Nuo rugsejo – KET pakeitimai

Parašė:  2008-09-09

Vadovaujantis šiu metu liepos 16 dienos Vyriausybes nutarimu, nuo rugsejo 1-osios isigaliojo nauja Keliu eismo taisykliu (KET) redakcija. Joje – nemažai naujoviu. Viena iš ju – vairuotojams naujokams savo automobili privaloma „papuošti“ ženklu su žalio klevo lapo atvaizdu. Su kai kuriomis naujovemis supažindiname savo skaitytojus.

Naujosiose KET patikslintos kai kurios savokos, atsirado ir nauju: „Begine transporto priemone“, „Traktorius“, „Keturratis motociklas“, „Lengvasis keturratis motociklas“, „Eismo ivykio deklaracija“, „Privalomoji technine apžiura“, „Transporto priemones savininkas“, „Vairavimo instruktorius“.
Tiksliau apibrežtos vairuotoju pareigos pestiesiems. Vairuotojas privalo sustoti ir praleisti pesciaji, kurio judejimo krypti jis kerta, o sukdamas i dešine ar i kaire sankryžose – i jo važiavimo krypties bet kuria eismo juosta iejusi pesciaji. Vairuotojas privalo sustoti ir praleisti važiuojamaja dali kertancia organizuota vaiku grupe, jeigu ja lydintis asmuo signalizuoja.
Patikslintos ir pesciuju pareigos. Organizuotai pesciuju grupei eiti važiuojamaja dalimi leidžiama kolona ne daugiau kaip 4 eilemis. Tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui organizuotai pesciuju grupei eiti važiuojamaja dalimi draudžiama. Organizuota vaiku iki 16 metu grupe vesti leidžiama tik šaligatviais arba pesciuju takais, o ten, kur ju nera, – ir kelkrašciu, bet tik šviesiuoju paros metu ne daugiau kaip 2 eilemis. Pestieji, eidami tamsiuoju paros metu, privalo neštis šviecianti žibinta arba vilketi ryškiaspalve liemene su šviesa atspindinciais elementais arba buti prie drabužiu prisisege kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaita.
Važiuodami motorine transporto priemone su irengtais saugos diržais, keleiviai privalo buti užsisege saugos diržus, o važiuodami motociklu, keturraciu motociklu, lengvuoju keturraciu motociklu ar mopedu, – užsideje ir (ar) užsisege šalmus.
Sugriežtinti papildomi reikalavimai dviraciu vairuotojams. Važiuoti keliais dviraciu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metu asmenims, o išklausiusiems mokymo kursa – ne jaunesniems kaip 12 metu. Gyvenamojoje zonoje dviraciu vairuotoju amžius neribojamas. Tamsiuoju paros metu turi degti dviracio žibintai, vairuotojas privalo deveti šviesa atspindincia liemene arba segeti atšvaitus. Dviracio vairuotojai (keleiviai) iki 18 metu, važiuodami (vežami) keliu, privalo buti su šalmu.
Tamsiuoju paros metu vadeliotojas, gyvuliu ar paukšciu varovas ir raitelis privalo deveti ryškiaspalve liemene su šviesa atspindinciais elementais. Vadelioti ir joti draudžiama neblaiviems.


Vairuotojas privalo posukiu šviesos signalais arba ranka ispeti prieš persirikiuodamas, prieš lenkdamas ir baigdamas lenkti, prieš sukdamas i dešine ar kaire, prieš apsisukdamas. Avarine šviesos signalizacija privalo buti ijungta sustojus neapšviestuose keliu ruožuose tamsiuoju paros metu, o važiuojant – bent viena galine gabaritine šviesa.
Lengvaisiais ir krovininiais automobiliais, kuriu didžiausioji leidžiamoji mase ne didesne kaip 3,5 t su priekabomis, – automagistralese, greitkeliuose ir keliuose su asfalto ar betono danga važiuoti ne didesniu kaip 90 km/val. greiciu, kituose keliuose – 70 km/val.
Lenkti draudžiama: sankryžose, šalutiniame kelyje ir pagrindiniame kelyje, pažymetame kelio ženklais „Sankryža su šalutiniu keliu“, „Šalutinis kelias iš dešines (kaires)“ arba „Pagrindinis kelias“ bei reguliuojamose sankryžose; visais atvejais uždrausta lenkti sukancias i kaire transporto priemones (anksciau buvo dviprasmybiu).
Neigaliuju vežimelis tamsiuoju paros metu turi buti su atšvaitais.
Specialiuju transporto priemoniu vairuotojai gali važiuoti su ijungtais žybciojanciais švytureliais ir specialiaisiais garso signalais tik tuo atveju, kai tai butina gelbeti žmogaus gyvybe, sveikata ar turta, užtikrinti viešaja tvarka, sulaikyti itariamus padarius teises pažeidima asmenis.
Draudžiama mopedais, keturraciais motociklais, lengvaisiais keturraciais motociklais, motociklais (išskyrus priekaboje) vežti vaikus iki 12 metu.
Vilkti draudžiama: užkelus velkamosios transporto priemones dali ant specialaus atraminio itaiso ar vilkiko platformos, kai mase su kroviniu didesne už puse velkanciosios transporto priemones mases su kroviniu; standžia vilktimi transporto priemone, kurios pagrindiniai stabdžiai sugede ir transporto priemones mase su kroviniu yra didesne už puse velkanciosios transporto priemones mases su kroviniu; mopedais ir mopedus; lankscia vilktimi keliuose, pažymetuose kelio ženklais „Automagistrale“ ar „Automobiliu kelias“; užkelus velkamosios transporto priemones dali ant vežimelio.

Vairuoti besimokantis mokinys neturi buti jaunesnis daugiau kaip vieneriais metais negu nustatytas amžius, nuo kurio leidžiama vairuoti.
Draudžiama prie kelio ženklo tvirtinti tai, kas nesusije su to kelio ženklo ar itaiso paskirtimi. Pvz.: imones pavadinima, prekes ženkla, teikiamu paslaugu ruši, adresa, telefona ir kt.
Vairuotojams, neturintiems 2 metu vairavimo stažo, privaloma ant automobilio priekines ir galines dalies tureti kvadratini žalia klevo lapo formos skiriamaji ženkla.
Atsirado ir nauju kelio ženklu:
* Transporto priemoniu, vežanciu daugiau negu nustatytas kiekis sprogmenu arba lengvai užsiliepsnojanciu medžiagu, eismas draudžiamas.
* Transporto priemoniu, vežanciu daugiau nei nustatytas kiekis medžiagu, galinciu užteršti vandeni, eismas draudžiamas.
* Iškili saugumo salele.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ačiū (0)

Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,