Nuo tėvų palaiminimo iki valso su auklėtoju

0
VIEWS

Praėjusiame numeryje dėmesio skyrėme Plungės „Saulės“ gimnazijos abiturientams ir jų brandos atestatų teikimo šventei. Šį kartą kviečiame sužinoti, kaip šią svarbią dieną pasitiko Žemaičių Kalvarijos, Kulių ir Alsėdžių gimnazijų dvyliktokai. Jautrių akimirkų, nuoširdžių šypsenų ir linkėjimų čia taip pat buvo apstu.

Svarbi diena Plungės rajone esančių gimnazijų abiturientams išaušo liepos 15 dieną. Tądien brandos atestatų įteikimo šventė vyko ir Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus, ir Kulių, ir Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijų dvyliktokams.
Žemaičių Kalvarija
Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazija jau keletą metų kuria tradiciją brandos atestatų įteikimo iškilmingą ceremoniją rengti Žemaičių Kalvarijos bazilikoje. Čia, pasitikdami vieną svarbiausių savo gyvenime dienų, žyminčią jau suaugusio žmogaus gyvenimo pradžią, žengė ir 55-oji šio miestelio gimnazijos abiturientų laida. Joje – 16 dvyliktokų, kurių auklėtoja – istorijos mokytoja Monika Simaitienė. Abiturientai, lydimi tėvų, senelių, kitų artimųjų ir draugų, dalyvavo mokyklos baigimo atestatų įteikimo šventėje. Ji prasidėjo šv. Mišiomis, kurias aukojo kun. Jonas Ačas. Pamaldų pradžią žymėjo brandos atestatų pašventinimas. Jaudulio netrūko ir mišių pabaigoje: palaiminti savo jau užaugusius vaikus ir palinkėti jiems sėkmingo skrydžio į savarankišką gyvenimą buvo pakviesti šventėje dalyvavę tėveliai.
Apie skubantį laiką, kreipdamasi į dvyliktokus, kalbėjo ir Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos direktorė Rasa Pakalniškienė. Ji kvietė abiturientus pažvelgi į save ir pamatyti, suvokti, kaip jie užaugo, kokiomis brandžiomis asmenybėmis tapo per tuos dvylika metų mokykloje. Aišku, linkėta sėkmingos ateities.
Svečiuose kalvariškiai sulaukė Plungės rajono savivaldybės mero patarėjo Žydrūno Purauskio. Jis kvietė abiturientus prisiminti, jog jie visada yra laukiami sugrįžtant, kad gimtas kraštas visada gali būti ta vieta, kur gali atrasti savo laimę.
Atestatų įteikimo šventės metu dvyliktokus muzikiniu kūriniu sveikino gimnazistė Monika Preibytė, Platelių meno mokyklos direktorius Linas Senkus.
Kuliai
Iškilminga nuotaika liepos 15 dieną lydėjo ir Kulių gimnazistus. Gimnazijos aktų salėje įvyko jiems skirta brandos atestatų teikimo iškilmė. Pakilią nuotaiką čia savo atliekamais kūriniais kūrė Platelių meno mokyklos orkestras.
Kulių gimnaziją šiemet paliko 8 gimnazinė laida. Joje – dvylika abiturientų. Visiems buvo įteikti mokyklos baigimo atestatai.
Sėkmingu gimnazijos baigimu abiturientus sveikino Kulių gimnazijos direktorė Asta Plataunienė. Prie linkėjimų įgyvendinti savo svajones prisidėjo ir dvyliktokų auklėtojas Kazimieras Garasimavičius. Jis savo klasės ugdytines siekti savo gyvenimo tikslų išlydėjo mokyklinio valso žingsneliu – pakvietė šokiui, o vaikinams – paspausdamas ranką.
Alsėdžiai
Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje vidurinio mokslo baigimo atestatai įteikti 13 gimnazistų. Šis skaičius – simboliškas: šiais metais sukanka 70 metų, kai Alsėdžiuose buvo įkurta vidurinė mokykla ir pirmojoje laidoje taip pat buvo 13 mokinių.
Per savo gyvavimo laikotarpį Alsėdžių mokykla išleido jau 68 abiturientų laidas. Šiųmetė laida – 5-oji nuo to laiko, kai ši švietimo įstaiga gavo gimnazijos statusą.
Įdomu tai, jog šiųmetė brandos atestatų įteikimo šventė Alsėdžiuose išsiskyrė tuo, jog mokyklos baigimo dokumentus gavo ne tik egzaminus išlaikę dvyliktokai, bet ir… tėveliai – simboliniai atestatai įteikti tiems, kurie aktyviai dalyvavo savo vaikų mokykliniame gyvenime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.