
sako tautodailininkas Liudas Ruginis, Plunges kulturos centre surengta autorine paroda paženklines savo 65-aji gimtadieni.
Tai jau antroji autoriaus jubiliejiniam gimtadieniui skirta kurybos švente. Pirmoji surengta teviškeje – Salantuose, ten namuose atidaryta nuolat veiksianti jo darbu ekspozicija.
Plungeje – antrajame tautodailininkui brangiame mieste, kur prabego didžioji gyvenimo ir kurybos dalis, kulturos centro parodu saleje, žiurovai gerisi kruopšciai išskaptuotomis skulpturomis, dekoratyvinemis kaukemis, tekintomis vazomis, bareljefais ir baldais. Iš nuotrauku sužino apie ivairiose Žemaitijos vietovese pastatytus stogastulpius, koplyteles, kryžius, antkapinius paminklus.
Pasak parodos kuratores Zafiros Leilionienes, kiekvienas L. Ruginio darbas – nuo šaukšto iki monumentaliosios skulpturos – sukurtas su meile. Pats tautodailininkas sako, jog tai, ka dabar daro, nuleme daugiau negu 20 metu, pralekusiu buvusioje liaudies gaminiu kurybos imoneje „Minija“. Ten teko dirbti etalonu pakartotoju.
– Matyt, tikrai patekau ten, kur turejau buti, nes po darbo grižes namo, užsidarydavau rusyje ir droždavau. Tik jau tai, ka paciam knietejo išrantyti. Tuo laiku „Minijoje“ dirbo žinomi tautodailes meistrai Vytautas Majoras, Vytautas Ulevicius, Adolfas Viluckas. Teko pažinti ir bendrauti su Stanislovu Riauba, Petru Kalendra. Jie su manimi dosniai dalinosi patyrimu, mintimis. Daug ka iš ju peremiau. Gera mokykla buvo ir tuomet rengiamos respublikines liaudies menininku kurybines stovyklos Plateliuose, Druskininkuose, Palangoje, Nidoje. Visur, kur tik jos vykdavo, liko musu darbu, – prisimena dabar pats placiai žinomas tautodailes tradiciju puoseletojas, savo ruožtu dosniai pasidalinantis patirtimi.
