
Šiandieninėje plastikinių langų rinkoje nesunku pastebėti skirtumus tarp gero plastikinio lango ir prasto. Eksploatuojant tokius langus skirtumas atsiskleidžia per jų kokybę, t. y. sandarumą, patvarumą, patikimas konstrukcijas (kurios nesideformuoja, nelūžta), ir gerą išvaizdą. O kaip apie lango kokybę sužinoti dar prieš įsigyjant langus? Pasidomėti jų sertifikatu. Sertifikatas – tai energijos efektyvumo įvertinimas, atskleidžiantis, kaip gerai langas išlaiko šilumą. Be to, Europos Sąjungos gamintojų reikalavimus atitinkantys langai turi būti pažymėti specialiu kokybės ženklu „CE“ bei turėti tokio ženklinimo sertifikatą.
Langų gamintojai „Megamas“ atkreipia dėmesį, kad lango kokybė priklauso ne tik nuo naudojamų aliuminio sistemų, langų profilio, bet ir stiklo paketų. Ką apie stiklus reikėtų išmanyti kiekvienam, planuojančiam įsigyti plastikinius langus?
Kokie reikalavimai keliami stiklo paketams?
Stiklo paketas neretai yra laikomas pagrindine lango dalimi. Nesvarbu, ar tai plastikiniai langai, ar mediniai langai, ar iš kitos medžiagos gaminami langai. Stiklo paketams keliami griežti reikalavimai, jie turi atitikti aukštus kokybės standartus ir pasižymėti atitinkamomis savybėmis, tokiomis kaip apsauga nuo aplinkos poveikio, garso ir šilumos izoliacija, saulės spindulių patekimo į patalpą kontrolė, saugumas ir estetika.
Renkantis plastikinių langų stiklo paketus, svarbu atkreipti dėmesį į stiklo paketo kamerų skaičių. Stiklo paketas gali būti sudarytas iš dviejų stiklų (dvistikliai / vienkameriai), trijų stiklų (tristikliai / dvikameriai) ar keturių stiklų (keturstikliai / trikameriai). Vienkameriai stiklų paketai tinkami tik techninėms patalpoms. Langų ekspertai siūlo buities reikmėms įsigyti dvikamerius stiklo paketus, kur tarp išorinio ir vidinio stiklo įrengiamas dar vienas tarpinis stiklas. Taip susidaro papildoma kamera, kuri padidina langų energinį efektyvumą iki 30 proc. Lietuvoje, kur būdingas drėgnas ruduo ir šaltos žiemos, rekomenduojama rinktis dvikamerius ar trikamerius stiklų paketus. Tai optimalus pasirinkimas gyvenamosioms patalpoms. Įmonės „Megamas“ atstovas šiuos stiklo paketų variantus pristatydamas plačiau akcentavo, kad tokių stiklo paketų storis gali svyruoti nuo 24 mm iki 60 mm. Stiklų paketų perimetro šiluminėms savybėms gerinti naudojami specialūs rėmeliai – „Thermix“, „TGI“, „Swisspacer“, „Chromatec ultra“ ar kt.
Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į naudojamo langų sandariklio kokybę. Jei guma, esanti ant plastikinio rėmo, deformuojasi, tampa standi ar atsilupa, stiklo paketų skaičius praras savo reikšmę. Jei bus naudojami prasti sandarikliai, šaltas oras pro langus lengvai prasiskverbs į namus ir neabejotinai padidins šildymo išlaidas.
Kokius stiklo paketus galima rinktis?
Įmonės „Megamas“ atstovas pabrėžė, kad jų asortimentas gana platus, todėl galima rinktis iš kelių naudojamų stiklų paketų variantų:
• Saulės energiją kontroliuojančių stiklo paketų
• Savaime nusiplaunančių stiklo paketų
• Tonuotų stiklo paketų
• Akustinių stiklo paketų (garsą izoliuoja iki 52 dB)
• Ugniai atsparių stiklo paketų
• Saugių stiklo paketų (su grūdintais ar laminuotais stiklais)
• Stiklo paketų su dekoratyviniais stiklais
Kiekvienas iš šių stiklo paketų variantų atlieka tam tikras funkcijas. Pavyzdžiui, saulės energiją kontroliuojantys stiklo paketai yra susiję su šilumos perdavimo koeficientu. Kitaip tariant, tokie stiklai užtikrina aukštas šilumines savybes ir komfortą visais metų laikais, jie yra pralaidūs saulės šviesai. Tuo tarpu tonuotas stiklas puikiai saugo patalpas nuo perkaitimo, neleidžia į patalpas patekti dienos šviesai.
Galima rinktis ir itin saugius stiklus – grūdintus arba laminuotus. Pavyzdžiui, grūdintas stiklas pasižymi žymiai didesniu atsparumu mechaniniam poveikiui, dūžio atveju jie sutrupa į smulkias (4–6 mm pločio) stiklo šukes ir sumažina susižeidimo riziką. Taip pat galima rinktis laminuotus stiklus, kurių viduje esanti speciali plėvelė neleidžia pažeistam stiklui subyrėti ir išlaiko jo vientisumą. Profesionalios stiklo ir plėvelės kombinacijos užtikrina stiklo atsparumą ne tik smūgiams, bet ir garsui, ugniai. Vienintelė priežastis, kodėl žmonės dažniau renkasi įprastus, standartinius stiklus – jie pigesni nei grūdinti ar laminuoti stiklai.
Dekoratyviniai stiklai dažniausiai naudojami išskirtinumui sukurti, unikaliam pastato eksterjerui pabrėžti. Tokie stiklai gaminami pagal asmeninius norus ir pageidavimus, jie gali būti papuošiami įvairiomis aplikacijomis ar vitražais. Taip pat galima rinktis matinius, skaidrius ar bronzinius stiklus.
Apie stiklo paketus, geriausią langų pasirinkimo variantą ir kitą su langais susijusią informaciją gali suteikti profesionalūs įmonės „Megamas“ specialistai. Susisiekite telefonu +370 646 09870, el. paštu info@megamas.lt ar internetu https://www.megamas.lt/ ir raskite geriausią sprendimą!