
Uždarajai akcinei bendrovei „Amžinas rojus“ praėjusi sausio 1-oji žymi svarbią datą – nuo tada pradėjo veikti jos įkurti gedulo namai. Plungėje – tai nauja įstaiga, teikianti visas ritualines paslaugas netekties skausmą išgyvenantiems žmonėms. Gedulo namų savininkai – Jolanta ir Rimas Uščinai. Penkerius metus puoselėta idėja atidaryti gedulo namus pagaliau virto realybe. Malonu, kad pavyko įgyvendinti visus sumanymus, širdį glosto ir klientų atsiliepimai. „Mūsų tikslas toks ir yra – su derama pagarba išlydėti žmogų į paskutinę kelionę bei palengvinti artimiesiems tenkančius rūpesčius, kad šie galėtų oriai ir niekieno netrukdomi išgyventi sunkią akimirką“, – sako J. Uščinienė.
Gedulo namai „Amžinas rojus“ Plungėje pastatyti, kaip sakoma, nuo nulio: Uščinai pastatą turėtame sklype projektavo ir statė remdamiesi savo vizijomis. Turbūt dėl to rezultatas yra toks, kokio ir tikėtasi – viskas įrengta įvertinus kiekvieną gedulo namų poreikį. Netgi daugiau: 1 100 kv. m ploto pastatas ir aplinka su automobilių stovėjimo aikštele, kurioje telpa arti 40 mašinų, visiems palieka įspūdį. „Klientai sako, jog jiems nesitiki, kad pas mus, Plungėje, gali šitaip būti“, – pastebėjo R. Uščinas.
Naujieji gedulo namai Plungėje darbą pradėjo turėdami visus šiai veiklai privalomus leidimus ir dokumentus. Atsakingas požiūris į vykdomą veiklą leidžia pasiūlyti platų ritualinių paslaugų paketą. Kaip minėjo J. Uščinienė, jie pasirengę padėti išspręsti visus su laidotuvėmis susijusius klausimus. „Nuo velionio kūno paėmimo iš namų ar ligoninės iki reikalingų dokumentų tvarkymo, duobės iškasimo ir kitų būtinų dalykų“, – pastebėjo Jolanta ir Rimas. Gedulo namų savininkai akcentuoja, kad jų tikslas yra suteikti galimybę gedinčiam žmogui deramai atsisveikinti su mirusiu brangiu žmogumi. „Tą padaryti pačiam sprendžiant laidotuvių klausimus nėra paprasta, todėl geriausias pasirinkimas – viską patikėti gedulo namams“, – sakė R. Uščinas, kuris ritualinių paslaugų versle sukasi gerus penkiolika metų, tad jį puikiai išmano.
Kaip minėta, „Amžinasis rojus“ siūlo visas ritualines paslaugas: čia galima įsigyti velioniams skirtus rūbus, batus, platus urnų, karstų pasirinkimas, laikinų kryžių, žvakių ir kt.
„Jei pageidaujama, organizuojame kūno išvežimą kremuoti, paruošiame šarvojimo salę – klientas, išsakęs savo lūkesčius, tiesiog gali sutartu laiku ateiti į šermenis“, – sakė J. Uščinienė. Bus pasirūpinta ir gėlėmis, muzika. „Galime pasiūlyti ne tik įprastus giedotojus. Neretai pageidaujama smuiko, kanklių, kitų instrumentų ar galimybės leisti velionio mėgstamą muziką, turime sąlygas išpildyti šiuos prašymus“, – užsiminė Jolanta.
Gedulo namuose yra įrengtos trys skirtingo dydžio šarvojimo salės: Kryžiaus, Dangaus ir Šv. Marijos. Pastaroji – didžiausia. Čia į amžinybę mirusį žmogų lydės įspūdinga Šv. Marijos statula. „Ją dar prieš karą užsisakėme Ukrainoje. Radome tokią, kokios ir norėjome. Įrengiant šią salę daug prisidėjo vyro tėvelis Algirdas Uščinas. Apskritai jis savo idėjomis ir darbu labai mums pagelbėjo, esame jam dėkingi“, – prasitarė J. Uščinienė.
Visos trys šarvojimo salės yra erdvios, turi atskirus įėjimus, vadinamuosius giminių kambarius, kur paruošta viskas, kas būtina norint kažkiek pailsėti, pabendrauti prie arbatos, kavos puodelio. Įdomu tai, jog Dangaus ir Šv. Marijos salės turi balkonus, kurie skirti laidotuvių muzikantams. „Manome, kad taip patogiau ir laidotuvių dalyviams, ir patiems muzikantams“, – paaiškino Rimas.
Atsižvelgiant į šių dienų poreikius ir aktualijas, Uščinai į gedulo namų teikiamų paslaugų sąrašą įtraukė ir galimybę dalyvauti šermenyse nuotoliniu būdu. Pagalvota ir apie tai, kad dabar, prisimenant velionį, norima rodyti nuotraukas, vaizdo įrašus – visose salėse sumontuota moderni vaizdo ir garso įranga.
Yra paruoštas kambarys iš toliau atvykstantiems velionio artimiesiems. Galima užsisakyti atskirą salę metinėms ar gedulingiems pietums.
„Mes nesiekiame konkuruoti šiame versle, manome, kad turime būti kolegos su kitais. Mūsų išskirtinumas – kad kuriame šeimos verslą, viską laikysime savo rankose, ir tai leis užtikrinti mūsų paslaugų kokybę. Tikslas – su pagarba palydėti mirusįjį ir visais klausimais padėti gedintiesiems netekties akimirką. Tiesa, pas mus užsukti galima ne tik mirus artimajam, bet ir šiaip apžiūrėti – mūsų durys atviros kasdien“, – kalbėjo J. ir R. Uščinai.
Gedulo namai ir laidojimo reikmenų parduotuvė yra įsikūrę J. Žilevičiaus skg. 2, Plungėje (netoli „Maxima XX“). Dėl informacijos ir paslaugų galima kreiptis visą parą veikiančiais telefonais 8 603 71000, 8 632 32133.
El. p. amzinasrojus@gmail.com
Užs. Nr. S-162
gal ir reikia konkurencijos graliui, bet kad ivaziavimas bendras su maximos, tai labai neapgalvota… jau dabar kamsciai isvaziuojant is maximos aiksteles, tai kas bus kai procesija ims vaziuot? atvykes apsipirkt neisvaziuosiu, nes procesija judes… ir vaizganto gatve nepavaziuosi, nes eismas bus uzdarytas… reikejo manau kita ivaziavima daryt pro „senaja jurkine” ar net kitur statyt.
O iš Gralio ar ne Vaižganto gatve važiuoja. Baikit ieškoti blogumų. Puiku kad atsirado konkurencija.
Labai gražios ir erdvios salės. Sėkmės ir kantrybės. Džiaugiuosi kai Plungėje kyla tokie pastatai
Labai puikus,nuoširdus,komunikabilus žmonės ir būnant tokią sunkią akimirką gavau nuoširdžių patarimų ir dėmesio!Labai ačiū Jums!