Pastabos dėl statybos vietos gerokai pavėluotos

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2019-08-14

Praėjusį trečiadienį Plungės rajono savivaldybėje vyko viešas religinės paskirties pastato V. Lingio g. 2, Plungėje, statybos projekto svarstymas. Kai apie svarstymą buvo paskelbta viešai, kai paaiškėjo, kokia religinė bendruomenė ten ruošiasi įsikurti, socialinių tinklų lankytojai pasidalijo į dvi stovyklas: vieni kategoriškai nesutiko, kiti ragino būti supratingiems. Reikia pastebėti, kad šis viešas statybos projekto aptarimas sulaukė daugiau susidomėjimo nei kiti. Žmonių atėjo palyginti nemažai. Didžioji dalis buvo palaikantys statybas, priešiškai nusiteikę – tik du.
Pastatas – nedidelis
Kaip sakė projektą rengusios projektavimo įmonės „Arka“ atstovė Birutė Bružienė, Plungėje, V. Lingio g. 2, planuojama statyti religinės paskirties pastatą – Jehovos liudytojų bendruomenės maldos namus. Statinys nebus didelis: bendras plotas apie 170 kv. m. Viduje ketinama įrengti salę septyniasdešimčiai žmonių, numatytos bibliotekos ir pagalbinės patalpos. Šalia pastato bus įruošta dvylikos automobilių stovėjimo vietų aikštelė. Teritorija bus aptverta tvora. „Pastatas – vieno aukšto, kaip ir gyvenamasis namas, maždaug tokio dydžio ir tokio vaizdo“, – dėstė B. Bružienė.
Statytojo – Jehovos liudytojų religinės bendruomenės – atstovas Alvydas Bajoriūnas susirinkusiesiems kalbėjo, jog Jehovos liudytojų bendruomenė Plungėje gyvuoja jau 20 metų, susitikimai vyksta nuomojamose patalpose, todėl ir reikalingos savos patalpos. „Pastate triukšmo, gamybos, dūmų, kvapų, garsų, kas baimintų visuomenę, nebus. Tai bus susitikimų vieta, kur vyks Biblijos ar Šventojo Rašto klausymas“, – aiškino svečias.
Tegul stato kitur
„Pastatas, matau, labai gražus nupaišytas. Bet iškilo klausimas: o kaip dėl gyventojų? Žmonės nepageidauja šito pastato. Kodėl negalima pasirinkti kitoje vietoje, kad nebūtų arti vaikų, kad nebūtų daromi tokie dalykai, kaip dabar, kai stovi Jehovos liudytojai ir kaišioja brošiūras? Nereikia viešoje vietoje brukti kažkokio tikėjimo, kuriam dar ir 150 metų nesukako, o jau pradėjo statytis savo bažnyčias. Ar yra registruota šita jūsų sekta?“ – teiravosi vienas iš priešiškai nusiteikusiųjų – Lietuvos tautininkų ir respublikonų sąjungos Plungės skyriaus atstovas Romas Petrikas.


