Taip sakė Savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos komiteto pirmininkas Robertas Endrikas, Savivaldybės administraciją ragindamas skubiau tvarkyti valdiškų pastatų ir patalpų panaudojimo klausimą. Mat beveik tuščios laikomos patalpos Senamiesčio a. 5 (kur veikė Plungės turizmo ir verslo informacijos centras), vietos likę viename iš bibliotekos pastatų, tuoj tuščias liks ir Plungės rajono apylinkės teismo pastatas.
Savivaldybės administracija turi tikslų ištuštinti Senamiesčio a. 5 esančias erdvias ir patogias patalpas, kuriose dabar įsikūręs Plungės atviras jaunimo centras ir viešoji įstaiga „Versli Lietuva“. Jaunimo centrą norima iškelti į laisvas patalpas viešosios bibliotekos pastate (Laisvės al. 19), o „Verslią Lietuvą“ – į Vytauto g. 7/9, kur įsikūrusi miesto seniūnija. Iškeldinus minėtąsias įstaigas, patalpos Senamiesčio a. 5 liktų laisvos, tad jas būtų galima brangiai išnuomoti ar net parduoti.
Kalbant apie pastatų panaudojimą, R. Endrikas užklausė: „Man įdomu, ar ilgai taip – su keturiomis bibliotekomis –
gyvensim? Ar įstaigai tikrai reikalingi keturi pastatai?“ Komiteto pirmininkui atsakė Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė. Anot jos, vienas iš bibliotekos pastatų – medinis mažasis namelis dabar laisvas, jo šildyti neketinama, todėl išlaidų būsią nedaug – tik kad veiktų priešgaisrinė ir apsaugos signalizacija. Tame namelyje buvusi vaikų biblioteka perkelta į didžiojo pastato Laisvės al. 19 pirmąjį aukštą, o antrajame likę patalpų, į kurias biblioteka tikrai priimtų jaunimo centrą.
Pagrindinės išlaidos, kaip sakė V. Skierienė, – šildymas ir elektra. 2011 metais „Maximos“ filialo išlaikymas (šiluma ir elektra) kainavo 31 tūkst. Lt, bibliotekos pastatai Laisvės alėjoje – 32 tūkst. Lt. Kadangi mažasis namelis nebeeksploatuojamas, jam lėšų nebereikės, tačiau šildyti reikia naująją biblioteką, įsikūrusią Oginskių dvaro sodybos laikrodinėje-oranžerijoje. V. Skierienė prisipažino: „Šildymo ir elektros sąskaita už lapkritį mane išgąsdino – daugiau nei šeši tūkstančiai litų. Tačiau ateityje ji turėtų mažėti, nes dabar tiesiog turime įšildyti pastatą, kuris daug metų buvo nenaudojamas.“
Komiteto pirmininko nuomone, jei galvojama apie patalpų ištuštinimą, reikėtų veikti greičiau. „Reikia čik čik judėjimo, o aš jo nematau. O kol delsiat, pastatus šildyti reikia, o kartu – ir už šilumą mokėti“, – skubintis ragino R. Endrikas.
Komitetas Savivaldybės administracijos direktorei Astai Beierle Eigirdienei turėjo pasiūlymą atlaisvinti ir parduoti ne Senamiesčio a. 5, o Telšių g. 3 (vadinamąjį žemės ūkio valdybos) pastatą. „Iškelkit iš jo Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrių, ir kas jame beliks? Vien tik partijų būstinės. Jų ten – lyg blusų šuns kailyje. Aš siūlyčiau tą pastatą ištuštinti ir parduoti, nes statinys jau beveik avarinis, o jį suremontuoti reikės ne vieno milijono litų“, – siūlė R. Endrikas. Jam pritarė ir kiti komiteto nariai.
Taigi gali būti, kad ir Žemės ūkio skyriui teks kraustytis. Kur, dar nežinia, bet galbūt – taip pat į bibliotekos pastatą.
Teismo pastatą, kuris nuo kitų metų pradžios taip pat liks tuščias, Savivaldybės administracija planuoja parduoti.