Liepos 2-ąją Plungės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai pranešta, kad Pramonės prospekte esančiuose senuose sandėliuose rasta 10 surūdijusių 200 litrų talpos statinių, kuriose – galimai cheminės medžiagos.
Į nurodytą vietą išskubėję ugniagesiai gelbėtojai apie įtartiną radinį pranešė Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Česlovui Kerpauskui, Civilinės ir priešgaisrinės saugos skyriaus vedėjui Česlovui Puidokui, informuota ir Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Plungės rajono agentūros vadovė Irena Latakaitė.
Kaip rašoma priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos paros įvykių suvestinėje, ugniagesiai gelbėtojai įvykio vietoje sudarė kvėpavimo organų apsaugos priemonių grandį ir, nešini dozimetrais, įėjo į vidų. 49 kv. m ploto patalpoje rasta dešimt 200 litrų talpos metalinių statinių su neaiškios kilmės medžiagomis. Patikrinus orą, kenksmingų dalelių nerasta.
Kaip sakė Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Valdas Mikalauskas, rastosios statinės nebuvo pažymėtos, tad neaišku, kokios medžiagos į jas supiltos. Anot specialisto, žinant, kad čia prieš kelerius metus buvo vykdomi metalo apdirbimo darbai, gali būti, jog statinėse paliktos atliekos – gal kažkokios rūgštys ar kitos priemonės, kurių reikia tokiai veiklai vykdyti.
Sandėlio šeimininkai keitėsi, o dabar pastatas priklauso užsienio firmai. Pasak specialisto, naujieji savininkai, pradėję rekonstrukcijos darbus ir peržiūrėję pastato planus, pastebėjo, jog juose nurodyta daugiau patalpų nei yra iš tikrųjų. Išsiaiškinę, kur „paslėpta“ dar viena patalpa, išgriovė sieną ir aptiko „lobį“ – 2 000 litrų neaiškios kilmės medžiagų. Ugniagesiai gelbėtojai patalpas uždarė ir aptvėrė.
Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Plungės rajono agentūros vadovė I. Latakaitė „Plungei“ sakė, jog pakalbėjus su užsieniečiams patalpas pardavusios įmonės atstovais, turėtų paaiškėti, kokios medžiagos laikytos statinėse. Pasak specialistės, kadangi anksčiau sandėliuose savo veiklą vykdžiusi įmonė ne bankrutavo, o tik pardavė patalpas, aplinkosaugininkai nėra įpareigoti tikrinti, ar atliekos utilizuotos tinkamai. „Kai įmonė bankrutuoja, tada jau mes einame, žiūrime, kad viskas būtų tinkamai sutvarkyta, o į privačias derybas ir pardavimus mes nesikišame“, – sakė I. Latakaitė. Anot jos, kai tik pavyks susitikti su ankstesniais šeimininkais ir išsiaiškinti, kokios medžiagos laikomos statinėse, bus siekiama, kad jos būtų tinkamai utilizuotos. Aplinkosaugininkė patikino, kad pavojaus tikrai nėra, tiesiog viena įmonė šitokiu būdu atsikratė atliekų.
Slove Donbaso ir Lugansko kovotojams kovojantiems pries pedofiline amerikine Kievo chunta. Laisve Lietuvai nuo Amerikos okupacijos.