Skambutis vėl sukvietė į mokyklas

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-09-10

Kartu su prasidėjusiu rudeniu į mokyklas sugrįžo . Rugsėjo 1-osios šventę Plungės rajono savivaldybės švietimo įstaigos pasitiko pirmadienį: dėl savaitgalį atėjusio rugsėjo mokslo metų pradžios minėjimas nukeltas į savaitės pradžią. Taigi startas duotas mokyklinis skambutis vėl pakvietė!
Mokslo metų pradžia visose rajono ugdymo įstaigose solidariai prasideda tuo pačiu veiksmu – dalyvaujant šv. Mišiose. Po jų kiekviena švietimo bendruomenė savo narius suburia į atskirą šventę.
Štai Plungės vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos vaikai su tėveliais ir auklėtojomis po vasaros atostogų pradėjo ypatingus mokslo metus. „Šis rugsėjis – 20-asis, kai mokslo metus mūsų mokykla pasitinka šiame pastate“, – sveikindama didžiulį būrį pradinukų, priminė mokymo įstaigos direktorė Vida Turskytė. Šventinį rytmetį su mokyklos bendruomene buvo Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Vitalija Pociutė. Pasveikinti mokinukų, mokytojų ir tėvų atvyko ir Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas dekanas Vytautas Gedvainis.
Nors ikimokyklinių įstaigų darbas yra nenutrūkstantis ir darželiai vaikų laukia ir per vasarą, tačiau rugsėjo pradžia ir čia būna didžiulė šventė.Plungės lopšelis-darželis „Nykštukas“ apie sugrįžimą kvietė visiems pranešti garsiai: į darželį žengdami pro išpuoštą arką kiekvienas turėjo sušukti: „Labas, darželi, aš atėjau!“ Vėliau laukusi šventė kieme neapsiėjo be iškilmingų momentų: šalies himno giedojimo, vėliavų pakėlimo, aišku, gerą nuotaiką „užkūrė“ dainos, smagūs žaidimai.
Savivaldybės administracijos turimais liepos mėnesio duomenimis, šių metų rugsėjo 1 dieną planuojamas rajono mokinių skaičius turėjo siekti 3 888, t. y. 69-iais mažiau negu 2018 m. rugsėjo 1 d., o klasių komplektų skaičius – 194, t. y. 4-iais mažiau negu praėjusiais mokslo metais. Pirmokų skaičius – 327, t. y. 7-iais daugiau negu 2018 m. rugsėjo 1 d.
Didesnių pokyčių Plungės rajono švietimo įstaigų tinkle per pastaruosius metus neįvyko. Nors mokinių skaičius ir toliau išlieka mažėjantis, tačiau džiugina faktas, kad pirmokėlių turima keliais daugiau. Kad jų daugės ateityje, tiki ir Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis. Prieš rugsėjį įvykusiame susitikime su švietimo įstaigų vadovais jis pasidžiaugė, jog 2015 metais mūsų savivaldybėje fiksuotas didesnis nei įprasta naujagimių skaičius, dėl to Savivaldybei tekęs rūpestis rasti galimybių visiems vaikams lankyti darželį, visų džiaugsmui, buvo išspręstas – įrengta papildomų grupių.


Neramiai rugsėjo laukė Kulių gimnazijos bendruomenė. Dar liepos mėnesį Savivaldybėje aptartas klausimas dėl šios įstaigos dvyliktokų. Išvykus vienam mokiniui, IV gimnazinėje klasėje liko 11 moksleivių, o tai yra skaičius, mažesnis už nustatytą mažiausią klasės mokinių skaičių 12. Tokiu atveju, kai mokinių nėra tiek, kiek reikia, klasės išlaikymas tenka Savivaldybei.
2019–2020 mokslo metams kuliškių abiturientų klasei iš rajono biudžeto reikėtų skirti 35 477 eurus.
Vis dėlto trūkstamas dvyliktokas, kaip rodo rugsėjo 1-osios duomenys, Kulių gimnazijoje atsirado arba jį kažkas… paskolino. Būtent pastarąjį variantą – tartis dėl mokinio paskolinimo iš kitos švietimo įstaigos mokslo metų pradžiai – buvo aptaręs liepą posėdžiavęs Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetas. Gimnazijos direktoriui buvo pasiūlyta tokiu būdu išspręsti kilusią problemą dėl dvyliktokų klasės sukomplektavimo. „Vėliau juk mokinių migracija yra galima“, – tąkart pastebėjo ir meras Audrius Klišonis. Taigi „gaisras“ Kulių gimnazijoje užgesintas, o minėtieji tūkstančiai eurų liko rajono biudžete.
Klasių komplektų skaičiai kito ir kitose mokyklose. Bene labiausiai nepasisekė Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos Stalgėnų skyriui: daliai buvusių ketvirtokų išvykus mokytis į miesto mokymo įstaigas, čia nebesukomplektuota penkta klasė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,