Projekto pradžia yra sudėtingas procesas, kuriam atlikti reikalinga procesų sistema ir talentingi asmenys. Projekto kūrimo procesą galima suskirstyti į tris pagrindinius etapus: projekto inicijavimą, planavimą ir projektavimą bei vykdymą ir įgyvendinimą. Iniciacijos etapas apima projekto tikslo ir ekonominio gyvybingumo suderinimą, atsižvelgiant į verslo aplinkybes, suinteresuotąsias šalis ir poreikius. Šis etapas nustato projekto pagrindą ir užtikrina, kad jis būtų gyvybingas ir suderintas su organizacijos tikslais ir uždaviniais. Paraiškų rengimas ir planavimo etapas yra esminis projekto rengimo proceso aspektas. Šiame etape apibrėžiami projekto tikslai ir uždaviniai, kuriama projekto struktūra ir darbo eigos. Planavimo etapas yra svarbus gręžiant šiuos penkis komponentus: projekto struktūros projektavimas, darbo eigos dokumentų kūrimas, biudžetų apskaičiavimas, rizikos valdymo plano rengimas ir projekto suinteresuotųjų šalių nustatymas. Šiame etape užtikrinama, kad projektas būtų gerai struktūrizuotas, o norimiems rezultatams pasiekti bus skirti visi reikalingi ištekliai.
Vykdymo ir įgyvendinimo etapas apima faktinį projekto plano įgyvendinimą. Šį etapą sudaro programavimas, identifikavimas, projekto rengimas, projekto įgyvendinimas ir projekto užbaigimas. Šiame etape projekto komanda vykdo planą, o projekto vadovas stebi pažangą, nustato ir sumažina rizikas bei užtikrina, kad projektas vyktų tinkamai. Vykdymo fazėje atliekamas tikrasis darbas, o projektas įgauna formą. Būtina užtikrinti, kad projektas būtų vykdomas efektyviai ir neviršijant skirto biudžeto bei terminų.
Projekto kūrimo procesas prasideda nuo projekto inicijavimo, kuris apima projekto tikslų ir uždavinių apibrėžimą. Šis etapas yra labai svarbus siekiant užtikrinti, kad projektas būtų suderintas su bendra organizacijos strategija ir kad jis duos norimų rezultatų. Šiame etape nustatomos suinteresuotosios šalys ir atsižvelgiama į jų poreikius. Taip pat vertinamas projekto tikslas ir ekonominis gyvybingumas, atsižvelgiant į verslo aplinkybes. Apibrėždama projekto tikslus ir uždavinius, projekto komanda gali nustatyti aiškią projekto kryptį ir užtikrinti, kad visi siektų to paties galutinio tikslo. Projekto rengimo proceso planavimo ir projektavimo etape sudaromas projekto užbaigimo planas. Šis etapas yra būtinas norint įsigilinti į projekto detales ir sudaryti aiškų vykdymo planą. Šio etapo metu apibrėžiama projekto apimtis, sudaromas projekto planas, apimantis pasirinktą projekto valdymo procesą, veiksmų planą, tvarkaraštį ir galutinius tikslus. Suprojektuojama projekto struktūra, kuriami darbo eigos dokumentai. Biudžetai apskaičiuojami ir ištekliai paskirstomi siekiant užtikrinti, kad projektą būtų galima užbaigti per sutartą laiką ir biudžetą.