
Nuo pirmojo „Oculus Quest 2” virtualiosios realybės ausinių išleidimo 2020 m. daug kas pasikeitė. Be to, kad ji buvo pervadinta į „Meta Quest 2”, buvo atlikti reikšmingi programinės įrangos patobulinimai, įskaitant geresnį, net 120 Hz atnaujinimo dažnį, patobulintą rankų sekimą, belaidį kompiuterio ryšį ir balso komandas.
Tačiau štai kas nepasikeitė: dėl savo prieinamos kainos, paprasto naudojimo ir tiesiog smagaus veiksnio „Meta Quest 2” išliko populiariausia VR ausine. Šią savarankišką virtualiosios realybės ausinę, kurią galima įsigyti už 400 USD su 128 GB atminties arba 500 USD su 256 GB atminties, sudaro viena didžiausių ir geriausių turimų VR žaidimų ir programėlių bibliotekų, o ją nesunku nustatyti – net jei esate VR naujokas. Beveik metus gyvenę su „Meta Quest 2”, pateikiame savo mintis, kodėl ji vis dar yra geriausia VR ausinė, kokią galite įsigyti.
Išėmus iš dėžutės „Meta Quest 2” iškart pristato minimalistinį, bet prieinamą dizainą. Atidarius pakuotę matome pačias ausines, USB-C įkrovimo kabelį ir plytų rinkinį, dirželius ir „Meta Touch” valdiklius su pridėtomis baterijomis. Pirkėjai, kuriems reikalingi akiniai, apsidžiaugs sužinoję, kad dėžutėje yra ir tarpinės akiniams.
2019 m. išleistos originalios visiškai juodos „Meta Quest” spalvinės gamos atvirkštinis variantas, visiškai baltas „Meta Quest 2” pasižymi tam tikrais estetiniais skirtumais. Išorinis išorinis apvalkalas yra visiškai iš kieto plastiko, o ne iš audinį primenančios medžiagos, kaip pirmtako atveju. Tai tęsiasi iki elastingo audinio, kuris jaučiasi patogiau nei elastingas jaučiamas dirželis, kuris ankstesniame modelyje beveik uždengė naudotojų galvą.
Visa tai lemia, kad ausinės yra patogios ir iš tikrųjų lengvesnės už „Quest 1”, nors padidėjo ir galia, ir funkcionalumas. Užsidėjus „Quest 2” ant galvos, tereikia paspausti dešinėje pusėje esantį įjungimo mygtuką ir prisijungti per „Facebook” (daugiau apie tai, kodėl tai problema, vėliau). Nors kairėje pusėje yra 3,5 mm ausinių lizdas ausinėms ir galimybė naudoti „Bluetooth” ausines (nors ir su tam tikromis vėlavimo problemomis), įmontuoti garsiakalbiai yra daugiau nei pakankamai geri. Garsumo valdikliai taip pat lengvai pasiekiami dešinėje apatinėje ausinių pusėje. Šalia ausinių lizdo yra USB-C prievadas, kuris naudojamas tiek įkrauti, tiek prijungti ausines prie VR pritaikyto stalinio ar nešiojamojo kompiuterio.
Nesvarbu, kiek ilgai truko mūsų VR seansai, ausinės niekada nesijautė nepatogios. Tačiau perspėjame: Žaisdami žaidimus, kuriuose atliekami intensyvūs judesiai, arba naudodami treniruočių programas tikrai daug prakaituosite. Laikui bėgant, dėl ilgalaikio prakaitavimo veido pagalvėlė pradės kvepėti kaip per ilgai naudotos ir neišskalbtos sporto kojinės. Todėl geriausia įsigyti silikoninį užvalkalą arba pasiruošti turėti sveiką antibakterinių servetėlių atsargą. Nepaisant nedidelio svorio, „Meta Quest 2” yra pakankamai patvari, kad atlaikytų keletą smūgių. Tik turėkite omenyje, kad laikui bėgant ant balto plastiko gali atsirasti pastebimų įbrėžimų dėl nusidėvėjimo.
Iš dalies „Meta Quest 2” iš kitų geriausių VR ausinių išsiskiria tuo, kad ją lengva nustatyti, be to, tai visiškai autonominis įrenginys, kuriam nereikia kompiuterio. Meta Guardian sistema sukuria virtualią žaidimų erdvę jūsų namuose, nes leidžia nubrėžti aplink save ribą ir gauti pranešimą, jei išeinate už jos ribų. O dėl patogių pralaidumo kamerų galite akimirksniu pamatyti, kas vyksta aplink jus realiame pasaulyje, vos dukart bakstelėję ausines (arba kai išeinate už „Guardian” zonos ribų). Dėl ausinėse esančių keturių kamerų jutiklių, norint pradėti žaisti, nereikia nustatyti išorinių jutiklių.