![](https://laikrastisplunge.lt/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Kas dvejus metus Plungė tampa tikra saksofono muzikos sostine: čia vyksta nacionalinės reikšmės renginys, kuris sulaukia dėmesio visos Lietuvos mastu. Būtent tokio įvertinimo yra nusipelnęs Nacionalinis Petro Vyšniausko saksofonininkų konkursas-festivalis. Šiemet jis dar ypatingas tuo, kad vyko jubiliejinį – penktąjį – kartą. Šeštadienį Plungės kultūros centre muzikantai varžėsi įvairiose amžiaus kategorijose, komisija rinko geriausiuosius, vakare laukė finalinis renginys – laureatų paskelbimas ir įstabus koncertas, kuriame – ir paties festivalio globėjo prof. P. Vyšniausko pasirodymas.
Nacionalinis Petro Vyšniausko saksofonininkų konkursas-festivalis į Plungę kas dvejus metus sukviečia talentingiausius saksofono muzikos atlikėjus. Šio renginio organizatorius – Plungės kultūros centras. Kaip minėta, festivalis šiemet – penktasis. Šeštadienį nuo pat ryto kultūros centre savo konkursines programas pristatė daugiau nei 30 saksofonininkų mėgėjų ir profesionalų, kuriems akompanavo daugiau nei 30 muzikų.
Galime didžiuotis, jog šis festivalis yra bene vienintelis toks šalyje, kuris organizuojamas regione. Juo siekiama sudaryti sąlygas saksofono muzikos mėgėjams tobulėti, kelti savo meistriškumą, puoselėti ir išlaikyti patį saksofono muzikos žanrą.
Plungės kultūros centro direktoriaus Romo Matulio iniciatyva gimęs konkursas-festivalis yra globojamas Nacionalinės premijos laureato, Plungės garbės piliečio, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesoriaus P. Vyšniausko.
Konkursantus vertino kompetentinga komisija, pirmininkaujama paties P. Vyšniausko.
Komisijos vardu dalyvius sveikino Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros vedėjas dr. Robertas Beinaris, pasidžiaugęs, kad Plungėje vyksta nacionalinis reiškinys. „Jūs visi esate laimėtojai. Dalykitės šia muzika, skleiskite šitą meną ne tik Lietuvoje. Saksofonas yra pats spalvingiausias pučiamasis muzikos instrumentas“, – pažymėjo jis.
Tuo, kad mūsų miestas yra tikra saksofono muzikos sostinė, džiaugėsi ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis: „Pagerbkime šįvakar tuos, kurie šiuo nuostabiu instrumentu garsina ir garsins mūsų valstybę, Žemaitiją, Plungę.“ „Smagu, kad Plungė gali turėti tokį puikų renginį, kuris tampa mūsų identiteto dalimi. Džiaugiuosi už mus visus“, – prie sveikinimų prisidėjo R. Matulis.
Konkurso 1–3 vietų laimėtojams buvo įteikti ne tik diplomai, bet ir piniginės premijos. Už trečiąją vietą skirta 300 eurų, už antrąją – 700 eurų, už pirmąją – 1 000 eurų premija.
Komisijos sprendimu C kategorijoje trečioji vieta atiteko Tautvydui Skritulskui iš Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos (mokytojas metodininkas Raimundas Žilius, koncertmeisteris Vincas Paulauskas) antroji – Jonui Žadvydui iš Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos (vadovas Vidmantas Alčauskis, akompaniatorė Inga Grušaitė), pirmoji – Aurelijui Baranauskui iš Kauno Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos (vyr. mokytojas Kasparas Bagdonas, akompaniatorė Ilona Kryžuvienė).
B kategorijoje trečiąją vietą pelnė Jonas Zubavičius iš Birštono meno mokyklos (mokytojas ekspertas Mindaugas Bivainis, akompaniatorius Rokas Zdanavičius), antrąją – Rapolas Aušrotas iš Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos (mokytojas Janas Maksimovičius, akompaniatorius Motiejus Bazaras), pirmąją – Mintara Juzaitytė iš Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, mokytojas metodininkas Rolandas Vizgaudis, akompaniatorė Kristina Būdvytytė-Mejerė).
A kategorijoje visos prizinės vietos atiteko Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentams. Trečioji vieta skirta Davitui Avetisyanui, antroji – Emilei Brazytei, pirmoji vieta – Domui Ziegoraičiui. Šių saksofonininkų akompaniatorius Daumantas Slipkus.
Padėkos raštais pagerbti ir konkurso diplomantai.
5-asis Nacionalinis Petro Vyšniausko saksofonininkų konkursas-festivalis buvo vainikuotas Klaipėdos džiazo orkestro, vadovaujamo Kęstučio Sovos, profesoriaus Petro Vyšniausko ir Dominyko Vyšniausko koncertu.
Į Plungę festivalis sugrįš po dvejų metų.