Lietuvoje paminėtos pirmųjų trėmimų ir Birželio sukilimo 80-osios metinės. Gedulo ir vilties dienos renginių banga nuvilnijo ir per Rietavo savivaldybę.
Birželio 13 dieną, sekmadienį, į žygį dviračiais leidosi nemažas būrys – maždaug trys dešimtys – rietaviškių. Žygeivių maršrutas driekėsi partizanų kovų pėdsakais. Pajudėję iš Rietavo miesto aikštės, nuo Laisvės paminklo, pirmąkart žygio dalyviai sustojo Šilų miške. Prie partizanų žeminės juos pasitiko Rietavo šaulių kuopos būrys. Jų vadė Zofija Sideravičienė papasakojo žygeiviams bunkerio istoriją, dviratininkai buvo pavaišinti grikių koše, pagirdyti arbata. Norintys galėjo pašaudyti ginklais. Kitas sustojimas – Spraudžio kaime, kur aplankytas paminklinis akmuo žuvusiems Spraudžio šauliams, Šv. apaštalo Pauliaus bažnyčia. Apžvelgdami pakeliui sutiktus įdomesnius objektus, nuvažiavę 56 kilometrus Šilų, Žadvainų ir Spraudžio miškų keliukais, vakarop žygeiviai sugrįžo į Rietavą.
Pirmadienį Rietavo miesto aikštėje surengta instaliacija „Pėdos“ priminė, kad tokią pat gražią dieną prieš 80 metų žmonės buvo pradėti tremti iš namų į Sibirą. Daugelis jų dėl neįmanomų gyvenimo sąlygų mirė, kiti buvo nužudyti, o kai kurie dingo be žinios. „Tačiau mes žinome, kad jie – mūsų broliai ir seserys – čia ėjo, mynė pėdas Lietuvos žemėje, galbūt gilesnes nei bet kuris kitas… Jos buvo įspaustos štai čia, visai šalia tavųjų ir manųjų pėdų… Neliko“, – skaitė prasmingus tekstus ir tremtinių prisiminimus skaitovai. Uždegtos žvakutės tiems, kurie ištikti siaubingo likimo mirė svečioje šalyje.
Birželio 14 dienos vidurdienį Rietavo Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje vyko Gedulo ir vilties dienai paminėti skirtos šv. Mišios. Prie tremtinių ir partizanų memorialų Rietavo mieste ir visose seniūnijose buvo padėta gėlių ir uždegtos žvakutės. Iš viso taip pagerbta net 15 atminimo vietų.
Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje atidaryta iš Lietuvos genocido ir rezistencijos tyrimų centro atvežta Medardo Vasiliausko fotografijų paroda „Tarpukario Lietuva karininko akimis“.
Renginius, skirtus pirmųjų tremčių ir Birželio sukilimo 80-osioms metinėms paminėti, organizavo Rietavo savivaldybės administracija, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Rietavo skyrius, Rietavo savivaldybės jaunimo organizacija „Progresas“, Rietavo kultūros centras, Oginskių kultūros istorijos muziejus, Rietavo turizmo ir verslo informacijos centras, Rietavo Šv. arkangelo Mykolo Arkangelo bažnyčios pastoracinė taryba, Rietavo šaulių kuopa, Rietavo miesto, Rietavo, Tverų, Medingėnų, Daugėdų seniūnijos.