„Turime Stalgėnuose savo Baltarusiją“

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-11-30

Ko gero, nesuklysime sakydami, jog Plungės rajone nėra buvę taip, kad norint atstatydinti bendruomenės pirmininką užsisuktų teismų karuselė. Bet, kaip teigiama, visada būna pirmas kartas: tokia situacija susiklostė Stalgėnuose.
Pareiškė nepasitikėjimą
Pirmadienį surengtame seniūnijos vadovų pasitarime įtempti klausą privertė mero Audriaus Klišonio raginimas Stalgėnų seniūnui Arūnui Jurkui pabūti taikos balandžiu, kad situacija išsispręstų taikiai, be teismų.
Pasidomėjus seniūnas papasakojo, jog stalgėniškė Margarita Charitonova inicijavo parašų rinkimą, kad būtų pareikštas nepasitikėjimas Stalgėnų seniūnijos šeimų bendruomenės pirmininke Jurgita Latakiene ir ji atsistatydintų. Tačiau pirmininkė to nepadarė, tad ir kreiptasi į teismą, kad nevykdomi bendruomenės įstatuose numatyti reikalavimai. Seniūnas yra bendruomenės revizorius ir nuo spalio mėnesio esą prašė pirmininkės pateikti veiklos, finansines ataskaitas, tačiau dokumentų nesulaukęs. Tiesa, kai kalbėjomės su A. Jurkumi, jis patvirtino, kad dokumentai jam jau pateikti.
Pasak seniūno, spalio pabaigoje buvo planuojamas visuotinis bendruomenės narių susirinkimas, tačiau dėl įvesto karantino jį teko atšaukti. Beje, bendruomenės įstatuose minima, kad atsistatydinus pirmininkui jo pareigas perima kuris nors valdybos narys iki visuotinio susirinkimo, kol bus išrinktas naujas pirmininkas. „Valdybos atsakymas buvo toks, kad nė vienas valdybos narys nesutiko perimti bendruomenės pirmininko pareigų, todėl J. Latakienei pavedama toliau eiti šias pareigas“, –
pasakojo seniūnas. Anot jo, tai paprasčiausias nesusikalbėjimas, įtampa. Paklaustas, ar nepavyksta atlikti taikos balandžio vaidmens, A. Jurkus juokėsi: „Kai tokios priešingos pozicijos, juo būti neišeina. Dar ir man kliūva.“


Pasikalbėjome ir su bendruomenės pirmininkės atstatydinimo iniciatore M. Charitonova. „Įsijungė“ pirmininkės principai. Bendruomenėje tvarkosi kaip savo kieme“, – tokie buvo pirmieji moters žodžiai. Anot jos, nepasitikėjimą J. Latakiene savo parašais išreiškė 157 žmonės, iš jų 67 bendruomenės nariai. Kaip teigė M. Charitonova, nepasitikėjimą sukėlė pirmininkės neveiklumas bendruomenės labui, nepateisinti stalgėniškių lūkesčiai ir pan. Moteris taip pat paminėjo, jog pirmininkė esą neduoda prašomų dokumentų. „Dabar jau girdžiu, kad tie žmonės, kurie padėjo parašus, yra gąsdinami, neva jiems teks važinėti į teismą“, – kalbėjo M. Charitonova ir pridūrė: „Nesuprantu tokio žmogaus užsispyrimo. Nenori žmonės jos, bet nesitraukia, ir tiek. Turime Stalgėnuose savo Baltarusiją.“
Kaltės nejaučia
Žinoma, išklausėme ir „kaltinamosios“ J. Latakienės nuomonę. Jos manymu, gyventojų parašai buvo surinkti pateikiant jiems melagingą informaciją. Vieniems buvo sakoma, neva iššvaistyti pinigai ir reikia nuversti pirmininkę, kitų klausta, ar norėtų, kad bendruomenei vadovautų stalgėniškis (J. Latakienė gyvena ne Stalgėnuose – aut. past.). „Paklausinėjome žmonių, kurie padėjo parašus, ir paaiškėjo, kad jie nesutinka su teismais“, – sakė J. Latakienė.
Bendruomenės pirmininkė kalbėjo, jog spalio 20 dieną turėjo vykti visuotinis susirinkimas, turėjo būti renkama nauja valdyba, bet kortas sumaišė karantinas. Ji užsiminė, jog tarp surinktųjų parašų esą aptikta ir suklastotų, pati neva gavusi grasinančių žinučių.
Pasidomėjus, kodėl nesutiko atsistatydinti, bent jau dėl savo ramybės, J. Latakienė atsakė: „Jei būčiau padariusi ką nors blogo, tikrai taip ir būčiau pasielgusi. Neturiu dėl ko raudonuoti. Per tą laiką, kurį dirbu (J. Latakienė bendruomenei vadovauja 6 metus – aut. past.), bendruomenė ženkliai suaktyvėjo, žmonės mato, ką veikiame. Tai jau principo reikalas. Džiaugsiuosi, jei atsiras aktyvus, iniciatyvus stalgėniškis, kuris norėtų perimti šį darbą.“
Moteris pabrėžė, kad pagal įstatus 2021 m. rinkti naują valdybą bus privaloma, tad svarstė, kodėl taip skubama su teismais, nelaukiant visuotinio bendruomenės narių susirinkimo, kai kiekvienas galės išsakyti savo nuomonę. „Noriu pasakyti, kad M. Charitonova į bendruomenę įstojo rugsėjį, spalį surinko parašus, o lapkritį kreipėsi į teismą. Štai tiek nuveikta gyvenant Stalgėnuose, kai anksčiau nedalyvaudavo jokioje veikloje, renginiuose. Po tokių istorijų bendruomenės pirmininko vieta bus dar nepatrauklesnė. Kas norės kišti galvą tarp durų ir ją traiškyti?“ – savo vertinimą dėl susiklosčiusios situacijos užbaigė J. Latakienė.
Tokiose bylose teismas paprastai siūlo susitarti taikiai, bet vargu ar tai įmanoma, kai „įsijungia“ principai ir ambicijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  1. Andrius parašė:

    Ar čia naujoji šilumos tinklų direktorė

  2. As parašė:

    Skieraus šeškė užsimanė dar vienu pareigų.

  3. Šilumos tinklų darbuotojas? parašė:

    Skolina šilumos tinklų darbuotojus Bioenergijai, turbūt taip kovoja su monoplijom ir didliom šilumos kainom..?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ačiū (0)

Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,