
Plungiškiai ir miesto svečiai buvo įpratę, kad baigiantis balandžiui viena diena Plungės kultūros centre skiriama šokėjams, šokio mylėtojams ir visiems šios meno srities puoselėtojams. Taip būdavo švenčiama Tarptautinė šokio diena. Jos metu tradiciškai koncertą plungiškiams ir miesto svečiams dovanodavo vaikų ir jaunimo liaudies šokių studija ir vyresniųjų šokių ansamblis „Suvartukas“. Šį kartą Šokio diena nukelta į gegužės 17-ąją, nes „Suvartuko“ jaunimas viešėjo Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tad kolektyvas už nuveiktus darbus visuomenei atsiskaitė praėjusį šeštadienį, surengęs nuostabų koncertą „Kupon einam“. Tradiciškai atsisveikinta ir su abiturientais.
„Didžiuojamės visais „Suvartuko“ nariais, jų ryžtu, pastangomis, bendryste ir, svarbiausia, begaline meile šokiui“, – susirinkusiems žiūrovams ir kolektyvo nariams kalbėjo renginio vedėjas.
Šokėjai nenutrūkstama grandine keitė vieni kitus, žiūrovai turėjo progos išvysti dar nematytų šokių ir už pastangas šokėjus apdovanoti gausiais plojimais. Beje, prieš savaitę „Suvartukas“ dalyvavo nacionaliniame vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių konkursiniame festivalyje „Aguonėlė“ Marijampolėje, kur kultūros centrų šokių studijų kategorijoje pelnė laureato vardą. Taip „Suvartukas“ dar kartą patvirtino, jog yra geriausias iš geriausių. O žiūrovams šokėjai padovanojo pergalę atnešusią konkursinę programą „Sukas, sukas „Suvartukas“.
Kaip jau minėta, Tarptautinę šokio dieną tenka atsisveikinti su kolektyvo dvyliktokais. Ši tradicija „Suvartuke“ tęsiama nuo 2011 metų, kai buvo išleista pirmoji vaikų laida. Tad, kad ir kaip bebūtų liūdna, dar kartą nusišypsoti žiūrovams, dar kartą smagiai pasisukti poroje į sceną buvo pakviesti abiturientai. Šiemet „Suvartuko“ namus palieka net 15 jaunuolių: po trylika metų kolektyve iššokę Gytis Alčauskas ir Arnoldas Rimkus, po dvylika metų prakaitą repeticijose ir koncertuose braukę Karolina Raudoniūtė, Gabija Šimonytė, Patricija Simonavičiūtė, Justas Rimeikis, vienuolika metų iššokę Jokūbas Gedgaudas, Dominykas Ačas, Laurynas Broga, devynerius – Pijus Beinoras, po šešerius metus savo antruose namuose praleidę Martynas Gudas ir Viltė Šeškauskytė, po trejus – Austėja Ročiūtė ir Ieva Raudoniūtė, dvejus – Gabija Domarkaitė.
„Šiandien – mūsų paskutinis šokis. Mes dar čia, scenoje, kur augome, klydome, mokėmės ir atradome save. Dar kartą kartu. Dar kartą širdimi. Dar kartą su dėkingumu tiems, kurie vedė, palaikė, tikėjo. Šis šokis – ne pabaiga, o pažadas, kad nešiosime tą šokį širdy visur, kur tik likimas mus nuneš“, – skambėjo dvyliktokų širdyse, kol jie scenoje trypė „Pasiutpolkę“.
Sveikinimo žodžius tarė ir neformaliojo vaikų švietimo programos pažymėjimus šokėjams įteikė Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis ir prieš kelias minutes toje pačioje scenoje besisukęs Savivaldybės administracijos direktorius Dalius Pečiulis. „Nuostabus koncertas. Plungėje nėra buvę nieko geresnio kaip „Suvartukas“. Tai fenomenas. Nepaprastai gražu, brandu ir galime didžiuotis, kad Plungė turi tokį kolektyvą. Labai gerai žinau visą Lietuvą, ir jūs tikrai geriausi“, – kalbėjo R. Matulis.
Savivaldybės administracijos direktorius kolektyvo šokėjams ir vadovei savo ir mero vardu dėkojo už gražią kasmetinę šventę, už rūpinimąsi jaunimu. „Nepamirškite to šokio žingsnelio, kuriuo ėjote iki šiol. Mėgaukitės gyvenimu, darykite tai, ką norite, o ne tai, ko kažkas nori, kad darytumėte. Ir visada kviečiu grįžti į Plungę“, – linkėjo kolektyvą paliekantiems dvyliktokams D. Pečiulis.
Jau tradicija tapo ne tik atsisveikinimas su abiturientais, bet ir kolektyvo sielos – jo vadovės Ilonos Baltikauskaitės paskutiniai žodžiai dvyliktokams, primintos iškrėstos išdaigos, nuotykiai kelionėse…
Dvi valandos plojimų, gėlių jūra ir išdavikės atsisveikinimo ašaros – neatsiejama tokio renginio dalis. Bet kolektyvą paliekantys šokėjai puikiai žino, kad jų antrųjų namų – „Suvartuko“ – durys jiems visada atidarytos. Jie čia visuomet laukiami. Jei ne šokti, bent jau apsikabinti.
O pasiliekantieji ir toliau dovanos šokius ir „Suvartuko“ vardas skambės ne tik Plungėje ir kituose Lietuvos miestuose, bet ir tolimiausiuose pasaulio kampeliuose. Visai netrukus „suvartukiečiai“ savo šokiais tarptautiniuose festivaliuose džiugins ir stebins Italijos (Sicilija), Bulgarijos ir Sakartvelo šokio mylėtojus. Tad sukis sukis, „Suvartuk“!