Rugsėjo 22 dieną XIX tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis sukvietė Plungės miesto muzikos mėgėjus pasiklausyti jungtinio Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų styginių instrumentų orkestro, kuris pristatė tęstinio festivalio „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“ koncertą. Šio projekto organizatorė yra XIX tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio partnerė Plungės Mykolo Oginskio meno mokykla.
Koncertą vedė muzikologas Viktoras Gerulaitis. Jis pristatė jaunatvišką Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų styginių instrumentų orkestrą ir jo vadovą Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninio orkestro dirigentą, pedagogą, maestro Tomą Ambrozaitį, priminė, kad šis koncertas kasmet įprasmina Plungėje laimingus gyvenimo metus praleidusio Lietuvos genijaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimtadienį. Programoje skambėjo M. K. Oginskio, J. Naujalio, B. Dvariono, K. Jenkinso – „Palladio“, J. Williamso, J. Strausso, E. Elgaro ir kitų kompozitorių kūriniai. Solo partiją jautriai griežė smuikininkė iš Klaipėdos Antanina Tarasova (mokytojos ekspertės Kristinos Kupšienės smuiko klasė), o Josefo Strausso „Kalvio polką“ solo su priekalu ir plaktukais šmaikštaudamas atliko mokytojas, dirigentas Paulius Lygnugaris.
Scenoje grojo 130 muzikantų. Jie atvyko iš Šilutės, Kretingos, Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio, Telšių, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko, Akmenės rajono, Palangos Stasio Vainiūno, Gargždų muzikos ir meno mokyklų, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos. Pirmą kartą žemaičių gretas papildė svečiai iš Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos. Žinoma, scenoje grojo ir festivalio šeimininkai – Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos stygininkai. Didžiausias krūvis rengiant šį įspūdingą festivalį teko Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktorei Ritai Urniežienei ir šios mokyklos styginių instrumentų orkestro vadovei Ievai Lygnugarienei, mokytojoms Astai Žebrauskienei ir Žermenai Kressin, koncertmeisterei Romenai Bernotienei.
Visus metus Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų styginių instrumentų orkestrų vadovės su savo mokiniais rengė festivalio repertuarą mokyklose. Kad instrumentų garsai darniai susijungtų į profesionalų skambesį, prireikė ir ne vienos jungtinės repeticijos. Tobulinti kolektyvinio muzikavimo įgūdžių mokiniai su savo mokytojomis rinkosi į kūrybinę vasaros stovyklą Palangoje, kur ne tik ruošėsi festivaliui, bet ir turiningai leido laisvalaikį, mankštinosi, mokėsi sveikos gyvensenos, dalyvavo edukacinėse veiklose, kurias vedė profesionalūs aktoriai ir muzikantai.
Rugsėjo 22 dieną koncerto rezultatas pranoko lūkesčius. XIX tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio klausytojai negailėjo aplodismentų Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų styginių instrumentų orkestrų festivalio „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“ jungtiniam orkestrui ir jo charizmatiškam vadovui T. Ambrozaičiui.