„Esu plungiškis ir labai mėgstu vaikščioti bei stebėti, kaip gimtasis miestas auga ir gražėja. Visi turbūt matėme, kaip buvo statomas viešbutis „Oginski hotel“. Viskas būtų labai gražu, jei ne spalio 10 dieną patirtas akibrokštas – priėjimas prie krioklio užtvertas. Taip, taip, užtvertas, tačiau kodėl?“ – toks laiškas spalio 11-ąją pasiekė redakciją. Prie laiško buvo pridėta nuotrauka.
Toliau laiške neabejingu plungiškiu prisistatęs skaitytojas rašo, jog apsilankęs interneto svetainėje www.regia.lt įsitikino, kad viešbučio savininkai esą užsiima saviveikla ir naudoja ne tik savo žemės sklypą, bet ir valstybinės žemės sklypo dalį, kurioje pastatyta stiklinė tvora, įrengta terasa. „Ir dar užsitvėrė. Tokio akibrokšto dar niekur nesu matęs. Negi vieni lygesni už kitus, kad gali nesilaikydami įstatymų Plungėje esantį grožį apsitverti kaip savo? Beje, pasinaudojęs internetu nesunkiai sužinojau, kad užsitvėrė Lietuvos Respublikai priklausančios žemės sklypo dalį, kuriame nustatyti apribojimai, leidžiantys be išimties visiems lankyti kraštovaizdžio objektus. Gaila, kad mokama ne tik kurti, bet ir grobti“, – dėsto vyriškis.
Plungiškiai puikiai prisimena, kad prieš viešbučio statybas uždarosios akcinės bendrovės „Alda Silver“ atstovas Juozas Ramanauskas Plungės rajono savivaldybėje pristatė savo viziją – sutvarkyta minėtoji sklypo dalis bus pasiekiama visiems, o ne tik viešbučio ir restorano lankytojams. Prie šio sumanymo įgyvendinimo prisidėjo ir Savivaldybė.
Nors nuo viešbučio atidarymo praėjo vos pora metų, tačiau gal valstybinis žemės sklypas jau tapo privatus? Skaitytojo pastabas išsakėme Plungės rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjui Tomui Jociui.
„Šiandien (2023 10 12) pats patikrinau vietoje – praėjimas nėra užtvertas. Nusiskundimų, kad būtų draudžiama praeiti šioje teritorijoje, nesame gavę. Pats dažnai nueinu prie krioklio, nė karto nepasitaikė, kad būtų uždėta juostelė. Manau, per daug vieša vieta, kad savivaliautų“, – rašė „Plungei“ skyriaus vedėjas.
Pasak T. Jocio, sklypas kaip buvo valstybinis, taip ir liko, tad visi juo gali vaikščioti laisvai. Specialistas pažadėjo informaciją perduoti viešosios tvarkos užtikrinimo specialistams, kad jie retkarčiais patikrintų šią vietą.
Komentaro paprašėme ir J. Ramanausko. „Ta juostelė yra likusi dar nuo tada, kai įrengėme laiptelius. Ji buvo ištempta, kad žmonės ten nevaikščiotų. Dabar juostelę uždedame tik tada, kai po lietaus spūstelėja šaltukas, pradeda darytis ledas. Bet tai darome dėl žmonių saugumo, kad nepaslystų ir nesusižalotų. Pagalvojus logiškai, kam mums užtverti praėjimą? Mums nėra tikslo tai daryti, juk laipteliais nusileidęs žmogus, pasidžiaugęs kriokliu, gali užsukti ir pas mus kavos atsigerti. Tai negi sau kištume koją?“ – telefonu kalbėjo J. Ramanauskas. Jo teigimu, būna, kad juostelę uždeda vaikai, tokių „juokelių“ kartais iškrečia ir suaugusieji.
Po kelių minučių J. Ramanauskas perskambino peržiūrėjęs kamerų užfiksuotą vaizdą. Jame matyti, kaip spalio 9 dieną 17.10 val. prie „nusikaltimo“ vietos ateina vyras, moteris ir vaikas. Vaikas uždeda juostelę, o tėvai ramiai stebi ir paskui ramiai nueina. „Oginski hotel“ personalas uždėtą juostelę pastebėjo kitą dieną 12.50 val. ir iškart nuėmė.
Tad kokia išvada? Viskas prasideda nuo vaikų auklėjimo. O skaitytojams priminsime ir J. Ramanausko, ir T. Jocio žodžius: toje teritorijoje laisvai vaikščioti galima visiems. Na, o jei radote laiptelius užtvertus, visada galite užsukti į restoraną ar viešbutį ir informuoti darbuotojus, kad juostelė uždėta.
Labai keista, tą juostelė nebuvo tik šiaip pririšta, o prie stulpų juostelės laikikliai prisukti varžtais, kad ją būtų galima ištempti. Dabar anot jo, matyt vaikai ir įrankius ir varžtus nešiojasi 🙂 Ramanauskui dar reikėtų susirūpinti ir dėl asmens duomenų naudojimo. Kokią jis turi teisę filmuoti viešoje vietoje vaikščiojančius žmones?
Labai su jumis sutinku👌pasakyti galima bet ką,visi į vieną dūdą pučia. Ir tikrai nemanau,kad čia juokelis. Žiūrėkim kas bus toliau.