Į „Plungės“ laikraščio redakciją atkeliavo pensininko R. parašytas laiškelis.
„Mes su žmona einam pasivaikščioti po parką. Ir ką matom? Spalio 12 dieną traktorius su priekabėle per Babrungo tiltelį veža malkas. Ir žiūrim, kur veš. O į namą Laisvės alėjoj. Paklausėm, kas tas traktoristas esąs? Pivorius, parko darbuotojas, o vežė malkas tokiam Gedgaudui. Klausiau, kiek mokėjo? Sakė, už parvežimą 30 litų.
Ūkvedis Bekėža duoda veltui, o gal parko direktorius nežino, kad yra dalijamos malkos? Tas Gedgaudas R. vežė ir šeštadienį.
Noriu paklausti, už ką Bekėža su Pivoriumi taip švaisto parko medžius? Gal ir mums duotų, į ką kreiptis?“
Šį laiško autoriaus iškeltą klausimą uždavėme Žemaičių dailės muziejaus direktoriui Alvidui Bakanauskui. Gavome oficialų jo atsakymą:
„Plungės dvaro sodybos parkas prižiūrimas vadovaujantis bendrosiomis parko priežiūros darbų taisyklėmis, patvirtintomis Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus, ir parko rekonstravimo-restauravimo projektu, parengtu UAB Projektavimo ir restauravimo instituto 2007 m.
Želdinių priežiūros komisija pavasarį ir rudenį apžiūri bei įvertina parko želdinių būklę, priima sprendimus dėl medžių sanitarinio kirtimo, genėjimo ir retinimo.
Vadovaujantis Žemaičių dailės muziejaus patvirtinta Medienos realizavimo tvarka ir Plungės rajono savivaldybės tarybos sprendimu „Dėl Žemaičių dailės muziejaus paslaugų įkainių tvirtinimo“, medieną, paruoštą iš parke kertamų vėjovartų, vėjolaužų, sausuolių, savaiminių ir menkaverčių medžių, realizuoja Plungės miesto gyventojai.
2011 m. spalio 10 d. parko pietinėje pusėje prie Babrungo upės pastebėta nulūžusi klevo šaka, kuri spalio 12 d. supjaustyta malkoms ir parduota Rimantui Gedgaudui“.
Prie ŽDM atsakymo buvo pridėtas kasos pajamų orderis, kuriame juodu ant balto surašyta, kad iš R. Gedgaudo 2011 m. spalio 12 d. paimti 75 litai: 30 Lt – už traktoriaus nuomą vienai valandai ir 45 Lt – už 0,75 kietmetrio kurmalkių.
Ar galima patikėti?