kur jis dingo?“ – domėjosi plungiškiai. Pasirodo, gyventojai nuogąstauja ne veltui – asfalto jie dar tikrai kurį laiką neregės.
Plungės miesto gatvėse vykstančios permainos praėjusiais metais turėjo paliesti ir Notės bei Blendžiavos gatves. Dar pernai rugsėjį surengtoje spaudos konferencijoje vietos valdžia informavo, kiek daug ir gerų darbų, susijusių su miesto tvarkymu, ketinama padaryti. Tarp išsikeltų tikslų buvo paminėtos ir šios dvi gatvės.
Tąkart aiškinta, jog iš Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) rezervo Plungės rajono savivaldybei 2019 metais buvo skirta papildomai 660 tūkst. eurų. Dalis šios sumos – 151 tūkst. eurų – atiteko tunelinio viaduko statybai Dariaus ir Girėno gatvėje Plungėje. Dar 132 tūkst. eurų iš papildomai gautų lėšų teko žiedinei sankryžai, kuri įrengta Dariaus ir Girėno ir Lentpjūvės gatvių sankirtoje (prie „Mildos“ degalinės), 377 tūkst. eurų – Babrungo seniūnijos Truikių kaimo Platelių gatvei.
Pridurta, kad papildomai gautųjų KPPP lėšų skirta ir vietinės reikšmės keliams su žvyro danga asfaltuoti. Tarp jų – būtent Blendžiavos ir Notės gatvės Plungėje (joms gauta atitinkamai 37 tūkst. ir 25,3 tūkst. eurų) bei Vingio skersgatvis Babrungo gyvenvietėje (23,1 tūkst. eurų).
Taigi vilčių pagaliau riedėti išasfaltuotomis gatvėmis jų gyventojai tikrai turėjo. Kaip kitaip – juk valdžia pažadėjo ir netgi konkursas tvarkymo darbams atlikti buvo paskelbtas, išrinktas rangovas. Deja, remonto technika po Blendžiavos ir Notės gatvių gyventojų langais taip ir nesuburzgė.
Dabar pranašiškai skamba per minėtąją spaudos konferenciją pasakyti Seimo nario Jono Varkalio žodžiai, kad „turime stengtis suspėti atlikti visus suplanuotus darbus ir panaudoti visas gautas lėšas. Kad nenutiktų taip, kaip nutiko pernai (užpernai – aut. past.), kai į valstybės biudžetą teko grąžinti kelis šimtus tūkstančių eurų.“ O nutiko būtent taip – lėšos Blendžiavos ir Notės gatvių remontui nukeliavo atgal Lietuvos automobilių kelių direkcijai.


Paprašytas pakomentuoti šią situaciją, Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas iškart suskubo priminti, jog dar per vieną iš paskutiniųjų praėjusių metų tarybos posėdžių jis atsiprašė šių gatvių gyventojų dėl to, kad jiems duotų pažadų dėl gatvių išasfaltavimo nepavyko ištesėti. „Pagrindinė priežastis – konkursą laimėjusiai bendrovei „Žemaitijos keliai“ buvo iškelta restruktūrizacijos byla. Rangovai yra parengę techninį projektą, tačiau šiuo metu dar laukiame ekspertizės įvertinimo. Apmaudu, tačiau Dulkėtumo mažinimo programai numatytų lėšų nepanaudosime“, – dėstė paskutinę praėjusių metų dieną kalbintas direktorius.
M. Kaunas pastebėjo, jog su „Žemaitijos keliais“ sutartis buvo pasirašyta dar birželį, tačiau jau liepos mėnesį antstoliai informavo apie šiai bendrovei iškeltą restruktūrizavimo bylą. „Prieš pasirašydami sutartį neturėjome duomenų, jog ši įmonė gali susidurti su keblumais, skolų „Sodrai“ ji neturėjo. Tuo metu labai daug statybų, kelininkų bendrovių patyrė restruktūrizacijas, taigi tai neaplenkė ir „Žemaitijos kelių“. Iš šios situacijos išlošėme tai, jog jau turėsime pasiruošę reikalingą dokumentaciją, kurią galėsime pateikti Automobilių kelių direkcijai, kai bus svarstomas naujas KPPP biudžetas. Notės ir Blendžiavos gatvės išliks tarp prioritetinių“, – aiškino Savivaldybės administracijos vadovas.
Kelių priežiūros ir plėtros programos biudžetas, kaip žinome, yra tvirtinamas kovo–balandžio mėnesiais. M. Kaunas mąsto optimistiškai: tiki, kad Automobilių kelių direkcija perkels mūsų Savivaldybei skirtas nepanaudotas lėšas į šiuos metus, tuo labiau kad esą Dulkėtumo mažinimo programai planuojama skirti dvigubai daugiau pinigų nei praėjusiais metais.
Tik kokia paguoda iš to Blendžiavos ir Notės gatvių žmonėms? Vėl laukti? Kai riedėti asfaltuotu keliu jau buvo galima šiandien.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  1. zero parašė:

    bardakėlis valstybėje- lėšos skirstomos balandžio mėn., papildomos rugsėjo- spalio mėn… Ar taip turėtų būti? kaip galima suspėti su projektais ir darbais? Lėšos turėtų būti skirtos dar gruodžio mėn kitiems metams

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,