Plungės rajono savivaldybės taryba pritarė, kad Savivaldybės administracija ir valstybės įmonė „Telšių regiono keliai“ pasirašytų bendradarbiavimo sutartį. Ja Savivaldybė įsipareigotų tvarkyti keturias kelininkų žinioje esančias žiedines sankryžas. Tas tvarkymas toks: ir nuolatinė jų priežiūra, ir atnaujinimas, dekoravimas, informacijos stendų, Savivaldybės atributų įrengimas.
Meras Audrius Klišonis taryboje pasakojo, jog idėja imtis patiems tvarkyti žiedines sankryžas kilo pamačius, kaip puikiai atrodo ties Rietavu esantis žiedas. Jis ir akiai malonus, ir informatyvus – pastatytas stendas, nurodantis, jog 2015-ieji paskelbti Mykolo Kleopo Oginskio metais. A. Klišonis sakė iš kelininkų sužinojęs, jog šią sankryžą taip originaliai sutvarkė ir prižiūri Rietavo savivaldybė, tad ir kilusi mintis, jog ir pas mus galima ką nors panašaus padaryti.
Kaip jau minėjome, kalbama apie keturias žiedines sankryžas. Savivaldybė apsiima tvarkyti tris žiedus kelyje Mažeikiai–Plungė–Tauragė: ten, kur jis kertasi su keliu Šiauliai–Palanga (ties „Statoil“ degaline), ties posūkiais į Vėžaičius ir Žlibinus, ketvirtoji sankryža – kelių Gintališkė–Medsėdžiai ir Salantai–Plateliai–Alsėdžiai.
Kadangi sankryžų priežiūra kainuoja pinigus, Savivaldybės tarybos nariai domėjosi, iš kur ketinama gauti lėšų. A. Klišonio teigimu, Savivaldybei šis sumanymas neturėtų kainuoti, nes būsią surasta įmonių, kurios norės sutvarkyti, o kartu ir save pareklamuoti. Kaip pavyzdį meras pateikė uždarąją akcinę bendrovę „Litnaglis“, kuri esą galėtų prižiūrėti kelių Mažeikiai–Plungė–Tauragė ir Plungė–Žlibinai–Žarėnai sankryžą. Tas žiedas – netoli minėtosios įmonės, tad ši galėtų ten kokią stilizuotą vinį pastatyti, taip savo veiklą paviešinti.
Tarybos nariai sakė nesuprantą – tai kam ta erdvė sankryžose bus naudinga: privačiam verslui ar Savivaldybei, jos lankytinoms vietoms, renginiams paviešinti? Atsakymas toks: sutilpti turėtų visi. Svarbiausia, žinoma, pravažiuojantiesiems skleisti žinią apie Plungės rajono savivaldybę, bet jei sankryžas prižiūrės privačios įmonės, jos taip pat norės reklamos.
Tikimasi, kad žiedai taps gyvesni – galbūt juose atsiras kokių nors dekoracijų, mažosios architektūros elementų, stendų, kviečiančių į restauruotų Oginskių rūmų atidarymą, Tarptautinį Mykolo Oginskio festivalį, Miesto šventę ir kitus renginius bei į lankytinas vietas.
Tarybos narys Robertas Endrikas klausė: „O kas, jei neatsiras įmonių, norinčių sankryžas prižiūrėti? Tada turbūt seniūnams šitas vargas bus užkrautas.“ A. Klišonis pažadėjo: „Manau, įmones tai tikrai sudomins. O jei nebus kam, pats nupjausiu žolę tose sankryžose.“
Kadangi Savivaldybės taryba sumanymui pritarė, belieka sulaukti, kada čia tos sankryžos originaliomis idėjomis ir naujomis spalvomis sužibės.
Pagaliau atsikvošėjo valdžia,nes atsikėlę nuo šiltų kėdžių (tenka dabar dažnai važinėtis dėl rinkiminės agitacijos)pamatė baisią sankryžų būklę.Neapsikentę Pakerų kaimo gventojai su Babrungo seniūnijos pagalba bandė tvarkyti Mažeikiai-Plungė-Tauragė” sankryžą.Nupjovė žolę, sugrėbė,tačiau „Telšių regiono keliai” nesiteikė net nuvežti sukrautų atliekų, jos dabar kūpso. Siūlome – neužmirškite sustabdyti savo brangių automobilių ir užlipkite į kalną pasigrožėti Šv.Marijos koplyčia,kurią atstatė už savo lėšas tie patys kaimo gyventojai.Pagalvokite ką gero galite padaryti iš tikrųjų.