![](https://laikrastisplunge.lt/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Spalio 26 d. Plungės kapinėse, esančiose Telšių g., buvo minimos iškilaus Lietuvos veikėjo, Nepriklausomybės akto signataro Bronislovo Lubio mirties metinės.
Pirmųjų snaigių Plungėje sulaukėme būtent tą dieną, kai minėjome vieno iškiliausių Lietuvos verslininkų netekties metines.
Daugelis žymių asmenų rinkosi paminėti Plungės garbės piliečio, meninių ir kultūrinių projektų mecenato, gabių studentų globėjo, šeimai, verslui ir visuomenei neabejingo žmogaus – Bronislovo Lubio – atminimo. Amžinojo poilsio jis atgulė ten, kur gimė ir praleido vaikystę, Plungėje, šeimos kape greta savo tėvų ir brolio, netoli namų, kuriuose kadaise gyveno.
B. Lubys niekada neužmiršo gimtosios Plungės. Čia B. Lubį dar prisimena ne kaip milžinišką verslo imperiją sukūrusį turtuolį, o kaip kuklų, nemėgstantį išsišokti, santūriai besišypsantį žmogų.
Bronislovas Lubys – 1990 metų kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signataras, buvęs LR Ministras Pirmininkas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas, vieno iš didžiausių lietuviškojo kapitalo koncerno „Achemos grupė“ vadovas ir pagrindinis akcininkas, AB „Klaipėdos Jūrų krovinių kompanijos“ (KLASCO) prezidentas, valdybos pirmininkas, vienas iš turtingiausių Lietuvos verslininkų.
Jis buvo vienas įtakingiausių šalies žmonių. Tačiau niekada nepamiršo savo šaknų – kad kilęs iš Plungės ir šis miestas, kaip ne kartą pats sakė, jam –
pats mylimiausias. 2002 metais B. Lubiui suteiktas Plungės garbės piliečio vardas. Verslininko iniciatyva į Plungiškių draugiją suburti garsiausi iš Plungės kilę žmones.
B. Lubys plungiškiams žinomas ir kaip mecenatas, rėmėjas, įvairių renginių, Plungėje vykusio Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio globėjas (jam organizuoti garsusis verslininkas kasmet skirdavo 100 tūkstančių litų).
Nuolatinės B. Lubio globos ir finansinės paramos sulaukdavo lopšelio-darželio „Pasaka“ neįgaliųjų grupės, Plungės vaikų globos namai, „Saulės“ gimnazija, Mykolo Oginskio meno mokykla, penkios Jaunųjų plungiškių draugijos ir daugybė kitų įstaigų, organizacijų, pavienių asmenų.
Verslininko lėšomis išleista daugybė leidinių apie Plungės kraštą ir jo žmones, organizuotos Medikų ir Mokslo dienos mūsų mieste.
Paminklo šiai garsiai asmenybei autorius Vytautas Balsys sakė, kad „menininkai kalba darbais, o ne žodžiais. Bronislovas Lubys rūpinosi savo šeima, buvo stiprus kaip ąžuolas, mylėjo tėviškę ir stengėsi su meile visiems tarnauti – šitokias šio iškilaus žmogaus dvasines vertybes ir stengiausi įamžinti žaliojo norvegiško kvarcito akmens paminkle, kuris primintų Plungės kraštui nusipelniusį žmogų“.
Genovaitė Žiobakienė minėjo, jog „sumanumas – tai Dievo dovana, o gerumas kitiems – asmeninis pasirinkimas. Iškilus Žemaitijos sūnus Bronislovas Lubys dirbo žmonių labui, tad tegul nevysta gėlės ant jo amžinybės namų“.