Žemės sklypų savininkams vėl taikys lengvatas

Parašė:  2019-03-04

Į paskutinį posėdį Rietavo savivaldybės penktojo šaukimo tarybos nariai vasario 21 dieną susirinko šventiškai pasipuošę ir gerai nusiteikę. Darbas vyko sklandžiai, nors teko išklausyti net keletą ataskaitų, patvirtinti biudžetą ir priimti sprendimus kitais darbotvarkės klausimais. Posėdžiui baigiantis, vietos politikai sulaukė padėkų ir dovanų taip meras Antanas Černeckis atsidėkojo kolegoms už atstovavimą gyventojų interesams ir atsidavimą bendram darbui.
Savivaldybės tarybos ir mero ataskaita patvirtinta plojimais
Pirmiausia politikai išklausė detalią Rietavo savivaldybės tarybos ir mero 2018 metų veiklos ataskaitą. Apie tarybos veiklą, socialinę ir ekonominę situaciją, demografinę padėtį, biudžeto vykdymą, skolas, Savivaldybės valdomą turtą, švietimo, kultūros, sporto, sveikatos ir socialinėje srityse nuveiktus darbus, įgyvendintus ir pradėtus įgyvendinti projektus Savivaldybės vadovas pasakojo daugiau nei valandą. Baigęs pristatymą, meras sulaukė aplodismentų, reiškiančių kolegų pritarimą jo pateiktai veiklos ataskaitai.
Rietavo savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas savo 2018 metų veiklos ataskaitą pristatė trumpai apžvelgdamas kuruojamas sritis. Matyt, taupydamas laiką nuveiktais darbais ilgai nesigyrė, bet prašė kolegų, kurie su ataskaita turėjo susipažinti iš anksto, pateikti klausimų. Ir jų sulaukė.
Tarybos narys Arturas Kungys domėjosi, ką administracijos vadovas planuoja daryti su „byrančiu“ mediniu taku Lopaičiuose. Pasak „darbiečio“, prie piliakalnio atvažiuoja daug žmonių ir eiti taku, kurio lentos išpuvusios, darosi nesaugu, o ypač mamoms, stumiančioms vaikų vežimėlius. Politiko nuomone, reikėtų pasirūpinti ir tuo, kad priėjimas prie paties šaltinio būtų patogesnis, nes dabar žmonės, norintys prisipilti vandens, rizikuoja paslysti ant šlapių akmenų.
V. Dičiūnas sutiko su tuo, kad tako būklė apgailėtina, nes į medieną įsimetė puvėsis. Administracijos vadovas tikino, kad su Tverų seniūnu Antanu Zalepūgu ne kartą šią problemą. „Anksčiau, kai Rietave buvo miškų urėdija, tokius klausimus pavykdavo greitai išspręsti, dabar viskas sudėtingiau“, – kalbėjo jis.


Savivaldybės administracijos direktoriui pritarė meras A. Černeckis: „Negalime patys kišti nagų prie valstybės turto. Reikia susitikti su Valstybinės miškų urėdijos Telšių regioninio padalinio vadovais ir aptarti situaciją.“
Buvo dosnūs
Besibaigiančios kadencijos tarybos nariai buvo dosnūs – jie tenkino Rietavo parapijos senelių globos namų vadovybės prašymą ir skyrė 16 800 eurų keltuvui įsigyti.
Plungės rajono greitajai medicinos pagalbai medicininei įrangai įsigyti iš Rietavo savivaldybei savarankiškosioms funkcijoms vykdyti skirtų lėšų „atriekta“ 2 900 eurų.
Biudžetas – deficitinis
Vienbalsiai pritarta Savivaldybės 2019–2021 metų strateginiam veiklos planui, o 2019 metų biudžetas patvirtintas plojimais.
Planuojamos biudžeto pajamos – 9 216 691 euras, išlaidos – 9 714 900 eurų.

Atšauktas sprendimas, kuriuo buvo sumažinti žemės mokesčio tarifai
Praėjusių metų gruodį Rietavo savivaldybės taryba pakeitė gegužės 24-ąją priimto sprendimo „Dėl žemės mokesčio tarifų 2019 metų mokestiniam laikotarpiui nustatymo“ 1 punktą, taip bandydama sumažinti tarifus ir išgelbėti žemdirbius nuo drastiškai išaugusio žemės mokesčio. Tačiau paaiškėjo, kad vadovaudamasi įstatymais Savivaldybės taryba tarifus turi nustatyti iki birželio 1 dienos. Kadangi patikslintas sprendimas buvo priimtas po termino – gruodžio mėnesį, Valstybinė mokesčių inspekcija taiko 0,01 proc. mokesčio tarifą.
Nebegalėdama sumažinti žemės mokesčių tarifų šiam mokestiniam laikotarpiui Savivaldybė ir vėl taikys lengvatas. Priimtas sprendimas 2019 metais žemės ūkio paskirties sklypų, išskyrus mėgėjų sodų žemės sklypus, savininkams taikyti 30 proc. lengvatą, miškų ūkio paskirties žemės sklypų savininkams – 50 proc. Lengvata nebus taikoma apleistų ir nenaudojamų žemės sklypų turėtojams.
Valstybinė mokesčių inspekcija neseniai paskelbė informaciją, kad vasario mėnesį Rietavo savivaldybės ūkininkams dėl Savivaldybės tarybos pritaikytų lengvatų sugrąžino 42,6 tūkst. eurų.
Padėkojo vieni kitiems
Baigiantis posėdžiui, meras A. Černeckis padėkojo savo kolegoms už bendrą savivaldybės žmonių labui. Įteikęs kolegoms po padėkos raštą, rožės žiedą ir neseniai išleistą fotoalbumą „Tai Žemaitija ir Mažoji Lietuva“ ir pats sulaukė padėkos už vadovavimą Savivaldybei.
Politikai rožių puokšte už tarybos darbo koordinavimą padėkojo Savivaldybės administracijos Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vedėjai Jūratei Šedvilaitei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,