Policijos pareigūnai teikdami ataskaitas ne kartą akcentuoja augantį sukčiavimų skaičių ir jų išaiškinimo sunkumus. Sunkumų kelia tai, jog tokie nusikaltimai vis dažniau persikelia ir intensyviai vyksta virtualioje erdvėje. Nors, atrodo, apie plintančius sukčiavimo būdus informacijos pakanka, tačiau pakimbančių ant apgavikų kabliukų pasitaiko. Į sukčių pinkles praėjusį penktadienį įkliuvo ir plungiškė G. S. Moteris neteko 1 034 eurų.
Į redakciją pirmadienį ryte atėjusi plungiškė pasakojo, jog penktadienio popietę per susirašinėjimo programėlę „Messenger“ gavo pranešimą iš savo draugės, kuri paprašė jos telefono numerio. „Nieko nepagalvojusi nusiunčiau – visko juk gyvenime pasitaiko. Pamaniau, kad gal jos telefonas sugedo, gal pametė“, – pasakojo moteris. Nusiuntusi telefono numerį, G. S. sulaukė dar vienos žinutės, kurioje, kaip vėliau paaiškėjo, menama draugė pasigyrė praėjusią savaitę iš pasaulyje gerai žinomos internetinės parduotuvės „Amazon“ laimėjusi 350 eurų. Žinoma, „bičiulė“ plungiškei pasiūlė taip pat išbandyti savo laimę. „Kadangi per „Amazon“ daug sakomės, perkame, pagalvojau, o kodėl nepabandžius?“, – tęsė savo pasakojimą G. S.
Ilgai netruko ir tokia pati „sėkmė“ aplankė ir ją. Vos po 10 min. kai plungiškė nusiuntė savo telefono numerį, iš draugės gavo pranešimą, jog laimėjo 500 eurų! „Ir tikėjau, ir abejojau. Bet galiausiai pasidaviau“, – kalbėjo moteris. Dar viena abejonės sėkla buvo pasėta, kai menama draugė paprašė prisijungimo prie banko ID.
„Aš jai rašiau, kam tau ID, juk aš duodu savo sąskaitos numerį ir viskas. Ji man atsakė, kad taip neišeis. Tada aš jai pradėjau skambinti per mesendžerį, ji atmetė. Ir iškart parašė, kad dabar intensyviai vyksta lošimas ir ji su manimi pasikalbės tik tada, kai jis užsibaigs“, – sakė G. S. Galutinai supainiota plungiškė nusiuntė ir prašomą ID. Po kurio laiko G. S. gavo keturių skaitmenų kodą, kurį „draugės“ prašymu patvirtino ir laukė žadėtojo laimėjimo. „Tik po kelių minučių prisijungusi prie sąskaitos pamačiau, kaip ji mano akyse mažėja. Persigandau ir supratau, kad esu papuolusi į sukčių rankas“, – pasakojo plungiškė.
Anot pašnekovės, supratusi buvusi apgauta, ji skubiai paskambino į banką ir užblokavo galimybę atlikti internetinius pervedimus. Taip pat nuvyko į banko padalinį tolimesniems veiksmams atlikti. Žinoma, kreipėsi ir į policiją. Pakliuvusi į apgaulės pinkles, mūsų pašnekovė neteko ženklios sumos: per du kartus iš moters sąskaitos sukčiai pasisavino 1 034 eurus.
„Žinau, kad yra visokiausių sukčiavimo būdų, girdėjau ne vieną kartą, bet ėmiau ir papuoliau. Nesuprantu, kodėl gavusi pirmąją žinutę nepaskambinau draugei. Žinau, kad mana iš dangaus šiaip nekrinta, bet…“, – sau kritikos negailėjo G. S.
Beje, netrukus po to, kai iš jos sąskaitos „ištirpo“ pinigai, sulaukė kitos savo draugės telefono skambučio su klausimu, ar tikrai ji prašo telefono numerio.
„Nežinau ar yra šansų atgauti pinigus, jaučiuosi tikrai negerai. Bet tegul mano istorija bus pamoka kitiems. Tikrinkite bet kokią informaciją, nesvarbu, ar prašymas būtų pačių artimiausių žmonių, draugų ar tik pažįstamų. Sukčiai dirba plačiai“, – atsisveikindama patarė G. S.
Kaip ir sakė G. S., visada tikrinkite informaciją, nesigundykite pigia preke, lengvu uždarbiu ar netikėtu loterijos laimėjimu. Kaip sakoma, nemokamas sūris būna tik pelėkautuose. Ir svarbiausia – niekam neatskleiskit prisijungimo prie savo banko sąskaitos duomenų.