0:2 – meras pralaimi Robertui Endrikui

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-09-29

Maždaug prieš du mėnesius gimusi, atrodo, sveikintina idėja – miesto ir priemiesčio maršrutų autobusais keleivius vežti nemokamai – gerokai sukiršino ir taip vienas kitam kandžių žodžių negailinčius Plungės rajono savivaldybės merą Audrių Klišonį ir Savivaldybės tarybos narį Robertą Endriką. Žodžių „mūšio“ rezultatas: merui surašius skundą, tarybos narys atsidūrė Etikos komisijos akiratyje ir buvo „nuteistas“ už Valstybės politikų elgesio kodekso pavyzdingumo principo pažeidimą. Bausmė – viešai atsiprašyti mero. Sakoma, kad laimėtas mūšis nereiškia, jog laimėtas karas. Taip atsitiko ir politikų „kovoje“.
Skaitytojams priminsime, kad konfliktas kilo po to, kai tarybos narys R. Endrikas socialiniame tinkle „Facebook“ pasidžiaugė žinia, jog nuo liepos pradžios keleiviai Plungės rajone autobusais bus vežami nemokamai. Bet… netruko pasirodyti priešinga informacija, esą mokėti reikia. Tada ir užvirė komentarų „karas“ tarp rajono vadovo ir R. Endriko. Meras oponentą pavadino melagiu, pastarasis neliko skolingas ir į gyventojų komentarus atsakė, kad nemokamas pavėžėjimas sustabdytas Savivaldybės vadovo iniciatyva: „Meras uždraudė, nes rado „kabliukų“ įstatymuose. Bet liepos gale bus tarybos posėdis, ištaisysime klaidas, ir tada tikrai nebeliks klausimų.“ Būtent dėl šio komentaro A. Klišonis ir kreipėsi į Etikos komisiją.
Kaip ir minėta, komisijos sprendimas buvo mero naudai. Tiesa, po etikos sargų verdikto ir rekomendacijos viešai atsiprašyti A. Klišonio R. Endrikas „Plungei“ sakė: „Net negalvoju. Ar čia tokiais būdais pradės tildyti? Tada būsime kaip Baltarusijoje. Jeigu Etikos komisijai mane apkaltinti nieko nekainuoja, tai man tą sprendimą skųsti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) irgi nieko nekainuoja. Pasinaudosiu ta teise…“ Kaip tarė, taip ir padarė. Rugpjūčio 18 dieną tarybos narys sprendimą apskundė.
Lygiai po mėnesio VTEK skundą išnagrinėjo ir paskelbė savo „nuosprendį“. Šį kartą fortūna atsisuko į R. Endriko pusę. Politikas savo prašymą panaikinti priimtą sprendimą argumentavo tuo, kad Etikos komisija ignoravo jo gynybos teisę, nes posėdyje nenagrinėjo paaiškinime nurodytų aplinkybių, į argumentus neatsižvelgė, neprašė papildomos informacijos ir pan. Suprantama, kad mūsų rajono etikos sargai su R. Endriko skundu nesutiko.
Na, o VTEK juodu ant balto surašė, kad nors Plungės etikos komisija nusprendė, jog R. Endrikas pažeidė Valstybės politikų elgesio kodekso pavyzdingumo principą, bet nei iš sprendimo, nei iš posėdžių protokolų nėra aišku, kokiais argumentais remiantis jo veika buvo įvertinta kaip pažeidžianti valstybės politikų elgesio principus.
VTEK konstatavo ir tai, kad plungiškiai etikos sargai neatsižvelgė į tarybos nario pateiktą paaiškinimą, kuriame jis nurodė, kad jam paskambino meras ir „priekaištaudamas ėmė teirautis, kas nusprendė, kad UAB Plungės autobusų parkas vežtų keleivius nemokamai“. Paaiškinime taip pat buvo minima, kad meras liejo pyktį ant Savivaldybės administracijos direktoriaus Mindaugo Kauno, Plungės autobusų parko valdybos, Savivaldybės specialisto Evaldo Jankausko. Tačiau komisija nepasivargino tokių duomenų patikrinti: nebuvo tikrintas minėtojo pokalbio su meru faktas, R. Endriko paminėti asmenys taip pat nebuvo apklausti. VTEK plungiškių etikos sargų sprendime pasigedo aiškaus ir nedviprasmiško įvardijimo, kokiais argumentais pagrįstas R. Endriko elgesio vertinimas.
Taigi VTEK konstatavo: „Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, nustatytus materialiosios teisės normų taikymo pažeidimus ir trūkumus, ginčijamą sprendimą laikyti teisėtu ir pagrįstu nėra teisinio pagrindo, todėl pareiškėjo skundas tenkintinas ir ginčijamas sprendimas naikintinas.“
Priminsime, kad meras ir „Vieninga Plungė“, kuriai priklauso R. Endrikas, jau buvo „susikibę“ dėl pasodintų pušelių prie Oginskių dvaro parko. Tada vertinimo ėmėsi Kultūros paveldo departamentas. Išvados – ne mero naudai. Tad galėtume sakyti, kad kol kas A. Klišonio ir R. Endriko „kovos“ rezultatas – 0:2 pastarojo naudai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (5)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pirmasis Seimo rinkimų turas baigėsi. Ar tokių rezultatų tikėjotės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas