Praėjusią savaitę Plungės rajono ir Rietavo savivaldybių gimnazijų abiturientams skambėjo paskutinis mokyklinis skambutis, pranešantis, kad jau tuoj užsivers vieno gyvenimo etapo durys ir atsivers kitos. Su jauduliu širdyse dvyliktokai paskutinį kartą dalyvavo pamokose, liekantiems mokykloje išdalijo savo sukauptą turtą, linksminosi ir šventė.
Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija šiais metais atsisveikina su 70-ąja laida. Mokymo įstaigą palieka 15 aktyvių, smalsių, paslaugių, gyvenimo iššūkių nebijančių gimnazistų. Abiturientai dėkojo mokytojams ir ypač septynerius metus juos gyvenimo kelyje lydėjusiai auklėtojai Elenai Žirgulienei.
Tradiciškai eisena nuo Šv. Jono kalno ir paskutiniu šokiu su mokykla atsisveikino ir 14 Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos dvyliktokų. Kaip ir kiekvienoje mokykloje, dvyliktokai nuoširdžius padėkos žodžius tarė tėveliams, mokytojams ir, žinoma, klasės vadovui Stasiui Krasauskui.
Sėkmingo skrydžio į naują gyvenimo kelią 13 Kulių gimnazijos abiturientų linkėjo laikinai mokyklos direktoriaus pareigas einanti Inga Blėdienė. O dvyliktokai nuoširdžiausius padėkos žodžius tarė savo auklėtojai Stasei Rimkuvienei.
Gausiausias abiturientų būrys – net 172 – palieka Plungės „Saulės“ gimnaziją. Apie tai, kad „Saulės“ dvyliktokams skamba paskutinis skambutis, žino visas miestas, nes tradiciškai gimnazistai balionais, užrašais papuoštais automobiliais, lydimi policijos ekipažų, surengia važiuotynes miesto gatvėmis. Šiemet gimnaziją palieka 56-oji laida.
Pasisveikinę su miestu abiturientai rinkosi į paskutinę klasės valandėlę su savo auklėtojomis Rita Barniškiene, Sigita Betinge, Ramute Damuliene, Renata Gudiene, Jolanta Mažukne, Rita Smilingiene, Daiva Vaškiene.
„Sąsiuviniai prirašyti, rašikliai išrašyti, ir atėjo diena, kai čia susirinkote gražūs, pasipuošę į savo paskutinę mokyklinę šventę, – sveikinimo kalbą pradėjo mokyklos direktorė Dalia Uščinienė. – Linkiu, kad jūsų gyvenimo taurės visada būtų pilnos, kad jūsų gyvenime būtų tie pamatai, ant kurių jūs statote savo gyvenimą. Visada turėkite tikslus, prioritetus, būkite atviri savo pasirinkimui ir niekada nepamirškite artimųjų. Visada prisiminkite savo mokytojus, nes jie stengėsi, kad šiandien jūs sėdėtumėte pasiruošę lemtingam savo gyvenimo žingsniui, branginkite tikrus draugus.“
Linksmybės baigėsi, lieka dar pora dienų pakartoti tai, kas išmokta per dvylika metų, ir įveikti vieną iš svarbiausių iššūkių – brandos egzaminus, kurių sesija prasidės jau trečiadienį.
Paskutinis skambutis –
trisdešimčiai Rietavo gimnazistų
Gegužės 31-ąją Rietavą budino Lauryno Ivinskio gimnazijos LXXVI laidos abiturientai. Papuoštų automobilių kolona vis suko ir suko ratus miesto gatvėmis tarsi pakilti besiruošiantis lėktuvas. Bet atsiplėšti nuo žemės didžiajam skrydžiui – dar ne laikas… Todėl penktadienį, šaukiami paskutinio skambučio garso, dvyliktokai įveikė jausmingiausią mokyklinės kelionės maršrutą – lydimi auklėtojos Rasuolės Mockienės ir pirmųjų mokytojų Elenos Gedmintienės ir Genovaitės Varpiotienės, iškilminga eisena iš miesto aikštės žengė į gimnazijos kiemą, kur jų laukė vienuoliktokai ir visa bendruomenė.
Tądien dvyliktokams skambėjo nuoširdžiausi gimnazijos direktorės Almos Lengvenienės sveikinimo žodžiai. Sėkmės egzaminuose jiems linkėjo vicemerė Kristina Krasauskienė, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolanta Grevienė, Rietavo parapijos klebonas Antanas Gutkauskas. Šilčiausių žodžių negailėjo tėveliai, vienuoliktokai.
Direktorė tradiciškai įteikė moksleiviams padėkos raštus už aktyvią veiklą gimnazijos savivaldoje, sportinę ir menines veiklas, bendradarbiavimą, savanorystę ir kt. Už puikų mokymąsi ir pavyzdingą elgesį apdovanotas Nojus Daukšas.
Paskutinio skambučio šventėje skambėjo dainos ir muzika, šilti padėkos žodžiai tėvams, mokytojams ir mokyklos bendruomenei. Ir, žinoma, buvo perskaitytas testamentas, kuris su simboliniu gimnazijos raktu perduotas vienuoliktokams.
Šventės šurmuliui nutilus visi 30 dvyliktokų susikaups egzaminams. Lauryno Ivinskio gimnazijos duomenimis, lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinį egzaminą pasirinko laikyti 8 mokiniai, valstybinį – 16, anglų kalbos valstybinį egzaminą – 25, informacinių technologijų valstybinį egzaminą – 5, biologijos valstybinį egzaminą – 7, matematikos valstybinį egzaminą – 20, istorijos valstybinį egzaminą – 14, geografijos valstybinį egzaminą – 11, chemijos valstybinį egzaminą – 1 mokinys.