Į vyro klausimą suskubo atsakyti jehovistų atstovas žiniasklaidai Gytis Tereikis. Pasak jo, bendruomenė pirmą kartą Lietuvoje buvo registruota 1934 metais. Atgavus Lietuvai nepriklausomybę, iš naujo registruota 1993-iaisiais. Plungėje šiuo metu yra apie 50 Jehovos liudytojų. „Bendruomenė daro tai, ką ji turi teisę daryti. Ji stato maldos namus pagal visus teisės aktų reikalavimus“, – pabrėžė G. Tereikis.
O dėl vietos pasirinkimo, anot kalbėjusiojo, tai pastatas statomas ne gyvenamosios, o visuomeninės paskirties sklype.
Sklypai prarado vertę
Į tokias pastabas karštai sureagavo šalia esančio sklypo savininkė.
Moteris tvirtino, kad numatomos statybos jai atnešė finansinių nuostolių. „Savo sklypų jau nebeparduosiu. Turėjau klientą, bet jis, sužinojęs, kas bus kaimynai, kategoriškai atsisakė pirkti. Nemanau, kad ir pati norėčiau statytis ten namą. Aš kategoriškai prieš. Ten – privatūs sklypai, ten turi būti gyvenamieji namai. Jei taip, tai tada aš krematoriumą viduryje centro pasistatau, ir viskas. Kodėl man, kai norėjau pakeisti sklypo paskirtį į komercinę, pasakė, kad negalima? Kaip čia taip į visuomeninę galima pakeisti?“ – klausimus žėrė ir pykčio neslėpė plungiškė.
„Žmonės nepagrįstai sukėlė pasipiktinimo bangą. Gal tai potencialius pirkėjus šiuo metu ir gąsdina. Suprantu ir užjaučiu Jus dėl to. Reikia tikėtis, kad, nurimus aistroms, viskas grįš į vėžes: kai galimi pirkėjai pamatys, kad šalia stovi gražus, tvarkingas pastatas, o ne veši kažkokie krūmai, jie kaip tik persigalvos ir norės įsigyti tą sklypą“, – įsikarščiavusią moterį ramino G. Tereikis.
Pretenzijos pavėluotos

Projektuotoja B. Bružienė susirinkusiesiems paaiškino, kad pretenzijos dėl sklypo paskirties pakeitimo šiek tiek pavėluotos. Šiuo klausimu artimiausių sklypų savininkai savo pastabas galėjo išsakyti, kai buvo svarstomas detalusis sklypo planas. „Rengiant detalųjį planą jau buvo žinoma, koks pastatas bus statomas. Gretimų sklypų savininkai buvo informuoti, bet pastabų nesulaukta. Šalia būsimų maldos namų esančio sklypo savininkė buvo atėjusi. Bet tai buvo kita moteris, ji pretenzijų nereiškė“, – dėstė projektuotoja.
Besikarščiuojanti plungiškė paaiškino, kad sklypas anksčiau priklausė jos mamai, tad ji ir dalyvavo susirinkime. „Nuėjo, pasiklausė, bet nieko ten nesuprato“, – sakė moteris. Ji teigė, kad net ir pati, perėmusi sklypus savo žinion, apie tai, kas bus kaimynai, nežinojusi. Šiam projektui pritrūkę didesnio viešinimo.
„Didesnio viešinimo jau negalėjo būti. Turbūt nėra kito tokio projekto, kuris būtų viešintas tiek, kiek šis“, – į išsakytus priekaištus atsakė Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Tomas Jocys.
Pastabos dėl projekto
Matydamas, kad diskusijos krypsta ne link projektinių pasiūlymų, o labiau į „noriu nenoriu“, T. Jocys atkreipė statytojų ir projektuotojų dėmesį, kad numatytų dvylikos automobilių stovėjimo vietų gali neužtekti. „Turėkite omenyje, kad mašinų negalėsite palikti V. Lingio gatvėje ar prekybos centro „Norfa“ aikštelėje“, – pridūrė skyriaus vedėjas.
A. Jucio gatvės 55-ojo namo gyventojų atstovas, prisistatęs namo bendrijos pirmininku, turėjo prašymą, kad maldos namų teritoriją juosianti tvora būtų ne segmentinė, o uždaresnė, gal labiau apželdinta. Su tokiu pastebėjimu sutiko ir T. Jocys.
Kadangi dėl projekto daugiau pastabų niekas neturėjo, labiausiai pasipiktinimą reiškusi moteris „kalė paskutinę vinį“: „Kaip matau, viskas čia seniai nuspręsta ir niekas nepasikeis. Aš viena vištelė prieš vanagus nepakovosiu, tik savo laiką sugaišau.“
Po viešinimo procedūros bus rengiamas techninis projektas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  1. Jonas parašė:

    O kada Satanistams statysime??? balansas turi būti…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,