Jau ne vienerius metus baigiantis balandžiui viena diena Plungės kultūros centre skiriama šokėjams, šokio mylėtojams ir visiems šios meno srities puoselėtojams. Su trenksmu švenčiama Tarptautinė šokio diena, kurios metu tradiciškai koncertą plungiškiams ir miesto svečiams dovanoja vaikų ir jaunimo liaudies šokių studija ir vyresniųjų šokių ansamblis „Suvartukas“. Kolektyvas ne tik atsiskaito visuomenei už nuveiktus darbus, bet ir atsisveikina su abiturientais. Ne išimtis buvo ir šie metai. Šeštadienį „Suvartuko“ šokėjai padovanojo nuostabų koncertą „Saulele, kelk“.
Jau nieko nestebina, kad per vienerius veiklos metus „Suvartuko“ vardas skamba ne tik Plungėje ir kituose Lietuvos miestuose, bet ir tolimiausiuose pasaulio kampeliuose: Jungtinėse Amerikos Valstijose, Dubajuje, Turkijoje, Ispanijoje, Egipte ir kt. Visai netrukus „suvartukiečiai“ savo šokiais džiugins ir stebins Juodkalnijos šokio mylėtojus.
Ši Tarptautinė šokio diena ir šokėjų pasirodymai leido plungiškiams bent akies krašteliu žvilgtelėti į artėjančios šimtmečio Dainų šventės Šokių dienos koncerto „Amžių tiltais“ programą. Kaip sakė renginio vedėjas, programos pagrindinė idėja – amžinųjų tiltų ieškojimas, vedantis į žmogaus, gamtos ir tautos darną. „Mūsų valstybė – tai gyvybė, kuri nesibaigia, kurios neįmanoma nei užgniaužti, nei pamiršti. Ji – apie mus kaip bendruomenę, kaip gentį, apie mus, kurie esame Lietuva“, – kalbėjo vedėjas.
Šokėjai nenutrūkstama grandine keitė vieni kitus, o beveik dvi valandas trukęs renginys neprailgo nė vienam žiūrovui. Kiekvieną tiek mažųjų, tiek vyriausiųjų, tiek jungtinių grupių pasirodymą lydėjo gausūs plojimai.
Kaip jau minėta, Tarptautinę šokio dieną tenka atsisveikinti su kolektyvo dvyliktokais. Ši tradicija „Suvartuke“ tęsiama nuo 2011 metų, kai buvo išleista pirmoji vaikų laida. Tad, kad ir kaip bebūtų liūdna, dar kartą nusišypsoti žiūrovams, dar kartą smagiai pasisukti poroje į sceną buvo pakviesti abiturientai. Šiemet „Suvartuko“ namus palieka net 14 jaunuolių: keturiolika metų ansamblyje iššokusi Agota Blaževičiūtė, po trylika metų prakaitą repeticijose ir koncertuose braukę Austėja Viskontaitė, Kasparas Jankauskas, Adriana Liutkutė, Airius Kupetis, po dvylika metų šokusios Ula Stonkutė, Smiltė Petkutė, Eglė Sragauskaitė, Emilija Valančiūtė, po vienuolika metų savo antruose namuose praleidę Deividas Ročius, Kotryna Grumblytė, Nojus Norvidas, Ričardas Jocys ir dešimt metų – Eimantas Raudonius.
Sveikinimo žodžius tarė ir neformaliojo vaikų švietimo programos pažymėjimus šokėjams įteikė kolektyvo siela – jo vadovė Ilona Baltikauskaitė, į kompaniją pasikvietusi toje pačioje scenoje besisukusį Savivaldybės administracijos direktorių Dalių Pečiulį. Jis ne tik padėjo įteikti pažymėjimus, bet ir perdavė mero Audriaus Klišonio sveikinimus dvyliktokams, šokėjams ir, žinoma, kolektyvo vadovei. „Linkiu, kad „Suvartuko“ durys, kurios šiandien užsidaro, užsidarytų ne visam laikui. Kad laikinai atidarę kitas duris nepamirštumėte, jog jūsų gyvenime yra šokis, kad grįžę toliau tęstumėte šią tradiciją ir Plungėje visada būtų tokia Tarptautinė šokio diena“, – kalbėjo jis.
Kiekvienam kolektyvą paliekančiam dvyliktokui I. Baltikauskaitė turėjo pasakyti ką gražaus, priminti iškrėstas išdaigas, pamestus daiktus… „Esu rami, kad jie gyvenime neprapuls. Todėl, kad jie žino, jog gyvenime yra balta ir juoda, šilta ir šalta“, – trumpai apibūdino kolektyvą paliekančią grupę I. Baltikauskaitė.
Dvi valandos plojimų, gėlių jūra ir išdavikės atsisveikinimo ašaros – neatsiejama tokio renginio dalis. Bet kolektyvą paliekantys šokėjai puikiai žino, kad jų antrųjų namų – „Suvartuko“ – durys jiems visada atidarytos. Jie čia visada laukiami. Jei ne šokti, bent jau apsikabinti.