Balandžio 27-ąją Plungės kultūros centre paminėta Tarptautinė šokio diena. Šia proga kiekvienais metais šios įstaigos liaudies šokių studija ir ansamblis „Suvartukas“ plungiškiams ir miesto svečiams dovanoja koncertą. Šiemet „suvartukiečiai“ visus suko „Metų ratu“.
Jau aštuonerius metus Tarptautinę šokio dieną „Suvartukas“ šokio gerbėjus ne tik džiugina savo pasirodymais, bet ir prisimena gražią, bet jautrią, kartais iki širdies gelmių sujaudinančią tradiciją – simboliškai atsisveikina su kolektyvą paliekančiais dvyliktokais.
Tad parodyti, ką naujo išmoko, ko pasiekė per metus, į sceną lipo visi „Suvartuko“ šokėjai – nuo pačių mažiausių iki vyriausių.
Kiekviena šokėjų grupė sulaukė nuoširdžių ir garsių plojimų, o ir patys atlikėjai negailėjo šypsenų.
Mažuosius keitė jaunimas, pradinukus – dvyliktokai, šiuos – vyriausieji kolektyvo nariai.
Ne kartą teko girdėti, kad „Suvartukas“ – viena didelė šeima, kurioje drauge džiaugiamasi, liūdima, kurioje pirmuosius šokio žingsnius pradėję žengti vaikai užauga ir išskleidžia sparnus skrydžiui į platųjį pasaulį. Tos akimirkos džiugina, tačiau tuo pat metu ir liūdina, nes tenka atsisveikinti su kolektyvo dvyliktokais. Tokį „širdies plėšymą“ kiekvienais metais tenka patirti kolektyvo vadovei Ilonai Baltikauskaitei.
Ne išimtis ir šie metai. Kolektyvą palieka šeši šokėjai. Tad abiturientai, sušokę „Iki paryčių“, atsisveikino su savo šokio partneriais, savo kolektyvu ir Plungės kultūros centro scena.
„Smagu, kad Plungė, mažas Lietuvos miestas, šitaip gali švęsti Tarptautinę šokio dieną. Dėkingas visam kolektyvui, beveik 200 šokėjų, už nuostabų koncertą, nuostabią šventę. Čia blogai nebūna“, – kalbėjo Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis.
Koncertą žiūrėjo ir iš Plungės kilusi Seimo narė Rasa Budbergytė. „Ačiū jums, jauni žmonės, kad šokate, kad saugote tradicijas, gerų jums pasirinkimų, gražaus jums viso gyvenimo šokio“, – linkėjo viešnia.
Kaip ir kiekvienais metais, atsisveikinant kolektyvo absolventams įteikiami ne tik padėkos raštai, bet ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos akredituotos neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimai. „Jūs baigėte pačią geriausią šokio mokyklą – „Suvartuko“ mokyklą“, – įteikdamas pažymėjimus kalbėjo Plungės kultūros centro vadovas.
„Nesvarbu, ar išeina keturiolika, vienas, penki ar trys, širdį skauda vienodai“, – tvirtino I. Baltikauskaitė. Išlydėdama į gyvenimą ugdytinius, vadovė prisiminė jų atėjimą į kolektyvą, jų kelionę šokio takeliu, krėstas išdaigas ir atsiprašymus už jas, parodytą užsispyrimą. Girdėdami savo antros mamos žodžius ašaras braukė ne tik kolektyvą paliekantieji, bet ir su jais atsisveikinantys draugai. Taigi šiemet „Suvartuko“ šeimą palieka trylika metų šokę Emilija Gotautaitė ir Paulius Jankauskas. Dvylika metų scenoje trypė, po pasaulį keliavo, draugų susirado Simas Martinkus ir Gintas Kazlauskas. Devynerius metus širdį „Suvartukui“ atidavė Akvilė Žvinklytė ir prieš penkerius metus kolektyvo nare tapusi Agnė Liaučytė.
„Taigi „Suvartuke“ šešios laisvos vietos. Skelbsime konkursą. Kas pirmieji atves savo mažuosius, tuos ir priims Ilona“, – juokavo R. Matulis.
Paliekančius kolektyvą ir sceną dvyliktokus sveikino artimieji, už draugystę, kartu patirtus įspūdžius dėkojo kolektyve liekantys draugai. Na, o patys dvyliktokai nuoširdžiausius padėkos žodžius už nueitą kelią, įskiepytą meilę šokiui, kelionių įspūdžius tarė vadovei I. Baltikauskaitei.
Nors Šokio dienos koncertas pasibaigė, abiturientams ištarta „sudie“, skirstytis niekas neskubėjo, juk ne veltui vieni kitus kvietė šokti iki paryčių. Na, o „Suvartuko“ jaunimo grupės jau netrukus laukia gastrolės Amerikoje. Tad Plungės vardas skambės ir už Atlanto.