Turbūt pritarsite, kad perforatorius – įrankis, kuris naudojamas kone visose statybose. Juk būtent su juo gręžiamos skylės kietose medžiagose, tokiose kaip akmuo, betonas ar plytos. Iš pirmo žvilgsnio šis prietaisas gali priminti grąžtą. Visgi, jų veikimo principai skiriasi. Dėl šios priežasties verta apie perforatorių sužinoti šiek tiek daugiau, tiesa? Kviečiame skaityti šį straipsnį, kuriame pateikiame svarbiausią informaciją apie šį įrenginį.
Universalus įrankis, turintis tris skirtingus režimus
Ką būtina žinoti apie perforatorius? Pirmiausia tai, kad ši įranga – labai universali. Ji turi tris skirtingus veikimo režimus: įprastą gręžimą, smūginį gręžimą bei įprastą kalimą. Dauguma šio prietaiso modelių turi jungiklį, kuris, esant poreikiui, išjungia veleno sukimąsi ir įjungia kalimą. Tokiu atveju įrankis veikia kaip elektrinis plaktukas.
Jums aktuali perforatoriaus nuoma? Norite daugiau sužinoti apie režimus. Štai pagrindinė informacija:
- Įprastas gręžimas. Šis režimas veikia kaip įprastas, visiems mums pažįstamas grąžtas. Jis dažniausiai naudojamas norint išgręžti skylutes plytose, metale ar medienoje.
- Smūginis gręžimas. Šis režimas – pagrindinis perforatoriaus veikimo režimas. Tinkamai pritaikomas prietaisas atlieka gręžimo judesius, o spiralinis grąžtas pašalina medžiagos, kuri yra gręžiama, dulkes.
- Kaip jau buvome užsiminę, šio režimo metu išjungiamas veleno sukimasis. Vietoje spiralinio grąžto į perforatorių dedamas kaltas. Šis įrankis itin naudingas kalant arba pjaunant skyles stačiu kampu.
Į ką atkreipti dėmesį renkantis?
Jūsų projektui reikalingas perforatorius? Svarstote, į kokius kriterijus atsižvelgti renkantis? Išskyrėme pagrindinius:
- Dalis perforatorių turi variklį vertikalioje padėtyje, dalis – horizontalioje. Vertikalioji variklio konstrukcija yra patogi tuo, kad sumažina prietaiso ilgį ir didina variklio aušinimosi plotą. Toks perforatorius gali veikti ilgiau, kadangi dėl tokios padėties jo variklis neperkaista. Dėl šios priežasties įrankis tinka intensyvesniam darbui. Jei perforatorius reikalingas buityje, pirmenybę teikite įtaisams su horizontaliu varikliu. Jie yra kompaktiški bei lengvi, nes turi trumpą rankeną. Dėl geresnio mobilumo tokie perforatoriai yra patogesni, ypač kai reikia gręžti sunkiai pasiekiamose vietose
- Pagrindinis perforatoriaus parametras – perduodama smūgio energija, kuri yra matuojama džauliais. Kuo didesnė ši vertė, tuo didesnę skylę prietaisas gali išgręžti. Nuo smūgio jėgos priklauso ir prietaiso svoris. Lengviausi įprastai naudojami buityje, sunkiausi – statybose.
- Perforatoriai būna elektriniai arba akumuliatoriniai. Akumuliatorinius įprastai renkasi tie žmonės, kurie ketina atlikti nedidelės apimties remonto darbus, pavyzdžiui, montuoti rozetes. Elektriniai pasižymi ilgu veikimo laiku ir didesne smūgio jėga. Įprastai jie naudojami dideliuose projektuose, statybose.
Atsižvelgę į šiuos kriterijus, nesunkiai išsirinksite perforatorių, kuris atitinka būtent jūsų lūkesčius. O jeigu iškiltų klausimų, rekomenduojame pasitarti su techniką nuomojančios įmonės konsultantais. Jie įvertins jūsų projekto dydį, lūkesčius ir pasiūlys jums labiausiai tinkantį prietaisą. Sėkmingų darbų!