
Plungės lopšelio-darželio „Rūtelė“ auklėtinės Ieva Bagdonaitė ir Elija Buivydaitė 2016 metų pavasarį, paskatintos auklėtojos metodininkės Linos Mickevičienės, dalyvavo tarptautiniame kūrybos darbų konkurse „Kokia nuostabi mūsų planeta“, skirtame pirmojo žmogaus skrydžio į kosmosą 55 metų sukakčiai paminėti. Jį organizavo Ukrainos kosmonautikos muziejų asociacija, Žytomyro S. P. Koroliovo kosmonautikos muziejus ir Lietuvos etnokosmologijos muziejus.
Konkurse dalyvavo daugiau kaip 400 vaikų iš Lietuvos ir Ukrainos. Labai apsidžiaugėme, kad mūsų auklėtinių darbais buvo galima pasigrožėti Etnokosmologijos muziejaus tinklalapyje, juos palyginti su kitų įstaigų ugdytinių darbais. Pasibaigus konkursui, abi mergaitės ir jų darbų vadovė buvo apdovanotos padėkos raštais.
Ir štai vėlyvą rudenį į darželį atskriejo žinia, kad mūsų auklėtinės I. Bagdonaitės darbas „Aš myliu savo Žemę“ konkurse „Kokia nuostabi mūsų planeta“ pateko į finalą ir nominacijoje „Taikomasis menas“ laimėjo trečiąją vietą. Ugdytinė buvo pakviesta dalyvauti parodos „Kosmosas – naujos eros pradžia“ atidaryme Lietuvos etnokosmologijos muziejuje ir atsiimti apdovanojimą iš kosmonauto Leonido Kadeniuko rankų.
Renginyje pabendravome su pirmuoju Ukrainos kosmonautu L. Kadeniuku, pabuvusiu kosmose 1997 metais. Buvo ypač įdomu paklausyti jo pasakojimo apie pasiruošimą skrydžiui, sukauptą patirtį ir potyrius kosmose.
Per parodos atidarymą sužavėjo S. P. Koroliovo kosmonautikos muziejaus direktorės Irinos Djačiuk pasakojimas apie sukauptus eksponatus, mokslininkų, inžinierių, kosmonautų gyvenimo istorijas, krašto savitumą. Turėjome galimybę pasigrožėti žiemiškais vaizdais iš paukščio skrydžio ir aplankyti ekspozicijas.