Praėjusiame laikraščio numeryje rašėme apie vietos politikams pristatytą Rietavo savivaldybės tarybos ir mero 2020-ųjų veiklos ataskaitą, tačiau tame pačiame tarybos posėdyje vienbalsiai pritarta ir Savivaldybės administracijos direktoriaus, Rietavo komunalinio ūkio, Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centro 2020 metų veiklos ataskaitoms.
Sudarys sąlygas kilti karjeros laiptais
Pristatydamas Rietavo savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. veiklos ataskaitą, Vytautas Dičiūnas akcentavo, kad Savivaldybės administracijos struktūra nesikeitė, o darbuotojams teko dirbti neįprastomis karantino sąlygomis. Su šia užduotimi, pasak administracijos direktoriaus, susitvarkyta sėkmingai: dažniausiai paslaugos teiktos nuotoliniu būdu, o tiems, kam reikėjo susitikti tiesiogiai, buvo sudaryta ir tokia galimybė.
Nors keli kolektyvo nariai ir buvo susirgę „kovidu“, laikantis visų reikalavimų, apsisaugoti nuo infekcijos išplitimo pavyko.
Paminėta, kad ataskaitiniais metais dirbti pradėjo du nauji skyrių vadovai – Žemės ūkio skyriaus vedėjas Liutauras Mockus ir Finansų skyriaus vedėja Kristina Pužauskienė.
Tarybos narys Alfredas Mockus, pasinaudojęs proga, priminė, kad opozicijai teko paraginti direktorių skelbti konkursus skyrių vedėjų pareigoms eiti. „Ar numatoma dar skelbti konkursų į laisvas darbo vietas?“ – klausė politikas.
„Jeigu tik nuo mūsų būtų priklausę, gal anksčiau jau būtume turėję vedėjus. Keitėsi konkursų organizavimo tvarka, be to, yra labai sunku surasti žmonių, tinkamų tokioms pareigoms eiti. Šiuo metu paskelbtas konkursas į vaikų lopšelio-darželio direktoriaus vietą, o kandidatų nėra.
Administracijos darbuotojų kolektyvas sensta, pareigūnai dėl amžiaus turės palikti darbo vietas. Planuojame ir savo atsakingai dirbantiems specialistams sudaryti sąlygas tapti valstybės tarnautojais“, – daugmaž taip kalbėjo V. Dičiūnas.
Administracijos vadovui dar teko atsakyti į keletą klausimų, bet galiausiai jo pateiktai veiklos ataskaitai buvo pritarta vienbalsiai.
Ragino politikus skiepytis
Viešosios įstaigos Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centro 2020 m. veiklos ataskaitai, kuri detaliai buvo aptarta Sveikatos ir socialinės paramos komiteto posėdyje, pritarti neužtrukta.
Tiesa, kelių klausimų įstaigos vadovė Birutė Kerpienė vis dėlto sulaukė. A. Mockus domėjosi, kodėl Pirminės sveikatos priežiūros centras nėra gavęs skaidrios sveikatos priežiūros įstaigos vardo.
Jam paaiškinta, kad šiuo metu tam ruošiamasi, stringama tik dėl to, kad trūksta laiko dokumentams parengti.
Mažumos atstovas Juozas Barsteiga teiravosi, ar įstaiga tebeturi poilsio namelį Šventojoje ir kiek medicinos darbuotojų ten praėjusiais metais ilsėjosi.
„Turime namelį, bet nesame įteisinę žemės po juo. Tai jis pakibęs ore dėl įstatymų bazės. Esame geroje vietoje, bet negeroje situacijoje. Palangos savivaldybės taryba jau seniai kalba apie namelių iškeldinimą. Buvome gavę prašymų parduoti. Aplinkui privatininkai pristatė daug naujų namelių, o mūsų toks ir liko – nėra net vandens. Kas bus su tais nameliais (be mums priklausančio, yra dar du tokie pat), neaišku. Pernai mūsų namelyje ilsėjosi tik viena šeima“, – atsakė į klausimą B. Kerpienė.
„Lazdą įsmeigę turite, bet žemės atmatuoti negalite“, – vaizdžiai komentavo situaciją meras Antanas Černeckis.
Tarybos narė Vaida Vaičikauskienė sakė norinti paneigti nusistovėjusią nuomonę: jeigu atsigulei į Rietavo globos ir palaikomojo gydymo ligoninę, tai atsigulei numirti. „Noriu visiems pasiųsti žinutę, kad taip nėra. Ten dirba puikus personalas, profesionalūs medikai, atjaučiantys gydytojai. Todėl, jeigu neturite galimybės artimo žmogaus prižiūrėti patys, skyrius – puiki išeitis. Ačiū kolektyvui, kad puikiai tvarkosi“, – kalbėjo politikė.
Vyr. gydytoja B. Kerpienė neneigė žinanti visuomenėje susiformavusią nuostatą: „Aš ją perfrazuoju savaip: „Pas mus žmonės atsigula oriai išeiti anapilin.“ Ir džiaugiuosi, kad su kolektyvu galime tokią paslaugą teikti.“
Pasinaudojusi proga vyr. gydytoja pakvietė tarybos narius ir administracijos darbuotojus registruotis skiepytis, nes Rietavas yra gavęs „Modernos“ ir „Pfizer“ vakcinų.
Rietavo komunalinio ūkio reikalai
Prieš vietos politikams tvirtinant uždarosios akcinės bendrovės Rietavo komunalinio ūkio 2020-ųjų metinį pranešimą ir finansinių ataskaitų rinkinį, vyriausiasis komunalininkas Alvydas Rojus atsakė į jam pateiktus klausimus.
Algimantas Mickus, pasidomėjęs, kiek vandens suvartojama Rietavo miesto kapinėse, sužinojo, kad gėlėms laistyti vasarą per mėnesį reikia maždaug 100 kubinių metrų vandens.
Politikas taip pat norėjo išgirsti, ką įmonė daro, kad užkirstų kelią vandens vartojimui „prieš skaitiklius“.
Vyriausiasis komunalininkas patikino, kad vandenvietės turi duomenų nuskaitymo sistemas, leidžiančias operatyviai reaguoti į nutekėjimus. Pasak A. Rojaus, naktį labai gerai matosi, jeigu kas nors mėgina nelegaliai prisileisti vandens. „Tokių atvejų pasitaikydavo prieš 4–5 metus. Dabar visur, net pagalbiniuose pastatuose, įrengti vandens apskaitos prietaisai. Žmonės pilietiški, pastebėję, kad kaimynas labai intensyviai laisto daržus, praneša, pasidomi, ar jis moka už vandenį. Visais šimtu procentų garantuoti, kad tokių vartotojų nebėra, negalėčiau. Techniškai nustatyti, jeigu kas nors yra paklojęs nelegalų vamzdį po žeme, sunku. Tačiau ten, kur įrengti nauji tinklai, ši galimybė eliminuota“, – tvirtino A. Rojus.
Viktorui Krajinui pasidomėjus, kas kontroliuoja biokuro kokybę, garantuota, kad tam priemonių turima pakankamai.
„Ar Komunalinis ūkis nenumato investuoti į atsinaujinančios energijos šaltinius?“ – vėl klausė politikas. Jam paaiškinta, kad tam reikalingi dideli pinigai, o tokių finansinių galimybių įmonė neturi.
„Anksčiau pradėję planuoti darbą, anksčiau jį ir įgyvendiname. O pinigų padidėjimo dar ilgai nenusimato – turėtų pati Savivaldybė ieškoti būdų prisidėti prie tokio projekto įgyvendinimo“, – išsakė savo nuomonę V. Krajinas.