Balandžio 30-ąją plungiškiai ir miesto svečiai tradiciškai buvo kviečiami paminėti Tarptautinę šokio dieną. Į liaudies muzikos šventę žiūrovus įtraukė Plungės kultūros centro šokių ansamblis „Suvartukas“ (vadovė Ilona Baltikauskaitė), vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Mažasis suvartukas“ (vadovės I. Baltikauskaitė ir Justė Tulickienė), „Suvartuko“ kapela (vadovas Vidmantas Žilinskas) ir vokalinė grupė (vadovė Valentina Balčiauskienė).
Koncertas pradėtas premjeriniu choreografės Laimutės Kisielienės ir kompozitorės Nijolės Sinkevičiūtės specialiai „Suvartukui“ sukurtu šokiu „Rangė“.
Vėliau į sceną pakviesti mažieji kolektyvo šokėjai. „Vieni dar nepaleidžia tėčio ar mamos rankos, kitiems ir ašaros akyse pasirodo, treti jau gana drąsiai žengia pirmuosius tautinio šokio žingsnius“, – pristatė juos renginio vedėja.
Pasak jos, šis sezonas jauniesiems „suvartukiečiams“ gausus koncertų ir festivalių. Patys mažiausieji (4–7 m.) šokėjėliai dalyvavo pirmame jiems svarbiame respublikiniame festivalyje „Junga aš ir tu – šokime kartu“ Klaipėdoje. Jaunių grupė – tarptautiniame „keliaujančiame festivalyje“ Rygoje. Vaikų grupė pasirodė „Šokio vaivorykštėje“ Vilniuje, šoko tradiciniame koncerte „Kalėdų rytą“ Plungėje, koncertavo Mažeikiuose. Surengė jau XI tarptautinį vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ir muzikos festivalį „Kovo 11-osios vaikai“.
Žinoma, šiuo koncertu šokėjų pasirodymai nesibaigė – gegužę mažieji „suvartukiečiai“ dar dalyvaus festivaliuose „Pavasario fiesta“ Šiauliuose ir „Baltijos gintaras“ Jūrmaloje (Latvija).
Šokėjų sutrypti „Katinėlis ir pelė“, „Gaidžiukai“, „Barė Jonas katinėlį“, „Boružėlė“, „Žvirblis ir zylutė“, „Žvirbliai“, „Katėns jouds“ sukėlė žiūrovų plojimų audrą.
Ilgėliau kolektyvą lankantys vaikai ir jaunimas su nekantrumu laukia vasarą vyksiančios Lietuvos moksleivių dainų šventės „Mano žemė“. Kaip sakė renginio vedėja, joje dalyvaus net septynios įvairaus amžiaus „Suvartuko“ grupės. „Vieniems tai bus pirmoji, o dvyliktokams jau šeštoji dainų šventė. Šokėjai puikiai pasiruošę ir nekantriai laukia kelionės į Vilnių“, – kalbėjo ji. Tad į koncertą susirinkę žiūrovai turėjo galimybę pirmieji išvysti Moksleivių dainų šventei paruoštus plungiškių šokius „Putpelių pyragas“, „Paukštininkų polka“, „Gaidys“, „Grybautojai“ „Uodas“, „Upelė“ ir „Baltijos gintarėliai“. Beje, paskutinysis ne vieną dailiosios lyties atstovę privertė nubraukti išdavikę ašarą, nes buvo skirtas visoms mamoms artėjančios Motinos dienos proga. Solines šokių partijas atliko Martynas Vilnius, Gabija Kuprytė, Edvardas Tarvydas, J. Tulickienė ir Romas Donauskas.
Šis sezonas „Suvartuko“ jaunimui buvo turtingas koncertų, festivalių ir išvykų į kitus Lietuvos miestus. Rugsėjo pirmomis dienomis plungiškiai dalyvavo Tarptautiniame folkloro festivalyje Utenoje ir atstovavo Žemaitijos regionui, pristatė žemaitišką kostiumą, šoko Klaipėdoje, Žvejų rūmuose, surengtame festivalyje „Rudens susuktinis“, nuostabiai pasirodė festivalyje „Šokim šokimėlį“ Joniškyje, pristatė Plungės rajoną turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2016“ „Litexpo“ rūmuose, dalyvavo Pasaulio standartinių šokių čempionato atidaryme Vilniuje.
Šokėjai „nardo“ ne tik savuose vandenyse – jie „išplaukia“ ir į plačiuosius vandenynus. Vasarą folkloro festivalyje Bulgarijoje, Slivene, jaunių grupė puikiai atstovavo Lietuvai – suruošė net penkis pasirodymus. Muzikos ir šokio festivalyje-konkurse „Kantonigros“ Ispanijoje dvi jaunimo grupės pelnė trečiąją vietą. Na, o gegužės pabaigoje „Suvartuko“ jaunimas išvyks į Tarptautinį festivalį-konkursą Batumyje (Gruzija), sugrįžę iš Dainų šventės 50 šokėjų išvažiuos į Tarptautinį folkloro festivalį Krokuvoje (Lenkija).
Ne prasčiau už jaunimą scenoje sukosi ir vyresnieji šokėjai. Jiems talkino muzikantai ir dainininkai. Kolektyvo nariai puikiai pasirodė vyresniųjų šokių ansamblių konkurse „Kadagys“ Birštone. Už programą „Žemaitijoj taip gražu“ jie pelnė garbingą trečiąją vietą. Neseniai dainininkai dalyvavo Žemaitijos solistų ir vokalinių grupių konkurse „Sidabriniai balsai“ ir laimėjo antrąją vietą. Vyresnieji smagiai sukosi Plungės jomarke, šokiu sveikino rajono žemdirbius, pirmą kartą organizavo liaudiškų šokių ir muzikos festivalį „Visi į Žemaitiją“. Šioje grupėje – patys didžiausi entuziastai, kurie skaičiuoja ne vieną dešimtmetį, praleistą su tautiniu šokiu. Tarp jų – liaudies šokio meilę savo vaikams skiepijantys Laura Blaževičienė, Živilė ir Romas Donauskai, Kristina Gelumbickienė, Gražina Parkauskienė, Petras Beinoras, Evaldas Pučinskas, Darius Pilelis.
Kiekvienais metais Tarptautinei šokio dienai surengtas „Suvartuko“ koncertas reiškia ne tik gerai praleistą dieną, bet ir atsisveikinimą su kolektyvą paliekančiais dvyliktokais. Šiemet sparnus išskleis ir lizdelį paliks aštuoni jaunuoliai: 13 metų scenoje trypusios Vasarė Kėsaitė, Agnė Jankauskaitė, Vitalija Kuprytė, Edita Skripkaitytė, metais mažiau šokę Vilius Leščinskas ir Karolis Vaškelevičius, Jurgita Genutytė, tautiniam šokiui paskyrusi septynerius metus, ir prieš penketą metų į kolektyvą įsiliejęs Mykolas Kurmis.
Dvyliktokams ir vadovei riedėjo išsiskyrimo ašaros, o žiūrovai abiturientams ir koncerto organizatoriams plojo atsistoję.