Plungės TVM filialas Rietave naikinamas nebus

Parašė:  2020-03-26

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija atsisakė ketinimų Plungės technologijų ir verslo mokyklos (TVM) Rietavo skyrių perkelti į Lauryno Ivinskio gimnaziją.
Kovo 18 dieną švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius patvirtino atnaujintą profesinio mokymo įstaigų tinklo pertvarkos planą. Jame nebeliko ketinimo Plungės TVM filialą perkelti į gimnaziją.
Priminsime, kad sausio 31 dieną Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMM) viešam svarstymui pateiktame profesinio mokymo įstaigų tinklo pertvarkos plano projekte toks žingsnis buvo numatytas.
Tuomet projektu nepatenkinta Plungės TVM vadovybė sukvietė Plungės verslo ir politikos žmones, kad jie išsakytų savo nepritarimą ŠMM planams ir palaikytų profesinės mokyklos norą išlaikyti filialą Rietave.
Ypač karštai Plungės TVM palaikė Seimo narys Jurgis Razma. „Kategoriškai nepritariu šiam ministerijos sumanymui, kurio pagrindinis iniciatorius – viceministras Arūnas Plikšnys, nes jis sukeltų neigiamų pasekmių tiek Plungės TVM, tiek Rietavui. Gal rietaviškiai naiviai įsivaizduoja, kad prie gimnazijos įkūrę profesinio mokymo centrą visiškai perims Plungės TVM filialo mokymo programas ir mokinius, bet tokie lūkesčiai gali nepasiteisinti. Šiuo metu TVM Rietavo filiale tik apie pusė besimokančių – rietaviškiai, nemaža dalis – suaugusieji. Ar ateityje ne Rietavo gyventojai, o ypač suaugusieji, norės mokytis gimnazijos centre? Ir dar atkreipsiu dėmesį, kad projektu nesiūlomas reorganizavimas prijungiant TVM filialą prie gimnazijos, o numatomas filialo likvidavimas, kas reikštų apie 40 ten dirbančių rietaviškių darbo vietų panaikinimą, ir nežinia, kiek naujų darbo vietų atsirastų naujajame gimnazijos centre“, – vasario mėnesį savo feisbuko paskyroje rašė politikas.
Todėl nenuostabu, jog šis Seimo narys buvo pirmasis viešai džiūgavęs dėl to, kad pagal atnaujintą pertvarkos planą Plungės TVM Rietavo filialas nebus naikinamas.


„Pastangos ir aktyvūs pasisakymai prieš pirminiame projekte numatytą Plungės TVM Rietavo filialo likvidavimą, manau, privertė ministrą atsisakyti šio sumanymo. Vakar pasirašytame ministerijos vadovo įsakyme jau numatyta tik: „Esant savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos (dalyvių susirinkimo), savininko sprendimams, 2020 metais svarstyti galimybę dėl Plungės technologijų ir verslo mokyklos ir Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos bendros veiklos (bendradarbiavimo) įgyvendinant bendrojo ugdymo programas ir profesinio mokymo programas / modulius.“ Tai džiugi žinia plungiškiams ir rietaviškiams“, – džiaugėsi savo paskyroje J. Razma.
Kodėl Plungės TVM vadovybei buvo taip svarbu išlaikyti filialą Rietave, domėjomės kalbindami šios mokymo įstaigos direktorių Audrių Misiūną.
„Plungėje ir Rietave mes mokome skirtingų profesijų, programos nesidubliuoja. Tai leidžia patenkinti kuo platesnius regiono gyventojų ir verslo poreikius, racionaliau panaudoti abiejų mokyklų išteklius, nesudaro nesveikos konkurencijos.
Rietavo filiale Rugsėjo 1-ąją pasitiko 134 mokiniai. Vieni jau baigė mokytis, kiti atlieka praktiką arba yra karantine.
Pasirodžius ŠMM ministro įsakymo projektui dėl profesinių mokyklų tinklo optimizavimo, turėjome galimybę projektą apsvarstyti, pateikti argumentuotus pasiūlymus. Diskutavome, konsultavomės. ŠMM vadovai įvertino visus argumentus ir priėmė racionalų sprendimą. Kaip numatyta atnaujintame profesinio mokymo įstaigų tinklo pertvarkos plane, su Lauryno Ivinskio gimnazija bendradarbiavimas įmanomas ir tikslingas. Manau, kai tik bus galimybė, susitiksime su gimnazijos vadove ir aptarsime bendradarbiavimo galimybes ir kryptis“, – sakė A. Misiūnas.
Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis teigė esąs patenkintas ŠMM sprendimu palikti Plungės TVM filialą Rietave. „Visada laikiausi nuomonės, kad filialas turi būti. Mokyklos vadovams buvau sakęs: jūs tik dirbkite ir nemažinkite savo „apsukų“. Ketinimas filialą prijungti prie gimnazijos nuo pat pradžių neatrodė rimtas. Manau, tai buvo tik vienas iš ministerijos pamąstymų ieškant profesinio mokslo optimizavimo galimybių. Iš kur atsirado tos kalbos, kad Rietavo savivaldybė neva inicijavo filialo uždarymą, nesupratome nė patys, tuo labiau kad mūsų niekas net neklausė“, – kalbėjo meras.
Atnaujintame profesinio mokymo įstaigų tinklo pertvarkos plane numatyta, kad nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. Lietuvoje veiks 57 profesinio mokymo įstaigos. Šiuo metu jų yra 61.
Penkias profesinio mokymo įstaigas numatoma reorganizuoti prijungimo būdu, o aštuonioms mažose vietovėse veikiantiems profesinio mokymo įstaigų padaliniams siūloma sujungti pajėgas su bendrojo ugdymo mokyklomis pasirašant jungtinės veiklos sutartis, pagal kurias bendrojo ugdymo mokyklos mokiniams teiks bendrąjį ugdymą, o profesinio mokymo įstaigos mokys profesijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ačiū (0)

Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,