„Riaubukų“ konkursui šiemet – 20 metų

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2020-11-04

Plungės kultūros centras turi renginių, kurie yra ilgaamžiai ir tarsi susitapatinę su įstaigos veikla. Vienas tokių – paroda-konkursas „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“. 20 metų! Būtent tiek šis unikalus konkursas yra organizuojamas Plungėje. Bėgant metams, jo populiarumas tarp jaunųjų kūrėjų nemažėja. Ir šiemet sulaukta daugiau nei trijų šimtų darbų.
Tiesa, jubiliejiniai metai – išbandymų metai. Kaip žinome, konkursas, skirtas Plungės krašto menininko Stanislovo Riaubos vardo premijai laimėti, visada buvo organizuojamas artėjant vasarai – parodos dalyvių kūrinių įvertinimas ir laimėtojų paskelbimas vykdavo pasitinkant Tarptautinę vaikų gynimo dieną, tačiau šiemet dėl koronaviruso pandemijos konkursas buvo perkeltas į rudenį. Tačiau ir dabar situacija kartojasi: dėl įvestų apribojimų tenka priimti kitokius sprendimus. Vis dėlto gera žinia ta, kad nepaisant visų keblumų konkursas įvyks! Tai – svarbiausia.
Paroda-konkursas „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“ išskirtinis tuo, kad yra vienintelis tokio žanro konkursas Lietuvoje, kuris ne tik populiarina tautodailę tarp jaunimo, bet ir nuolat primena apie S. Riaubą – unikalųjį šventųjų ir „faifuoklių“, kaip savo kūrinius vadino pats autorius, drožėją.
Plungės kultūros centro tautodailės kuratorė ir šio konkurso organizatorė Jolanta Miltenė kalbėjo, kad „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“ yra štai jau 20 metų veikianti kūrybinė iniciatyva, skatinanti etninės kultūros tęstinumą, pažinimą ir sklaidą tarp jaunimo nuo 10 iki 19 metų.
„Plungės kultūros centras, bendradarbiaudamas su Žemaitijos regiono švietimo įstaigomis ir Švedijos Boksholmo organizacija „Draugas draugui“, jau dvidešimtus metus kviečia į renginį, kuris dar vadinamas jaunųjų menininkų sąjūdžiu Žemaitijoje. Esminė veikla – tai paroda-konkursas, pradėtas 2001 metais ir plėtojamas remiantis liaudies skulptoriaus S. Riaubos vardu ir jo kūrybos atminimu. Kasmet nuo rudens Žemaitijos regiono mokiniai kartu su mokytojais ima ruoštis šiam konkursui. Jie tikslingai nukreipia savo kūrybines galias į tokią meninę veiklą, kuri skatina domėtis tautodailės tradicijomis ir sekti savo krašto tautodailininkų pavyzdžiu, paragina mokinius šia kurti skulptūros, tapybos, grafikos ir dailiųjų amatų darbus“, – pažymėjo J. Miltenė.
Šiemet, nors ir spaudžiami COVID-19 problemų, mokytojai ir mokiniai pasiruošė šiam konkursui. Jubiliejinėje parodoje dalyvauti panoro 76 autoriai. Tai jaunieji kūrėjai iš Plungės, Mažeikių, Rietavo miestų ir rajoninių mokyklų.


Kiekvienas projekto dalyvis konkursui privalėjo sukurti ir pristatyti po keturis kūrinius. „Iš viso šiemet turime 26 tapybos, 16 skulptūros, 23 grafikos ir 11 amato meno konkursantų, o jie visi pristatė 306 kūrybos darbus. Autoriai galės pretenduoti į S. Riaubos vardo premijos laimėjimą keturiose srityse: geriausias skulptorius, geriausias tapytojas, geriausias grafikas ir geriausias amatininkas“, – sakė parodos-konkurso kuratorė.
Paprastai geriausieji darbai būdavo išrenkami ir jų autoriai pagerbiami per baigiamąjį renginį, šį kartą tenka į pagalbą pasitelkti informacines technologijas. Visi kūriniai bus pristatyti virtualioje erdvėje. Virtualios parodos lankytojai ne tik galės pasigrožėti jaunųjų menininkų darbais, bet ir atiduoti savo balsą už labiausiai patikusį, savo nuomonę išreikšdami slaptu balsavimu.
Žodį tars ir tautodailės ekspertai – išrinks tuos, kurie labiausiai verti S. Riaubos vardo premijos.
„Buvo planuota vykdyti „Tautodailės savaitėles“. Mokytojai ir mokiniai būtų buvę pakviesti susitikti su įvairių sričių tautodailės meistrais, būtų galėję išbandyti savo jėgas edukacinėse pamokose drožinėdami, ausdami, siuvinėdami, pindami iš vytelių ir pan. Turėjo vykti popietės, kuriose mokiniai būtų tiesiogiai bendravę su meistrais. O dabar visa veikla bus tik virtualioje plotmėje, kaip ir jūsų balsavimas“, – apgailestavo dėl susiklosčiusios situacijos J. Miltenė.
Susipažinti su virtualia konkurso „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“ dalyvių darbų paroda bus galima netrukus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,