![](https://laikrastisplunge.lt/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Antradienį Savivaldybės administracijos direktorė Asta Beierle Eigirdienė Savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos komiteto nariams pristatė rengiamą bendradarbiavimo sutartį tarp Savivaldybės, UAB „Plungės kooperatinė prekyba“ ir UAB „Plungės šilumos tinklai“. Jos esmė – nustatyti, kokiomis sąlygomis į miesto šilumos ūkį įsileisti nepriklausomą šilumos gamintoją, tai yra „Plungės kooperatinę prekybą“.
Pristatant sutartį, dalyvavo ir bendrovės „Plungės kooperatinė prekyba“ atstovai –
„Vičiūnų“ įmonių grupės bendraturtis Liudas Skierus ir „Plungės kooperatinės prekybos“ technikos direktorius Audrius Ozolas. „Plungės šilumos tinklams“ atstovavo technikos direktorius Romas Luotė.
A. Beierle Eigirdienė akcentavo, kad šiuo susitarimu bus įrengta hidrauliškai vientisa šilumos tiekimo sistema, o kartu įgyvendinta tai, kas numatyta neseniai parengtame Plungės rajono zonų šilumos ūkio specialiajame plane (I etape).
Anot Savivaldybės administracijos direktorės, minėtąja sutartimi „Plungės kooperatinė prekyba“ įsipareigos savo lėšomis nutiesti šilumos trasas nuo Lentpjūvės gatvėje esančios „Plungės šilumos tinklų“ biokuro katilinės iki katilinės V. Mačernio gatvėje. Sužiedinus šilumos tiekimo sistemą, bus panaikintos Stoties gatvėje esančios brangiai atsieinančios, dujomis kūrenamos mažosios katilinės. Įrengusi šilumos tiekimo sistemą, „Plungės kooperatinė prekyba“ ją perduos Savivaldybei, ši – „Plungės šilumos tinklams“.
Įsipareigojimai numatyti ir „Plungės šilumos tinklams“: supirkti „Plungės kooperatinės prekybos“ gaminamą šilumos energiją (ši numato gaminti 4 megavatus per valandą (MV/h)), prijungti naujus vartotojus, jei tokių atsiras, ir pateikti bendrovei jungimosi prie šilumos tiekimo sistemos sąlygas.
Kaip sakė A. Beierle Eigirdienė, suskaičiuota, kad, sužiedinus trasas, daugiau bus naudojama vandens (apie 27 proc.), elektros, didės šilumos nuostoliai trasose. Tačiau nuostoliai, kaip sakė Savivaldybės administracijos direktorė, naudos tikrai nenusvers.
Posėdyje dalyvavęs „Vičiūnų“ įmonių grupės bendraturtis L. Skierus sakė nesuprantąs, ko taip bijomasi, kuo abejojama. „Blogiau negu yra dabar mes tikrai nepadarysime. Viskas bus tik geriau. Vien tai, kad šilumą gaminanti ir „Plungės šilumos tinklams“ tiekianti UAB „Plungės bioenergija“ dabar kurą perka 38 procentais brangiau nei pirksime mes, įrodo, kad galime pasiūlyti pigesnę šilumos energiją“, – sakė L. Skierus.
Anot Vietos ūkio ir ekologijos komiteto nario Romo Remėzos, politikai nėra nusiteikę prieš „Plungės kooperatinės prekybos“ pasiūlymą, visi tik nori, kad situacija būtų aiški, skaidri ir saugi. „Mums reikia saugiklių, nes neaišku, kas būtų, jei, atsiradus nepriklausomam šilumos gamintojui, iš „žaidimo“ pasitrauktų „Plungės bioenergija“? Kaip tada garantuotume šilumos tiekimą?“ – klausė R. Remėza.
L. Skierus sutartį siūlė papildyti tokiu punktu: pasitraukus UAB „Plungės bioenergija“, UAB „Plungės kooperatinė prekyba“ įsipareigoja „Plungės šilumos tinklams“ pusę metų – kol pasistatys naują biokuro katilinę – dengti dujų pirkimo išlaidas. „Tai ir būtų garantas, kad miestas be šilumos neliks“, – sakė verslininkas.
„Vičiūnų“ įmonių grupės bendraturtis, skaitydamas sutartį, sakė įžvelgiąs, kad kažkas bando kišti koją. „Juk mes nuo pat pradžių garantuojame, kad viską atliksime iki naujojo šildymo sezono pradžios. O sutartyje įrašyta, kad iki sezono pabaigos. Kas taip parašė? Ir ką tai reiškia? Ogi tai, kad plungiškių laukia dar viena brangi žiemelė. Bet mes tą punktą pakoregavome“, – sakė L. Skierus.
Vietos ūkio ir ekologijos komitetas trišalei bendradarbiavimo sutarčiai pritarė. Kitą savaitę, ketvirtadienį, ją svarstys ir tvirtins (arba ne) Savivaldybės taryba.