
Rugpjūčio 11 dieną Plungėje pirmąkart suorganizuotas performansų festivalis „Simbolis“. Jį surengė VšĮ „Vandens bokštas“ ir Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Reda Aurylaitė.
Festivalį „Poetiniu performansu“ pradėjo telšiškiai menininkai Asta ir Mindaugas Šimkevičiai. Vėliau Senamiesčio aikštėje vyko kitas alytiškio menininko Redo Diržio performansas „Mesti kartu su visais – džiaugsmo simbolis sau“.
Prie Plungės vandens bokšto performansus atliko Juozas Laivys ir Mindaugas Šimkevičius – „KAVPCKDPP“, taip pat plungiškis Tomas Danilevičius – „Pabandom iš naujo“. Renginio metu Danius Zalieckas atliko performansą „Bambukas“, o iš Klaipėdos atvykęs Benas Šarka – performansą „Takas“.
Festivalį performansu „Virsmas“ baigė menininkė Vaida Tamoševičiutė iš Kauno.
Vėliau surengtas koncertas.
Pasak VšĮ „Vandens bokštas“ vadovo Tomo Danilevičiaus, tokio žanro renginys yra išskirtinis ir suprantamas ne kiekvienam žiūrovui. Pagrindinė šio festivalio mintis – stebėti žmonių reakcijas, kadangi performanso paskirtis – išsiskirti iš kitų menininkų ir iškart sulaukti žiūrovų įvertinimo.
„Galiu pasakyti, kad žiūrovų nuomonės taip pat buvo nevienareikšmiškos: vieniems patiko, kiti liko nesupratę. Tačiau dauguma žmonių, eidami pro šalį, susidomėdavo renginiu ir stabtelėdavo pasižiūrėti. Kiti su nuostaba klausė, kas čia daroma, o menininkai jiems paaiškindavo. Galima sakyti, vyko dialogas tarp žiūrovų ir menininkų“, – teigė T. Danilevičius.
Vadovas sakė palaikantis festivalio organizatorę Redą Aurylaitę ir tikisi, kad kitais metais toks renginys vėl įvyks.
Renginio sumanytoja pasakojo, jog performansų festivalio tikslas – susipažinti su šia postmodernistinio meno rūšimi.
„Organizuoti festivalį nebuvo sunku, nes mažesniuose miesteliuose žmonės yra tolerantiškesni. Mus palaikė ir kai kurie valdžios atstovai. Jų teigimu, Plungei reikia naujovių ir išskirtinių renginių“, – sakė R. Aurylaitė.
Jaunimo reikalų tarybos pirmininkės teigimu, tokie performansai vyksta tik didesniuose miestuose, o šįkart kilo idėja festivalį surengti ir Plungėje. Ji pasidžiaugė, kad menininkų atvyko ir iš kitų miestų: Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Telšių.
„Juk ne visi gali nuvykti į didesnius miestus ir pamatyti performansus, o plungiškiai tokią galimybę gavo, dėl to labai džiaugiuosi, – savo mintimis dalijosi organizatorė.