
Šeimos gydytojas Modestas Šaulys.
Kiekvienas rinkdamasis šeimos gydytoją turi savus reikalavimus. Vieniems reikalinga patirtis, kitiems – žmogiškas supratingumas, tretiems – atsakingumas. Visa tai galima rasti didžiausioje pirminės sveikatos priežiūros įstaigoje Plungės rajone – uždarojoje akcinėje bendrovėje Plungės sveikatos centre. Prieš keletą mėnesių čia pradėjo dirbti jaunas šeimos gydytojas Modestas Šaulys. Pacientus turėtų vilioti ne tik naujo gydytojo entuziazmas, atsakingumas, požiūris į pacientą, bet ir tai, jog jis – žemaitis. Tad kviečiame susipažinti su juo.
– Trumpai papasakokite apie save. Kur gimėte, augote, mokėtės?
– Esu kilęs iš Skuodo rajono Ylakių miestelio – nedidelės, bet man labai brangios vietos. Ten gimiau ir augau, ten pirmieji mano žingsniai gyvenime ir moksluose. Medicinos studijas ir šeimos gydytojo rezidentūrą baigiau Kaune – Lietuvos sveikatos mokslų universitete.
– Kodėl pasirinkote mediko profesiją? Ar tai buvo Jūsų svajonių darbas?
Gal šeimoje yra medikų ir sekėte jų pėdomis?
– Tiesą pasakius, šeimoje medikų neturėjome – sprendimas rinktis mediciną buvo labiau pašaukimas nei tradicija. Nuo mažens domėjausi žmogaus kūnu, sveikata, man visada rūpėjo padėti kitiems. Medicina atrodė ta sritis, kurioje gali daryti ką nors prasmingo kiekvieną dieną.
– Šeimos gydytojo specializaciją dažniau renkasi moterys, tad kas Jus paskatino tapti būtent šeimos gydytoju?
– Pasirinkau šeimos mediciną todėl, kad tai – labai plati ir gyva sritis. Nėra dviejų vienodų dienų, o svarbiausia – gali matyti pacientą kaip visumą, o ne tik kaip vieną organų sistemą. Man svarbus žmogiškas ryšys, o šeimos gydytojo darbe jo ypač daug. Dėl to, kad šią specialybę dažniau renkasi moterys – gal tai ir pliusas, jei pacientai pasiilgo vyriško požiūrio.
– Kur teko dirbti iki Plungės?
– Prieš atvykdamas į Plungę dirbau Kauno klinikose. Ten įgijau daug praktinių įgūdžių ir išmokau, kaip tvarkytis su įvairiomis situacijomis: nuo ūmaus peršalimo iki lėtinių ligų valdymo. Be darbo šeimos medicinos srityje, esu sukaupęs nemažai patirties dirbdamas skubios pagalbos skyriuose. Manau, kad ši patirtis yra didelis privalumas dirbant šeimos gydytoju, nes dažnai būtent mes pirmieji pastebime rimtas ligas ar gyvybei pavojingas situacijas.
– Kas atviliojo į Plungę?
– Ieškojau vietos, kur galėčiau dirbti arčiau žmonių, arčiau žemaitiško charakterio. Plungė pasirodė kaip puikus miestas – nei per didelis, nei per mažas, su šilta bendruomene ir stipria sveikatos priežiūros įstaiga. Be to, nuo Ylakių netoli – kraštas pažįstamas.
– Plungės sveikatos centre dirbate jau kelis mėnesius. Kokia Jūsų nuomonė apie plungiškius?
– Plungiškiai – šilti, nuoširdūs, bet truputį atsargūs. Tai suprantama, juk visada reikia laiko užsitarnauti pasitikėjimą, ypač kai esi jaunas gydytojas. Tačiau pastebiu, kad pacientai atsiveria, klausia, domisi, o tai rodo, kad pasitikėjimas auga. Kai kas net nustebina gerąja prasme: ateina pasiruošę, domisi sveikata. Tai labai džiugina.
– Gydote ir vaikus, ir suaugusiuosius. Kokie pacientai dominuoja? Ar dar galima prisirašyti?
– Pacientų turiu įvairaus amžiaus – tiek kūdikių, tiek senjorų. Šiuo metu vyrauja darbingo amžiaus žmonės ir vaikai. Galiu pasakyti, kad dar yra vietos naujiems pacientams, tad jei kas svarsto, drąsiai kviečiu prisirašyti.
– Pasakykite keletą žodžių apie save kaip gydytoją. Kodėl pacientai turėtų rinktis Jus?
– Stengiuosi visada klausyti ir girdėti žmogų. Man svarbu, kad pacientas jaustųsi suprastas, o ne tik „prabėgtų per sistemą“. Ne tik gydau, bet ir paaiškinu, kas vyksta, kodėl skiriamas vienas ar kitas gydymas. Tikiu, kad geras gydytojas – tai ne tik žinių šaltinis, bet ir žmogus, kuriuo gali pasitikėti.
– Yra sakoma, kad batsiuvys be batų… O kaip su gydytojais? Randate laiko sau?
– Iš dalies – teisybė. Kartais ir mums pritrūksta laiko profilaktikai, bet stengiuosi to neignoruoti. Laisvalaikį man labai svarbu leisti laiką su šeima – tai man padeda atgauti emocinę pusiausvyrą ir įkvepia kasdieniam darbui su pacientais. Taip pat mėgstu būti gamtoje. Ypač patinka žygiai, važinėjimas dviračiu, daug laiko praleidžiu prie jūros. Tai padeda atsigauti po dienos, pilnos pokalbių ir rūpesčių.
– Gal norite ką nors pridėti nuo savęs?
– Noriu pasakyti, kad nesiūlau stebuklų, bet visada pažadu stengtis. Paciento sveikata – mūsų abiejų bendras projektas. O kai dirbame kartu, rezultatai būna geriausi. Kviečiu nebijoti ateiti, klausti, kalbėtis – tam ir esu čia.
– Ačiū už pokalbį.
Kalbino Jolanta VASILIAUSKIENĖ

M. Šaulys dirba Plungės sveikatos centre J. Tumo-Vaižganto g. 112, tačiau pacientai rūpimais klausimais gali kreiptis ten, kur jiems patogiau. Jie laukiami ir J. Tumo-Vaižganto g. 112, kur įsikūręs Plungės sveikatos centras, ir Telšių g. 39A (filialas). Kad ir kur žmogus ateis, visur bus priimtas. Registruotis galima tel. +370 448 52577, +370 448 52277,
+370 656 70254, +370 695 58771. Visą norimą informaciją galima rasti ir interneto svetainėje
www.psc.lt, kuri, beje, laikoma viena iš informatyviausių medicinos įstaigų interneto svetainių.