Oninės – neeilinė kantautiškių šventė

Parašė: Kostas Slivskis 2019-08-05

Per Šv. Onos atlaidus neretai trankosi perkūnas ir pliūpteli gausus lietus. Šį kartą švietė skaisti saulutė, tik galėjo būti vėsiau.
Kantaučių bažnyčioje per klebono Jono Jucio (aptarnauja Žlibinus, Stalgėnus ir Kantaučius) laikomas pamaldas griaudėjo Karinių jūrų pajėgų orkestras, dainavo operos solistės Aušra Liutkutė ir Jekaterina Bezumenko. Iškilmingumo pridėjo tautiniais rūbais pasipuošę vaikai (vadovė Rūta Černeckienė), kurie dvasininkui įteikė aukojamas atnašas – gėlių puokštę, žaislą, duoną ir maldaknygę.
Per Onines dėkojama Dievui už gausų derlių, o
bažnyčioje iškilmingai eksponuojamas iš naujo derliaus iškeptos duonos kepalas. Atlaiduose sutinki seniai matytų pažįstamų, giminaičių. Dar – smagūs koncertai, geriausiems dovanos, vaišės.
Kantaučių bažnyčia po remonto itin išgražėjusi. Po pamaldų apie tai kalbėjo meras Audrius Klišonis. Jis pabrėžė, jog dabar ši šventovė yra pavyzdys kitiems parapijos maldos namams, apie ją jau su pavydu šneka žlibiniškiai. Naktį Kantaučių bažnyčia šviečia iš tolo. Puikiai atlikta daugybė įvairių darbų, ir už tai Savivaldybės vadovas dėkojo statybininkams.
Sveikindamas kantautiškius, meras linkėjo jiems gero derliaus, puikaus susiklausymo bendruomenėje ir šeimose ir padėti vienas kitam.


A. Klišonis itin dėkojo bažnyčios siela vadinamai vargonininkei R. Černeckienei. Pasisakymą meras baigė tuo, kad vyskupo įsakymu klebonas J. Jucys perkeliamas į Šilalės rajoną, į Pajūrio bažnyčią, linkėjo jam Dievo palaimos, sėkmės. Ir pridūrė, kad, karštai pasimeldus, apėjus aplink bažnyčią, reikia ir smagiai pabendrauti, pasiklausyti koncertų, pasportuoti.
Pačiame Kantaučių viduryje, priešais kultūros namus, gausiai susirinkę Oninių dalyviai ar tik ne pirmą kartą pamatė per bažnytkaimį su trankia muzika žygiuojantį visą Karinių jūrų pajėgų orkestrą, kuriam vadovauja Egidijus Miknius.
Po šio orkestro koncertavo Kantaučių moterų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Laimos Domarkienės.
Kantautiškius sveikino Seimo narys Jonas Varkalys. Parlamentaras pabrėžė, kad čia gyventi vis gražiau: suremontuoti kultūros namai, yra puiki biblioteka, vaikų darželis, sutvarkytas stadionas. Jis bendruomenės vadovei Aušrai Juškienei įteikė kamuolių linkėdamas visiems kuo dažniau užsukti į stadioną.
Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Andriejus Stančikas įteikė dovanas bendruomenės pirmininkei A. Juškienei, vargonininkei R. Černeckienei ir vokalinio ansamblio vadovei L. Domarkienei. Dovaną jis turėjo ir medžiotojams – dėkojo už išvirtą sriubą su žvėriena ir surengtą fotografijos parodą apie medžiotojų gyvenimą, apie gamtą.
Pirmą kartą kaimo bendruomenei prisistatė naujasis Žlibinų seniūnas Martynas Stančikas. Gėlių jam įteikė bendruomenės vadovė A. Juškienė ir kultūros namų renginių organizatorė Genovaitė
Pučkoriūtė.

Paskui apdovanoti gražiausių sodybų šeimininkai. Susirinkusiųjų plojimų už puikiai tvarkomą sodybą sulaukė Irena ir Kęstutis Elijošiai, Dalia ir Albinas Klišauskai, Stasys Šimkus.
Už visuomeninę veiklą bendruomenėje padėkos raštus meras įteikė Gražinai Lingienei, Mindaugui Jonikui, Andriejui Rapaliui.
O vėliau visi suskubo į stadioną. Krepšinį 3 x 3 žaidė penkios komandos. Pirmąją vietą užėmė iš giminaičių sudaryta komanda „Jadzė“.
Prie šachmatų lentos geriausiai sekėsi Gedui Rimkui. Šaškių turnyrą laimėjo Kazys Pakalniškis.
Dar į trinką plaktuku buvo kalama vinis. Tarp vyrų greičiausiai tai padarė Linas Ramanauskas. Nepėsčios čia buvo ir moterys. Greičiausiai vinį įkalė Jolanta Jankauskienė.
Rungtyniauta laikant svorį ištiesta ranka. 5 litrų indą su vandeniu (galėjo būti ir ne vanduo, bet tada prikibs Veryga) ilgiausiai išlaikė Artūras Vainauskas. Tarp moterų – Danutė Gestautienė.
Visko, kas vyko per Onines, ir neišvardysi – neužtektų viso „Plungės“ laikraščio. Tiesiog kilniai pasimelsta, smagiai pabendrauta, ir visi išsiskirstė su pakilia nuotaika prie kasdieninių savo darbų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Plungės rajono savivaldybėje keliamas klausimas dėl kolumbariumo įrengimo naujosiose miesto kapinėse. Ar pritartumėte? Jei taip, kur jis turėtų būti įrengtas?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,